Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Adolf Hitler hakkında her şey

  "Hava saldırıları İngiltere'yi nasıl değiştirdi?" Bu soruya cevap arayan tarihçi Peter Quennell 1940 ve 41 tarihleri arasında 267 gün boyunca Alman uçaklarının bombardımanı altında kalan Londra'nın bilinmeyen yeraltı tarihini yazdı.
  Birbirini tanımayan insanların karanlıkta ve korku dolu gecelerde farklı cinsel deneyimler yaşadıklarını anlatan Quennell Büyük Britanya'daki halen etkileri görülen cinsel devrimin bu yıllarda başladığını ileri sürüyor.


  40 bin insanın hayatını kaybettiği bombardıman sırasında şehirde yaşayan çocukların şehir dışına erkeklerin de savaşmaya gitmesiyle kadınların yabancılarla başbaşa kaldığını söyleyen tarihçi daha önce hiç yaşanmamış cinsel deneyimlerin yaşandığını söylüyor.
  Yeraltında yaşanan eşi benzeri görülmemiş seks devrimine dikkat çeken tarihçi uzun saatler boyunca birbirleriyle birlikte olan korkmuş ve sıkılmış kişilerin başka bir şey yapmasının beklenemeyeceğini açıklıyor.  İnsanların ölüm korkusuyla daha önce denemedikleri heyecanları araması her türlü cinsel deneyimin artmasına yol açtı.


  Bu nedenle bugüne kadar çok fazla konuşulmamış ve İngiltere tarihinin gizli kalmış kısımlarından biri olan yeraltındaki cinsel devrimde heteroseksüel ilişkinin yanı sıra o dönemde yasak olan homoseksüel ilişkilerde de daha önce atılmamış adımlar atıldığı belirtiliyor.
  1925 yılında o zaman 35 yaşında olan Adolf Hitler gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından mahkum olduğu hapis cezasını tamamladı.
  Hapiste 'Kavgam' isimli manifesto kitabını yazan Hitler ülkesi Almanya'da iktidara gelmenin peşindeydi.  Etkili bir hatip olan Hitler konuşmalarına birahanelerde başladı.


  Öfke nefret ve ırkçılık dolu konuşmaları gittikçe kendini kaybeden topluluğu hipnoz eden Hitler dış görünüşü el hareketleri ve hitap stiliyle oldukça yakından ilgileniyordu.

  Kendini bu konuda geliştirmeye çalışan Hitler kişisel fotoğrafçısı Heinrich Hoffmann'a konuşmalarını çalışırken fotoğraflarını çekmesini istedi.
  Çeşitli ifadeler ve hareketler gerçekleştiren Hitler Fotoğrafları inceleyen Hitler yüz hatlarının nasıl göründüğüne önem verdi.


  Çeşitli ifadeler ve hareketler gerçekleştiren Hitler fotoğrafları dikkatlice inceleyip kendisinin etkisini ölçtü.


  Fotoğrafçısı Hoffmann'a fotoğrafları imha etmesini söyleyen Hitler fotoğrafların "insanın onurunun altında" olduğunu söyledi.  Fotoğrafları imha etmeyen Hoffmann gelecekte fotoğrafları "Hitler Arkadaşımdı" isimli anı kitabında yayınladı.
  (Kaynak: Gazetevatan)

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hala bu adama tapanlar var.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben en çok büyük diktatör filmindeki Adolf hitleri seviyorum.


  BORKED

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş