Sivas Milletvekili-AKP

YILDIZELİ - 1954 Bedirhan Ayferat - Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Gazi Üniversitesi Doktora - Arapça Fransızca - Maliye Doçent Dr. Öğretim Üyesi - Gazi Üniversitesi Bolu İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Hacettepe Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi - XIX XX nci Dönem Sivas Milletvekili - Maliye Eski Bakanı - Evli 3 Çocuk.

58. VE 59. HÜKÜMET DEVLET BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI ABDULLATİF ŞENER


Abdullatif Şener 1954 yılında Yıldızeli'nde doğdu.
İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamlayan Şener Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni 1977 yılında bitirdi.
Bazı kamu kuruluşlarında memur ve denetim uzmanı olarak çalıştıktan sonra Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde akademik çalışmalara başlayan Şener aynı üniversitede Maliye Anabilim Dalı'nda doktorasını tamamladı bulunduğu fakültede Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne geçen Şener bu üniversitede görev yaparken doçent oldu.

1991 seçimlerinde Sivas milletvekili olarak Parlamentoya giren Şener 1996-1997 yıllarında 54. Hükümette Maliye Bakanlığı yaptı.

19 20 ve 21. Dönem Sivas milletvekili olarak TBMM'de bulunan Şener'in yayınlanmış bir kitabı bulunuyor.
Şener evli ve dört çocuk babası.

Abdullatif Şener 3 Kasım 2002'de yapılan seçimlerde Sivas'tan parlamentoya girdi.

alıntıdır