0 JOKER

Engin görüslülügün yenilik merakinin ani kararliligin havailigin ya da Neptün ile baglantili olarak yol gösterilenin ifadesidir.

Yorumu

Joker yeni deneyimler kazanilacagi yeni bir is alanina girilecegini gösterir. Ögrenme isteginiz ve merakiniz yeni isinizi çabuk kavramanizi saglayacak. Ancak güven ve basari ile ilgili görüslerinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Yasaminizda karsiniza çikacak yenilikler sizi sasirtacak.

Yeniliklere ön yargili yaklasim göstermenize gerek yok. Karsilastiginiz yenilikler kasisinda saskinliginizi ve merakinizi gizlemeyin. Açik olun. Çekinmeyin ve isteklerinizi belirtin. İçgüdülerinize kulak verin. Bilgiçlik taslamayin. Aksine oldugunuz gibi gözükmek size arti puanlar kazandiracak ve çevrenizden anlayis destek göreceksiniz.

1 BÜYÜCÜ

Büyücü zeka beceriklilik özgüven ve hayati faal olarak gelistirme yetenegini simgeler.

Yorumu

Büyücü olaylari etkin olarak ele alacaginizi ve etkileme gücünüzün bilincine varip bunu basariyla kullanabileceginizi gösterir. Enerjinizi dogru kullanarak projeleri basariyla sonlandiracaksiniz. Düsüncelerinizin gücü ve özgüveniniz sayesinde imkansizlari bile basaracaksiniz. Ask yasaminizda büyük bir hayranlik ve etkilesimli bir çekim yasayabilirsiniz. Siz de duygularinizin gücünü gösterin. İnandiklarinizi yapin. İslerinizin üstesinden kolayca geleceginizi göreceksiniz.

2 AZIZE

Azize bilinmeyen gizli gücümüzü ince ruhumuzu sezgi yetenegimizi açiklanamaz gerçekleri gösterir.

Yorumu

Azize hayatinizdaki tavirlarinizi ve günlük islerinizi düzenli olarak yerine getirdiginizi simgeler. Bu da sabirli ve yeni heyecanlara açik oldugunuzu gösterir. Bu kart hayallere dalacaginiz bir dönemin habercisi de olabilir. İçinizdeki gizli hazineye ulusmak için derinlere dalacaginizi da gösterebilir. Anlayis derin sempati ve nazik ruhunuz iliskilerinizdeki özeni gösteriyor. Bu yasam tarzindan olan memnuniyetiniz birlikteliklerinizi mutlu kiliyor. Kararlar almadan önce anlayisli yaklasiminzila yeniliklere ve degisimlere açik oldugunuzu gösterin.

3 KRALIÇE


Kraliçe doganin yasami yenileyici sonsuz gücünü simgeler. Bu kart canliligin verimliligin gelismenin ve yeniden dogusun kartidir.

Yorumu
Bu kart güçlü enerjilerin ortaya çikacagi bir dönemi simgeler. Degisen kosullara ayak uydurulmasi gerektigini ve rutin düzenden kurtaracak yeni gelismeleri haber verir. Bu kart is alaninda yeni pozisyonlarin ve iyi kariyerinde habercisi olabilir. Düsünce açisindan zenginleseceginizi ve yeni kenaatlerinizin olusacagini da. İliskilerinize ise canlilik gelecegini. Verimli oldugunuz kadar yeniliklere ve degisimlere açik oldugunuzu kanitladiniz. Artik enerjinizi yasamdan zevk aldiginiz olaylara ve eylemler verme zamani.

4 KRAL


Kral doganin tüm gizemli kurallarina karsi verecegimiz bagimsizlik mücadelesini anlatir.

Yorumu
Gerçeklesmesini uzun zamandir beklediginiz isteklerin olacagini haber verir. Bunun için kurmaniz gereken düzen için acele etmeniz gerekir. Projelerinizi gerçeklestirirken kendinize olan güveniniz yeterli. Alacaginiz yardimlara güvenmemelisiniz. Aksi taktirde sizi hayal kirikligina ugratabilirler. Gerçeklere dayanarak sergileyeceginiz tavir kuralli ve sistemli hareket etmenizi saglayacaktir. Kral iliskinizi güçlü temeller üzerine oturtup saglama aldiginiz dönemi gösterir.

Ancak gerçekçi ve süpheci yönüyle hayal gücünüzü yok edebilirsiniz. Otoriterliginiz iliskinizde sikintilar yaratabilir. Kendinizi kontrol edin. Yapici olun. İsteklerinizin gerçeklesmesi için yalniz gerekenleri belirleyin. Olaylarin seyri her ne kadar umut verici olsa da isteklerinizi ancak azim ve siki bir çalismayla elde edebileceginizi unutmayin.

5 AZİZ

Aziz inanmisligi ve bundan dogan derin güveni simgeler. Eski dönemlerde Tarot'un bir olayin gidisatini genelde olumlu etkileyen koruyucu üç kartindan biri olarak degerlendirilirdi. Ayrica ahlak ve namus degerlerinin ve bunlardan olusan kisisel iyi niyetin sembolüdür.

Yorumu

Aziz; güven basari ve sayginlik gibi konularin disinda daha derin düsünceleri temsil eder. Yasamdan daha derin doyumlarin alinabilecegi bir arayisi gösterir. İs hayatinda karsilasilacak negatif görevlerde kendi ilkelerinden vazgeçmemeyi simgeler. Varolusunuza dair sorularla ugrasilacak bir döneme girilecegini haber verir. Bu sorgulama süreci sonunda karar verme yetiniz gelisecek. İliskilerde ise karsilikli güven ve sempatiyi isaret eder. Aziz evlenme istegi olarak da yorumlanabilir. Özgüveninizi isteklerinizin gerçeklesmesi için kullanin. Gücününüzü degerlerinize bagli ve prensiplerinize ters düsmeyecek sekilde kullanin. Gelismelerin sizi sevindereceginden emin olabilirsiniz.

6 ASIKLAR

Asiklar hem büyük bir aski hem de bir konu hakkinda karar asamasina gelindigini gösterir. Yasam tarzini degistirmek tek bir seçim yapma olarak açiklanabilir. Asiklar kayitsiz sartsiz söylenecek "evet"i simgeler.

Yorumu
İsinizle ilgili tüm kosullari degerlendirip gelecekteki konumunuzu belirleyecek kesin kararlar almaniz gerektigini gösterir. Bu kararlar isinizi degistirmeyi kapsadigi gibi yeni bir is alanin seçimi yeni bir projeyi de kapsayabilir. Bu kart kesin olarak verilmis kararlara bagli kalindigi sürece mutluluga ve dinginlige ulasilabilecegini gösterir. Ask iliskilerinizde ise sizi derinden etkileyecek yogun bir sevginin isaretçisidir.

Mutlulugu tek bir kiside yakalayabilme ihtimalini de güçlendirir. Bununla birlikte bu kisi esiniz de olabilir. Yapmaniz gereken iliskinizi kesfe çikmaktir. Asiklar kartinin bir diger mesaji insanlarla iletisimin tek kosulunun kararliliktan geçtigini bilmektir. İsteklerinize sevgiyle yaklasin. "Evet" demekten çekinmeyin. Duygularinizi gizlemeyin. Önünüze çikacak aksiliklerin sizi yildirmasina izin vermeyin.

7 SAVAS ARABASI

Savas arabasi ileriye atilacak büyük bir adimin simgesidir. Sizi asina oldugunuz çevreden koparip kendi yolunuzdan gideceginizi gösterir. Yeniligin iyi seyler getirecegini ve sevindirici olacagini gösteren tek tarot kartidir.

Yorumu
Bu kart kisinin kendine olan asiri güvenini asip güç kullanimini abartmamasi yönünde uyarir. İleriye yönelik önemli bir adim attiginizin göstergesidir. Bu da size yeni bir kariyerin kapilarini ardina kadar açtigini gösterir. Ancak bu dogru yolda bencillik etmemeniz gerektigini unutmamalisiniz. Baskalarinin empoze ettigi düsüncelerden kurtulup kendinize özgü dünya görüsü benimsemelisiniz. İstekleriniz ve duygulariniz arasindaki uçurumun yarattigi çeliskiyi kaldirarak içinizdeki çeliskilere son vermelisiniz. Eski çevrenizden bir kopus süreci yasayacaksiniz. Bu belki de yeni bir iliskinin baslangici anlamina gelebilir. Bu eski aliskanliklarinizi silecek yeni bir olayin habercisi olabilir.

8 GÜÇ

Güç büyücü kartiyla benzerlikler gösterir. Bu kartin da simgeledigi gücün sirri derin bir iç uyumdan kaynaklanmaktadir. Bu kart içgüdülerimizi sahte ahlaki degerler arasinda gizlemenin esas hedefimiz olmamasi gerektigini gösterir.

Yorumu
İsinize tüm enerjiniz ve tutkunuzla baglanacaksiniz. Üretkenliginiz had safada olacak ve basarinizi pekistirecektir. Güç ayni zamanda önemli bir degisikligin habercisidir. Düsmanlarinizi etkisiz hale getirebileceginiz bir döneme gireceksiniz. İliskilerinizde tutkulu bir dönem yasayacaksiniz. Bir güç alanina adim atacaginizi bilmelisiniz. Bu alan size enerji canlilik ve içten gelen bir güç kazardiracak. İstediginiz kisiye nese ve tutkuyla yaklasin kazanabilirsiniz.

9 ERMİS

Ermis dünyadan geri çekilmisligin ve kisinin kendi iç dünyasina dönmesinin kartidir. Kisinin kendinisini dis etkenlere karsi kapattigi içe dönük bir yasami simgeler.

Yorumu

İs yasamindan ve insanlardan uzaklasip dinginlik yasayabileceginiz bir nokta arayisi içerisindesiniz. İstediginiz noktaya bilinçli bir sekilde yaklastiginizi gösteriyor bu kart. Düsünceli ve çekingen tavriniz geçici bir süreç. İçe döndügünüz bu dönemde yalnizliginizin tadini çikariyorsunuz. Fakat bu tutumunuzla dis çevreye küskünlük mesaji da verdiginizi unutmayin. Tüm bunlarin yanisira iliskinizi tek tarafli yasiyorsunuz. Bir iliskinin devami için taraflarin gerektiginde yalnizliga ihtiyaç duyduklarini partnerinizle paylasmalisiniz.

10 KADER ÇARKI
Kader çarki kaderinize bakis açiniza göre güçsüzlügünüze ve yardima muhtaçliginizin göstergesi olarak yasaminizla ilgili bir tecrübenin habercisi olarak yorumlanabilir. Somut olaylar istegimiz disinda gelisir.

Yorumu

Güçsüzlügü ve monoton yasami ifade eden kart. Sorumluluklar altinda ezildiginizi hissedebilirsiniz. Bu da sizi yipratir. Büyük degisimler yasabileceginize isaret etmesine ragmen bu sizin istekleriniz dogrultusunda olmayabilir. Hayatinizin artilari ve eksilerine mahkum oldugunuz bir dönemdesiniz. Bu da korkularinizi ve umutlarinizi kadere baglamis durumda oldugunuzu gösteriyor. Buna ragmen olaylarin önemini kavrayin. Kaderinizi ve sorumluluklarinizi severek kabul edin. İsteklerinize adim adim ulasacaksiniz. Sürekli mutlulugu aramaktan da vazgeçin. İliskiler pozitif ve negatif yönleriyle de çekici olabilirler.

11 ADALET

Açik ve nesnel anlayisi bilinçli ve kararlilikla verilen bir hükmü rüsveti reddetmeyi dengeli olmayi ve centilmenligi gösterir.

Yorumu
Tarafsiz olmak için gösterdiginiz çaba bilinçli bir yaklasim sergilemenize yardimci oldu. Geçmiste yapmis oldugunuz hatalarin sonuçlari ile yüzlesmekten kaçinmayin. Anlayisli ve dürüst davranin. Problemlerinize dogru ve uygun çözümler bulmalisiniz.

12 ASILMIS ADAM

Asilmis adam zoraki bir durgunlugun ve hareketsizligin gerekli oldugunu derin sebeplerin anlasilmasi sonucu degisen dünya görüsünü ve bir dönüm noktasi firsati elde edildigini gösterir.

Yorumu
Görüslerinizi degistirmediginiz sürece açilim yapmaniz mümkün degil. Sabirsiz davranarak önemli ayrintilari gözden kaçirdiniz. Kendinize zaman ayirarak bir strateji olusturmalisiniz. Ancak bu stratejinin hayata geçirilmesi için kati tutumunuzdan vazgeçmeniz gerekiyor. Bununla birlikte kendinizi iyi hissetmeyeceginiz bir döneme giriyorsunuz. Sikitilarinizin yaratacagi hastaliklardan korunmak için meditasyon yapabilirsiniz. İliskinizin devam etmesini istiyorsaniz inatçi tutumunuzdan vazgeçip düsüncelerinizi degistirmelisiniz. İnatla baski altinda tuttugunuz duygularinizi artik salivermelisiniz.

13 ÖLÜM


Ölüm karti veda anlamina gelir. Keyfi ve zamansiz ayriligi simgeler. Ancak gerçek ölümle ayni anlama gelmez. Bir bitistir ayni zamanda yeniden baslangiç olarak algilanmalidir.

Yorumu

Yasadiklarinizi zihninizden sildiniz silmenin verdigi aciyi ne yazik ki hala yasiyorsunuz. Kendinize yeni bir yol seçmek istiyorsunuz. Ancak yasadiklarinizi unutmak için kendinize biraz zaman taniyin. Kendinizle hesaplasma dönemi kolay bir dönem degildir. Bundan sonra ayrilisin net ve olumlu bir sekilde sona ermesi için neler yapmaniz gerektigini düsünmelisiniz. Çünkü gelecege olan bakis açiniz berrak olmali ancak böyle kolay geçis yapabilirsiniz. İliskilerde ise oturup partnerinizle konusmaniz gerekebilir. Bu onunda bu ayriligi kabul etmesinde önemli bir adim atmasinda yardimci olacaktir.

14 DENGE


Denge dogru ölçü anlaminda ele alinir. Kendinden sonra gelen seytan kartini simgeledigi ölçüsüzlügün tam aksidir. Bu kart saglik ve esenlegin habercisidir.

Yorumu
Olaylari sakin karsilamaniz nedeniyle tedirginlik yasamadiniz. Dengeli yakmlasiminizda ki denge size huzuru ve barisi yasamanizi saglayacaktir. Yolunuzda mutlulukla ilerleyebilirsiniz. Uyumlu ve nazik kisiliginiz size tüm kapilari açacaktir. Kendinize zaman ayirin ve keyfini çikarin. Çünkü yansittiginiz huzur yalnizca size degil çevrenizdekilerine de güç ve mutluluk verecektir.

15 SEYTAN

Bagimlilikla ilgili tecrübelerin yasanacagi isteksizlik yapmayi planladiginiz islerin engellenmesi inançlarimiza ters düsen durumlarla karsilasacagi gösterir+. seytan Tarot kartlarinin kötü yönlerini ortaya çikarir.

Yorumu

İs yasaminizda etik degerlerinizin ve degerlendirmelerinizin iyi niyetinizin sinanacagi anlamina gelir. İçinde bulundugunuz konum yapmak istediklerinizi engelliyor. Gücünüzü ispatlamak zorunda kalacaginiz bir olay yasayacaksiniz. Çok dikkatli olmalisiniz. Dayanilmaz bir cazibe sizi tutsak edebilir. Bu asamada uzun süreli pismanliklar yasamaniz olasi. Kendinizi tanimak için bir yolculuga çikin. Kendinizi kesfedin ve gerçekte nelerden hoslanip nelerden hoslanmadiginiza karar verin. Çünkü bazen aynadaki görüntünüz sizi bile korkutuyor.

16 YIKILAN KULE

Kule kendimizi güvenli oldugu için kapattigimiz yerin zemini sarsilmaya baslayabilir. Zemin kayiyordur. Kayan zemin dar gelen boyutlari veya sablonlari simgeler.

Yorumu
Size dar gelen ortami ve konumlari asip güvenli ve ferah bir noktaya tasiyacaginizi gösterir. Düsünce tarzinizin degisimine neden olacak deneyimler yasadiniz. Bunun saskinligini henüz üzerinizden atmis degilsiniz. Buna karsin bu kart size önünüze yeni olanaklarin gelecegi haberini verir. Yapmaniz gereken sinirlarinizi ortadan kaldirin. Enerjik olun ve hizli hareket edin. Riskleri göze alarak kaybetmekten korkmayin. Kaybedeceklerinizi daha sonra fazlasiyla geri alacaksiniz.

17 YILDIZ


Yildiz; umudu bilgeligi ve yüksek baglantilari görüsü simgeler. Uzun vadeli planlariniza baslayacaginizi gösterir. Olumlu bir olayin gerçeklesecegini gösteren bir karttir.

Yorumu
Atacaginiz adimlar size gelecek vaat ediyor. İleriyi görme özelliginiz yildizla size yol gösterecektir. İyimserliginizi devam ettirip basarilarinizin altina imzanizi göreceksiniz. Gelecege güvenle bakin. İliskilerinizde güzel seyler vaat eden karsilasmalar ve mutluluk dolu bir iliski sizi bekliyor.

18 AY

Ay karti bizi karanliklarin ve gecenin gizemli bölgesine götürür. Sezgi özlem ve düslerle dolu ruhumuzun gizemli kapilarini aralar. Aydinlik yüzü romantizmi hayal gücünü güçlü hissetme yetenegini simgeler.

Yorumu
Çalisma hayatinizdaki korku ve güvensizligi bir sinavda basarili olamama endisesi issiz kalma korkusunu simgeler. Korkunun gereksizligini bilsek de bunu yüreginizde yasamaya devam edersiniz. Ruhunuzun derinliklerine inin. Orada güvensizliginizin ve korkularinizin temelini bulucaksiniz. Bu ayni zamanda kendini kesfetmek ve yasamla ilgili korkularinizi yenmek için firsattir. Paylasim çevrenizle de rahat iletisim kurmanizi saglayacak destek ve sempati toplayacaksiniz. Kiskançlik ve terk edilme korkusu iliskinize zarar verebilir. Dikkat edin.

19 GÜNES


Günes yasama isteginin sagligin ve güvenin habercisidir. Bununla birlikte problemlerin karisikliklarin ve korkularin atlatilacagi dönemi simgeler. Yeniden dogusu ve huzuru haber verir.

Yorumu

Karekterimizin yani kisiligimizin yeniden dogusunu simgeler bu kart. Bu uyanis doganiz geregi size rahatlik ve esenlik getirecektir. Kendine ulasma ve gelisen güven duygusu dogru ve rahat kararlar almaniza yardimci olacaktir. İsteklerinizi dogrudan isteyebileceginiz bir dönemdesiniz. Kendinizi gereksiz korku ve süphelerden arindirin. İsteklerinize inanin. Bununla birlikte çevrenizdekilere yumusak ve anlayisli davranin. İliskinizde sorunsuz güzel günler sizi bekliyor. Çikilacak bir tatil iliskinizi zevk alma açisindan da benimsemenizi saglayacaktir.

20 MAHKEME


Kendini bulma veya degisim sürecinin olumlu tamamlanmasi için atilan önemli bir adimi simgeler. Kötü durumlardan ve utançtan kurtulusa isaret eder.

Yorumu
İs hayatinizda bir dönüm noktasina geldiginizi gösterir. İstifa ya da köklü bir degisim girilecek degisik bir pozisyonu haber verir. Meslek degisiminiz söz konusu olmayacak sadece kapali kaldiginizi düsündügünüz duvarlar yikilacak ve yükseleceksiniz. Kart süreli ya da yeni baslayacak bir iliskide gerçek aski bulacaginizi gösteriyor. Bu dönemde aklinizin ucundan geçmeyen firsatlari yakalayabilirsiniz. Dogru adimi atarsaniz pisman olmayacaksiniz. Sizi tutsak eden tüm düsünceleri ve konumu geride birakin. Deneyimleriniz size yol gösterecektir.

21 DÜNYA

Yeniden bulunmus bir birlikteligi yasanan güzel bir uyumu veya gelismelerin sevindirici bir sonla bitmesini gösterir. Kendinizi bütünlügünüzü ve kimliginizi bulma yolunda önemli adimlar atacaginizi gösterir.

Yorumu
Bu kart is hayatinizda size dogru meslegi seçtiginizi ve sizi kariyerinizin en üst noktasina ulastiracak dogru yol üzerinde oldugunuzu bildirir. Bilinçlenme yolunda önemli adim attiginizi ve kendinize güvenle istediginiz noktaya geleceksiniz. Bulundugunuz noktanin keyfini çikarmaya bakin ve çevrenizle de paylasin . Yasayacaginiz iliski yasantinizi etkileyecek bir evlilik veya hayat paylasimi olan ciddi beraberlik seklinde yasiyacaksiniz.

Alıntıdır.