Kartlar

Peri tarotunda kartlar dörde ayrılmaktadır. İlkbahar yaz sonbahar ve kış. Perilerin çoğu mevsimlere bağlı varlıklardır. destede periler teker teker en çok ortaya cıktıkları döneme göre ele alınırlar. Her destedeki 13 kart birden dokuza kadar numaralanmıştır. artlarındanda dört kraliyet kartı kız bacak kraliçe ve kral gelir. Her kartta başka bir perinin özellikleri yer alır ve toplam elli iki periden söz edilir.

Bunlara ek olarak başlıca peri şenliklerini simgeleyen 8 şenlik kartı daha vardır.

imbolc ostara beltane yazortası luk hnasa herfest samhain ve yule

Kartların yorumlanması

Kartlar fal bvaktıran tarafından karıstırılmalıdır bu kişi kendinizde olabilirsiniz kısaca fal baktıran. Fal baktıran kartları tam olarak karıştırıp ters cevirmeye özen göstermelidir ki fal esnasında bazı kartlar ter çıksın.Pek çok tarot kartı gibi peri tarotu destesindeki kartlarında ters ve düz anlamları farklıdır. Bazı tarot yorumcuları bu ayrımı yapmazlar. falcı fal baktıranın elinden karıstırılmış kartları alşdıktan sonra seçtiği açılıma göre onları mnasaya dizecektir. Daha sonra bu farklı açılımlar anlatacağım.

Sorulan sorulara göre bu açılımlar belirlenir ve soruya göre açılımı secmeniz doğru olacaktır. Yada kısaca en sevdiğiniz yöntemi kullanabilirsiniz. Sorunuzu sorduktan sonra bir numaralı karttan başlayın. Peri kartlarının anlamları olsa da her peri size mutlaka enerji verecektir. İçgörü kazanıracaktır. Kartların anlamlarından çok perilerin söylediklerini yani iç sesinizi dinleyin. İlk kartın yorumu bitmeden ikinci kartı açmayın. Kartlar ile bakım yaptıkça aranızdaki enerji bağı oluştukça her geçen gün çok daha basarılı yorumlar yapacaksınız. Daha sonra anlatacağım kart yorumları size yanlızca başlangıcı ve anafikri verecektir. Kraliyet kartları yani kız bacak kral ve kraliçe fal baktıranın yaşamındaki kjişileri simgeler. Şenlik kartı çıkarsa bu bakımın daha kuvvetli olduğunu gösterir. Yanli gerçekleşme oranı daha yüksektir. Arkana majör gibi. Özetle mudahale etsenizde değiştiremeyeceğiniz olayları anlatır. Şenlik kartları çok önemli olayların olacağını simgeler.


ALINTIDIR.