Osho Zen Tarotu

Image“Tarot aslında bir fal bakma yöntemi değildir insanın ruhsal gelişim yolcuğu için bir araçtır.” demişti Tarot uzmanı bir üstat bana. Evet ben de çoğu zaman kartları çeşitli sorularıma yanıt için kullanmıştım ama açıkcası klasik Tarot’tan pek bir şey anlamadığım içindi bu. Ne zaman “Osho Zen Tarot” ile karşılaştım üstadın bu cümlesi anlam buldu.

Osho Zen Tarot ünü ülkemizde de yayılan Osho adına yayınlanmış bir Tarot destesi. Bakın kitapçığında ne diyor deste hakkında:

“Osho Zen Tarot’u kesinlikle öngörü ile oyun oynadığınız geleneksel bir Tarot oyunu değildir. Daha çok şu ana ayna tutan şu anda burada ne olduğunu tereddütsüz bir şekilde sunan yargılamayan karşılaştırmayan aşkın bir Zen oyunudur.”

Osho Zen Tarot’u kartlarının tek tek anlamları incelendiğinde de aslında bir insanın kişisel gelişim yolculuğunu anlatan bir destedir. Öğrenmesi zor değildir anlamları açıktır ve enerjisi harikadır. (Olgunluk Yaratıcı Stres Farkındalık… gibi kartları anlamak çok da zor olmasa gerek.)

Bence kaçırılmaması gereken ve Türkiye’de Omega Yayınları tarafından yayınlanan bu destenin Türk baskısının en kötü tarafı kartların çok da kaliteli olmaması maalesef. Benim önerim amazon.com’dan bir deste alıp kartlarını kullanmanız ve Türk baskısından da kitabını okumanız yönünde

Alıntıdır.