ImageOsho Zen Tarot destesini hazırlayan Ma Deva Padma’nın ikinci çalışması Tao Kehanet kartları aslında ilk hazırladığı destenin devamı gibi. Osho’nun öğrencisi olan Padma kartları hazırlarken I-Ching ve meditasyon öğretilerinin temellerini birleştirmiş ve bu öğretileri Tao’nun çeşitli görünümlerinin portreleri olarak nitelendirdiği resimlerle süslemiş. Sonuç bence harika olmuş.Yıllardır Osho Zen Tarot’a alternatif bulamayan benim gibiler için piyasadaki tek alternatif yine aynı adamdan gelmiş. Bakın Padma kartları için ne diyor:

“Tao Kehanet Kartları günlük yaşamlarımızı etkileyen değişim dinamiklerinin daha derin bir şekilde anlaşılmasını tanınmasını ve kabul edilmesini destekleyen bir katalizördür.” Yani anlayacağınız hiç de “gelecek aya bir ev almaya niyetim var acep alsam mı?” gibi bir sorunuza net yanıt alamayacağınız bir deste. Size “zenginliği evde değil içinde ara” gibi bir yanıt vermesi daha muhtemel.

Son olarak kartların ülkemizdeki yayıncısı Dharma Yayınları’nı kartların baskı kalitesinde gösterdikleri özen için tebrik etmek istiyorum. Gerçekten harika bir çalışma olmuş özellikle de Osho Zen Tarot hayranlarına tavsiye ederim.

ALINTIDIR.