Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #11
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Selma Aliye Kavaf Kimdir? Hayatı Hakkında Biyografisi
  Selma Aliye Kavaf
  Hayatı

  Selma Aliye Kavaf (1 Temmuz 1962 Denizli) Türk siyasetçi öğretmen. Devlet Bakanı Kavaf 2007'den 2009'a kadar Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli milletvekili olarak mecliste yer aldı.

  Denizli'den seçilmiş ilk kadın milletvekilidir.Yabancı dilde İngilizce bilen Kavaf evli ve 1 çocuk annesidir.

  Eğitimi

  İlk ve Orta öğrenimini Denizli’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin Türkoloji Bölümünü bitirdi. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde 7 yıl öğretmen olarak sürdürdü. Özel sektörde yönetici olarak çalıştı.

  Siyasi kariyeri

  Aktif siyasete 2002 yılında Ak Parti Denizli 6. sıra Milletvekili Adayı olarak katıldı. 2002 Genel Seçimleri akabinde Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na getirildi. Kadın Kolları Başkanlığı döneminde Türkiye’de ilk defa bir siyasi partinin kadın örgütlenmesini kurumsal anlamda gerçekleştirdi. Ak Parti’yi çeşitli uluslar arası platformda temsil etti.

  2007 genel seçimlerinde Denizli milletvekili olarak meclise girdi. İlk kadın Denizli milletvekili oldu. Mecliste Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcülüğü ve Peru Parlementolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. 1 Mayıs 2009'da gerçekleşen kabine değişikliği sonrası Devlet Bakanı olarak 60. Hükümette yer aldı.

  Tartışmalar

  Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın Hürriyet gazetesi yazarlarından Faruk Bildirici ile yaptığı ve gazetenin Pazar ekinde yayınlanan röportajda sarfettiği homofobik "Ben eşcinselliğin biyolojik bir bozukluk bir hastalık olduğuna inanıyorum. Tedavi edilmesi gereken bir şey bence" sözleri[1] kamuoyunda yoğun tartışmalara yol açtı.[2]

  Bakan Kavaf döneminde kamu kurum ve kuruluşları sivil toplum örgütleri ve bilim adamlarını bir araya getirerek Türkiye'nin Aile Haritasını çıkarılması yönünde büyük bir çalışma başlatıldı.

  Kavaf aile kurumunun gün geçtikçe artan ve şekil değiştiren sorunlarını yerinde tespit etmek ve ardından yerel sorunlara yerel çözümler üretilmesini sağlamak amacıyla Türkiye İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması'na göre bölgeleri temsil eden 12 ilde Yerel Aile Çalıştayları gerçekleştirilmesine öncülük etti.

 2. #12
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Murat Başeskioğlu Kimdir? Hayatı Hakkında Biyografisi
  Murat Başeskioğlu

  Hayatı
  Murat Başesgioğlu 60. Hükümet Devlet Bakanı 59. Hükümet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve TBMM 22. ve 23. Dönem AK Parti istanbul milletvekillerindedir. Öncesinde 58. Hükümet bünyesinde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı bakanlık görevini yürütmüş daha da önce TBMM 18. Dönem TBMM 19. Dönem TBMM 20. Dönem ve TBMM 21. Dönem'de ANAP'tan Kastamonu milletvekili seçilmiş ve 55. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde İçişleri Bakanlığı yapmıştı.

  ANAP'tan istifa ederek AKP'ye geçmiştir. İsmi bazen sehven Murat Başeskioğlu şeklinde geçer.

  1 Mart 1955'te Kastamonu'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İsfendiyar Bey ilkokulu 23 Ağustos Orta Okulu ve Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Askerlik görevini Daday Askerlik Şubesi’nde şube başkanı olarak ifa etti. Kastamonu Barosu’na kayıtlı olarak 7 yıl süreyle Kastamonu’da serbest avukatlık yaptı.

  1984 yılında Anavatan Partisi’nde siyasete başladı. 18. 19. Ve 20. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Kastamonu’yu TBMM‘nde temsil etti. Anavatan Partisi Genel Merkezi’nde çeşitli görevlerde bulundu. Anavatan Partisi TBMM Grup Başkanvekilliği görevini yaptı. 28 şubat sürecinin ardından kurulan 55. Hükümet'te ülkedeki siyasi gerilimin arttığı kritik bir dönemde kabinenin en genç üyesi olarak 13 ay süreyle İçişleri Bakanlığı yaptı. 59. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev aldı. 60. Hükümet'te ise Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

  Orta düzeyde Fransızca bilir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 2007 yılında Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığı karşısında laik kesim tarafından aday adaylığı desteklenmiştir.

  Kastamonu iline özellikle son 5 yılda büyük hizmetlerde bulunmuştur. Partisiyle ilkelerinin ters düştüğü gerekçesiyle AK Parti'den 2 Temmuz 2010 tarihinde istifa etmiştir. 28 Ocak 2011 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi'ne katılmıştır. 2011 Genel Seçimleri'nde MHP'den İstanbul milletvekili seçildi.

 3. #13
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ali Babacan Kimdir? Hayatı Hakkında Biyografisi
  Ali Babacan

  Hayatı
  Ali Babacan (d. 4 Nisan 1967 Ankara) Türk mühendis ekonomist siyasetçi 2003 ve 2009 arası Bilderberg toplantı üyesi ve iş adamı .

  Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. 23. dönem ve 24. dönem AK Parti Ankara milletvekili olan Babacan aynı zamanda mevcut 60. hükûmetin Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısıdır.

  Ali Babacan 58. ve 59. hükûmetlerde de ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yapmış 60. hükümette 1 Mayıs 2009'a kadar Dışişleri Bakanı olarak görev almış ve Mayıs 2005 ila Ocak 2008 arasında Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyeliği konusunda görüşmelerin yürütüldüğü makam olan başmüzakerecilik görevinde bulunmuştur.


  Yaşamı

  1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te TED Ankara Koleji'ni birincilikle bitirdi.

  1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.

  1990 yılında Fulbright bursu kazanarak ABD'ye gitti. 1990-1992 yılları arasında ABD Chicago'da bulunan Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da İşletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı. Yüksek lisans çalışmalarında Pazarlama Organizasyon ve Uluslararası İş İdaresi dallarında uzmanlaştı.

  1992-1994 yılları arasında Amerika'da finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette danışman olarak çalıştı.

  1994-2002 yılları arasında Ankara'da özel sektörde iş hayatını sürdürdü.

  2001 yılında AK PARTİ Kurucu Üyesi ve MKYK üyesi oldu. 58. ve 59. Hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 60. Hükümet'te ise Dışişleri Bakanı ve Avrupa Birliği ile müzakerelerde Başmüzakereci olarak görev yapmaktaydı. Egemen Bağış'ın Devlet Bakanı ve Başmüzakereci konumuna getirilmesinin akabinde sadece Dışişleri Bakanı olarak bir süre görevine devam etti; 1 Mayıs 2009'da gerçekleşen kabine değişikliğinden sonra Dışişleri Bakanlığı'nı Ahmet Davutoğlu'na devretmiştir; Başbakan Yardımcısı olarak hükümette görev yapmaktadır.

  Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

  Ali Babacan 14 Mayıs 2009 Atina'da Bilderberg Görüşmesine katılmıştır.[1]

 4. #14
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Binali Yıldırım Kimdir? Hayatı Hakkında Biyografisi
  Binali Yıldırım

  Hayatı

  Binali Yıldırım; 58. 59. 60. ve 61. Hükümetlerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı 61. Hükümette ismi değiştirilen Ulaştırma Bakanlığı yerine Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı. TBMM 22. Dönem AK Parti İstanbul 23. Dönem AK Parti Erzincan ve 24. Dönem AK Parti İzmir milletvekilidir. Evli ve üç çocuk babası olan Yıldırım İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

  Hayatı

  1955 yılında Erzincan'ın Refahiye ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

  1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

  1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa'da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

  1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) da Genel Müdürlük görevinde bulundu. Bu görevi sırasında İstanbul'da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı.

  Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul'a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO dünyanın en büyük deniz taşımacılığı firması oldu.

  1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası "Skal Kulübü" tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.

  Fahri Doktora

  20 Temmuz 2006 tarihinde Girne Amerikan Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.

  19 Haziran 2009 tarihinde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[1]

  7 Mayıs 2010 tarihinde Cumhuriyet Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[2]

  29 Eylül 2010 Yozgat Bozok Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[3]

  28 Şubat 2011 Anadolu Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[4]

  12 Eylül 2011 Erzincan Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[5]

  20 Eylül 2011 Kırklareli Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[6]

  23 Aralık 2011 Almanya Berlin Teknik Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[7]

  6 Haziran 2012 Pamukkale Üniversitesi'den Fahri Doktora aldı.[8]

  2 Aralık 2012 tarihinde Dünya Denizcilik Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[9]

  22 Mart 2013 Tarihinde Okan Üniversitesi'nden Fahri Doktora aldı.[10]

  Siyasi hayatı

  58. 59. ve 60. Hükümetlerde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ve TBMM 22. Dönem AK Parti İstanbul 23. Dönem AK Parti Erzincan ve 24. Dönem AK Parti İzmir milletvekilliği yaptı.

  Pamukova Tren Kazası

  Ana madde: Pamukova Tren Kazası Bakanlığı sırasında 22 Temmuz 2004 günü Pamukova Tren Kazası meydana gelmiş kendisini bir takım medya suçlu ilan etmek istemiştir. [11]

  Yüksek Hızlı Tren

  Ana madde: Yüksek Hızlı Tren Görevde olduğu sürede Yüksek Hızlı Tren hatları döşenmiş ve hattın Ankara - Eskişehir kısmı 13 Mart 2009 tarihinde hizmete açılmıştır. Hattın Ankara-Konya kısmı ise 23 Ağustos 2011 tarihinde hizmete girmiştir.

 5. #15
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Hüseyin Çelik Kimdir? Hayatı Hakkında Biyografisi
  Hüseyin Çelik

  Hayatı

  Hüseyin Çelik (d. 5 Mart 1959; Gürpınar Van) 59. Hükümet'te Milli Eğitim Bakanı TBMM 22. ve 23. Dönem AKP Van 24. Dönem Gaziantep milletvekillerindendir. Öncesinde 58. Hükümet'te Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmış 21. Dönem'de Doğru Yol Partisi'nden Van milletvekili seçilmiştir.

  Eğitim ve kültür Hayatı

  1983 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu.

  Aynı yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne asistan olarak girdi. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi'nin kadrosuna geçti.

  1988-1991 yılları arasında Jön Türkler üzerine doktorası ile ilgili araştırmalar yapmak üzere İngiltere'de bulundu.

  Aynı zamanda Londra Üniversitesi School of Oriental and African Studies'de Turkish Politics bölümü MA programına devam etti. 1991'de Türkiye'de ilk siyasal hareket olan Yeni Osmanlılar Cemiyeti ile ilgili araştırmalar yapmak üzere Belçika Hollanda Almanya Avusturya İsviçre İtalya ve Fransa'da bulunan Çelik Ali Suavi ve Dönemi konulu doktorasını tamamladı. 1992'de Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde yardımcı doçent 1997 yılında ise; doçent oldu. Son olarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptı. Türk kültürü siyasi tarihi ve edebiyatı üzerinde yayımlanmış 15 kitabı bulunan Hüseyin Çelik ileri düzeyde İngilizce biliyor. Çelik'in eşi Şahsenem Sema hanımdır. Enis Ali Ekrem ve Büşra Vuslat adlarında üç çocuğa sahiptir.

  Siyasî hayatı

  Üniversite yıllarında ve akademik hayatında siyasetle yakından ilgilendi. 18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde DYP'den Van Milletvekili seçildi. 3 Temmuz 2001'de DYP'den istifa ederek AK Parti'nin kurucuları arasında yer aldı. Milletvekili seçildiği ilk yıl TBMM Başkanlık Divanı Üyeliğine seçildi. TBMM'de AK Parti Grubu oluştuktan sonra Grup Başkan Vekili oldu. 3 Kasım 2002 Milletvekili genel seçiminde yeniden Van Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 58.

  Cumhuriyet Hükümetinde Kültür Bakanı olarak görev aldı. 59 ve 60. AK Parti Hükümetlerinde ise Millî Eğitim Bakanı olarak yer almıştır. Ak Parti Gaziantep milletvekili olan Çelik Milli Eğitim Bakanlığı görevinin ardından ise Başbakan Başdanışmanı olarak atanmıştır. Ak Parti MYK üyesi olan Çelik Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Sözcüsü'dür.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli Yabancı 10 Film
  Konu Sahibi Erdy Forum Film Yorumları ve Eleştirileri
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 22.Ocak.2015, 18:11
 2. Kült Film Nedir? Yerli Yabancı Kült Filmler Listesi
  Konu Sahibi Bengisu Forum Sinema ve Tiyatro
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 15.Aralık.2014, 17:10
 3. Siyasetçilerin En Büyük Seks Skandalları
  Konu Sahibi Lahza Forum Dünya Tarihi
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 19.Ocak.2014, 22:48
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 29.Ağustos.2012, 05:41
 5. Peygamberlerin Hayatları > İsa Aleyhisselam
  Konu Sahibi KeLeBeK Forum Dini Kişilikler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 15.Ağustos.2012, 20:07

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş