Tarot oldukça derinciddi ve gizemli bir sanattır. Tarot sanatı sadece basit bir fal sistemi değil bir yaşam biçimidir.Tarot çalışmalarına başlamadan önce hem ruhsal hemde fiziksel bedenin içinde bulunduğu durum ve temizlikleri çok büyük önem taşır. Meditasyon daima gününün bir bölümünü oluşturur. Tarot Sanatı kişinin beyninde ruhunda Astroloji Kabbala ve Gizemci Felsefe ve diğer Sanatlarla kol kola beraber ilerlemelidir ki bu sıkı çalışma anlamına gelir güçlü bir gelişim gösterebilsin.

Aslında gerçek Tarot Sanatında satın aldığınız bir Tarot destesinin kullanıma hazır hale gelmesi ve gerçekten sizin olması bile 40 gün sürer. Tabi ki her şey başlangıçta zordur. Sıkı çalışmabol pratik ve samimiyetin olduğu yerde ilerleme çabucak gelir. Tarot öğrencisinde ciddi ilerleme belirtilerinden biri desoru soran kişinin geçmişine ait veya hayatındaki bir kişiye ait kısa Vizyonların ( zihinde beliren küçük resimler ) görülmesidir. Açılacak kartın iyimi yoksa kötümü olduğunu önceden hissedebilme soru duyulduğu anda cevabın olumlu yada olumsuz olduğunu tahmin etme bu ilerleme belirtisine göre daha aşağı seviyede olan alt basamaklardır. Tarot Sanatı hayatın bir çok açısını etkileyen oldukça zaman alançok sıkı çalışma gerektiren derin bir sanattır. Tarot kartları kullanıcısı için ciddi tehlikeler içerir. Bu nedenle sahip olduğunuz kartları asla başka birinin ellerine vermemelisiniz. Tarot Seansı Alt seviyede varlıkların etkileri ve seansı yöneten kişinin zayıf bir benliğedüşük bir ruhsal gelişme seviyesine sahip olmasıyla tehlikeli bir hal alabilir. Bu nedenle Tarot bakanlar Tarot seansı sırasında ‘’ Koruyucu Daire'’yi mutlaka kullanırlar. Eğer amacınız sadece birkaç sorunun cevabını bulmaksasadece bunun için bir Tarot destesi almamanızı size önemle tavsiye ederim. Tarot Sanatı bilgisiz ve temkinsiz acemiler için gerçekten tehlikeli olabilir.

Tüm kehanet formları ve genel olarak Tarot hakkında bir şey söyleyecek olursak;Gerek Tarot’ta gerek başka bir kehanet çeşidinde hiçbir şey taşa kazılı değildir. Kartlarda diğer araçlarda size yorumlama esnasında hangi güçlerin sahnede olduğunu söylerler.Bu güçleraynı şekilde devam edersene tür değişiklikler olabileceğine işaret ederler.Ancak busizin bu güçleri ve gidişatı değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez.Bunları bir uyarı olarak düşünebilirsiniz.

İster Tarotçay kahveel falı olsun ister astrolojik haritanızister kristal küre.Aklınıza hangi kehanet yöntemi gelirse gelsin; neyin olabileceğini gösterirler.Neyin olacağını değil…..

Alıntı