Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Serj Sarkisyan Kimdir? Hayatı Hakkında...
  Serj Sarkisyan

  Ermenistan Cumhurbaşkanı

  30 Haziran 1954 tarihinde doğdu. 1976 yılında Erivan Devlet Üniversitesi’nden mezun oldu. 1979–1988 yılları arasında Dağlık Karabağ Bölgesi’nin Hankendi şehrinde belediyede çalıştı. 1989–1993 yılları arasında ayrılıkçı Dağlık Karabağ Bölgesi Silahlı Kuvvetleri’nin başına geçti. Aynı yıl Ermenistan Parlamentosu’na milletvekili olarak seçildi.

  1993–1995 yılları arasında Ermenistan savunma bakanlığı görevine getirildi. 1996–1999 yılları arasında milli güvenlik bakanlığı 1999–2000 yıllarında milli güvenlik konseyi sekreterliği ve 2000 yılından itibaren de bu görevinin yanı sıra savunma bakanlığı görevini üstlendi.

  Ölen başbakan Andranik Markaryan'dan sonra savunma bakanlığından başbakanlığına atandı. Ermenistan'da yapılan genel seçimlerden sonra cumhurbaşkanı seçildi.

  Sarkisyan diaspora ile sıkı ilişkilere sahip iyi bir tüccar. Aynı zamanda da akıl hocası ve halefi Koçaryan gibi Ermenistan'da yönetimi elinde tutan Dağlık Karabağ kökenli ekipten. Ermenistan’ın yeni lideri Karabağ Savaşı'nda milis kuvvetlerini organize eden ve Hocalı'da katliam emrini veren kişi olarak biliniyor.
  HAKKINDA YAZILANLAR
  Amerikan Forbes dergisindeki bir habere göre yaklaşık 150 milyon dolarlık bir servetle Ermenistan’ın en zengin sekizinci adamı olan Sarkisyan 30 haziran 1954’te Azerbaycan’a bağlı Dağlık Karabağ bölgesinde doğmuş.

  Muhalefet liderleri her ne kadar Sarkisyan’ın Ermenistan ekonomisinde Margaryan kadar önemli icraatlar gerçekleştiremeyeceğini belirtse de Sarkisyan’ın Ermenistan’da ticaret ve özellikle de petrol konularına hakim ender kişilerden biri olduğu biliniyor. Diaspora ermenileri ile iyi ilişkiler içinde olan karabağlı Sarkisyan’ın Dağlık Karabağ savaşı ve Hocalı katliamları’nda önemli rol aldığı ayrıca tutucu ve sertlik yanlısı politikaları ile öne çıktığı ülkede özellikle polis ve orduyla olan iyi ilişkilerini kullanarak bir çok kez menfaat sağladığı iddia ediliyor.

  kaynak : yıldız deveci bozkuş

  Bu sorunları biz çözeceğiz


  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ermenistan ziyareti kapsamında Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekileri taşıyan konvoyun Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geldiği sırada Saray önünde toplanan bir grup Ermenistan vatandaşı çeşitli pankartlar açarak protesto gösterisi yaptı.

  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan Cumhurbaşkanı Gül'ü Saray'ın girişinde karşıladı ve her iki Cumhurbaşkanı burada tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

  Daha sonra Gül ve Sarkisyan bir araya geldi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmeye Dışişleri Bakanı Ali Babacan da katıldı.

  Görüşmenin ardından her iki Cumhurbaşkanı gazetecilere açıklama yaptı.

  Cumhurbaşkanı Gül Sarkisyan'ın davetine icabetle Erivan'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ''Milli maç fırsatını güzel bir şekilde değerlendirdik'' dedi.

  Görüşmede Kafkasya'nın genel durumunu ele aldıklarını anlatan Gül bölgenin huzur istikrar ve barışa kavuşması için görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.

  Cumhurbaşkanı Gül görüşmede ayrıca Türkiye ile Ermenistan arasındaki sorunların giderilmesinde iklim oluşturulması için irade ortaya koyduklarını belirterek ''Ümit ederim ki bu ziyaret iki ülke arasındaki problemlerin çözümünde yeni bir başlangıç olur'' diye konuştu.

  Gül Sarkisyan'ın Türkiye'nin gündeme getirdiği Kafkasya İstikrar ve İşbirliği Platformu'na destek verdiğini de açıklayarak bu desteğe teşekkür etti.

  -SARKİSYAN'IN KONUŞMASI-
  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan da davetini kabul ettiği için Cumhurbaşkanı Gül'e teşekkür etti.

  Gül'ün kendisini İstanbul'daki Türkiye-Ermenistan maçına davet ettiğini bildiren Sarkisyan ''Ben bunu iyi bir başlangıç olarak değerlendiriyorum'' dedi.

  Sarkisyan iki ülke arasındaki sorunların çözümü konusunda ortak irade gösterdiklerini belirterek ''Bu sorunları biz çözeceğiz ve gelecek nesillere bırakmayacağız. Sayın Cumhurbaşkanı Gül'de istikrar ve iş birliği arzusu görmekten memnunum'' diye konuştu.

  Görüşmenin ardından Gül ve Sarkisyan başkanlığındaki heyetler akşam yemeğine geçti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki yemek basına kapalı gerçekleşti.

  Türkiye-Ermenistan milli maçının yarattığı fırsatla Ermenistan'a gerçekleştirdiği ziyaretin iki ülke ilişkilerindeki sorunların giderilmesi ve diyalog sürecinin başlamasına vesile olmasını beklediğini söyledi.

  Gül-Sarkisyan zirvesi ezber bozdu
  Zaman 6 Eylül 2008

  Sarkisyan maç için Türkiye’ye geliyor


  İstanbul’da temaslarda bulunan Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbantyan Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın da milli maç için Ekim 2009’da Türkiye’ye geleceğini söyledi.

  Konuk Dışişleri Bakanı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Eylül ayında Ermenistan’ın başkenti Erivan’a milli maç için gitmesinin ardından başlayan olumlu havanın devam edeceği mesajını da verdi. Nalbantyan Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın 2009 yılının Ekim ayında oynanacak Türkiye-Ermenistan maçı için Türkiye’ye geleceğini söyledi.

  Eylül ayında başlayan görüşmelerin devam edeceğini belirten Dışişleri Bakanı “Bu konuda iyimserim ilişkilerin normallleştirilmesi için bir sorun görmüyorum” diye konuştu. Nalbantyan ilişkilerin normalleştirilmesi sözüyle diplomatik ilişkileri kastettiğinin altını çizdi ve hiçbir ön koşul olmadan sınırın açılmasından yana olduğunu söyledi.

  Nalbantyan şu ifadeleri kullandı:

  “Sınırın açılması bir iyilik değildir bu iki tarafın da çıkarına olacaktır. Ankara’nın bir takım beklentileri var. Türkiye’nin ortak tarih komisyonu kurulmasını önerisini de biliyorsunuz. Bence sınırların açılması Türkiye’nin önceliğinden öte zaten çıkarımıza olacaktır. Diplomatik ilişkiler için çıkarına olacaktır.”

  HABER

  Karabağ’ı biz aldık Ağrı’yı size bıraktık

  Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Türkiye’nin doğusunda bulunan ve Ermeniler tarafından “Batı Ermenistan toprakları” olarak adlandırılan Ağrı Dağı bölgesinin geri alınmasını yeni nesillere görev gösterdi.

  Ermenistan’da dün düzenlenen Ermeni dili ve edebiyatı yarışmasında öğrencilerden birinin “Batı topraklarımızı Ağrı Dağı’yla birlikte geri alabilecek miyiz” sorusuna yanıt veren Sarkisyan “Bu sizin neslinize bağlı. Mesela benim nesil üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdi. 90’lı yıllarda vatanımızın parçası Artsah’ı (Karabağ bölgesini) düşmanın elinden kurtardık. Her neslin bir görevi vardır. Siz de ileride bizim gibi görevinizi yerine getirip getirmeyeceğiniz birlik ve beraberliğinize bağlıdır. Biz Ermeni ulusu her zaman Anka kuşu gibi küllerden dirilmeyi başarmışızdır. Ama şunu da söylemem gerek. Günümüz dünyasında ülkelerin itibarı yüzölçümüyle ölçülmüyor. Ermenistan modern güvenli ve ekonomide başarılı ülke olursa itibarı da o denli yüksek olacaktır” şeklinde konuştu.

  26 Temmuz 2011

  alıntıdır


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Teröristlerin başı…
  Dağlık Karabağ savaşında militer kuvvetleri organize eden ve Hocalı’da katliam emrini veren Serj Sarkisyan Ermenistan’ın yeni cumhurbaşkanı oldu. Silahlı gücü elinde bulunduran ve çok da iyi bir tüccar olan Serj Sarkisyan aynı zamanda diaspora ile de sıkı ilişkiler içinde.

  Katil cumhurbaşkanı
  Dağlık Karabağ savaşında militer kuvvetleri organize eden ve Hocalı’da binlerce Türkün katliam emrini veren Serj Sarkisyan Ermenistan’ın yeni cumhurbaşkanı oldu.

  Ermenistan’da önceki gün gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin galibi Başbakan Serj Sarkisyan oldu. Yüksek Seçim Komitesi’nden yapılan açıklamada Sarkisyan’ın oyların yüzde 52.86’sını aldığı en yakın rakibi Levon Ter Petrosyan’ın ise yüzde 21’de kaldığını duyurdu. Sarkisyan’ın siyasi akıl hocası Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan’ın politikalarına paralel bir siyaset izlemesi bekleniyor. Türkiye ile ilişkiler ve işgal altındaki Dağlık Karabağ konusunda sert bir tavır sergileyen Sarkisyan’ın dış politikada statükoyu koruyacağı bildiriliyor.  Diaspora ile sıkı ilişki
  Serj Sarkisyan’da tıpkı Koçaryan gibi ülkede yönetime hakim olan olan Dağlık Karabağlı ekibindendi. Sarkisyan Dağlık Karabağ savaşında militer kuvvetleri organize eden ve Hocalı’da Katliam emrini veren kişi olarak biliniyor. Koçaryan’ın bir başka versiyonu olan silahlı gücü elinde bulunduran ve çok da iyi bir tüccar olan Serj Sarkisyan aynı zamanda diaspora ile de sıkı ilişkilere sahip.

  Kadın ve çocuk demeden katlettiler
  Sarkisyanın emrini verdiği Hocalı Katliamı Rus askerlerinin desteğiyle 25-26 Şubat 1992’de gerçekleştirildi. 10 bin nüfuslu Hocalı’da olaylar sırasında 1.300 Türk katledildi. Saldırılar sırasında Hocalı’da yaşayan Ahıska Türkleri de evlerinde yakılarak öldürüldü. Kadın çocuk ve yaşlılar da dahil olmak üzere siviller katledilmiştir. Katliamın ilk gecesinde sekiz aile bütün fertleriyle öldürülmüş 700’den fazla çocuk anne ya da babasını kaybetmişti. Ermeni saldırılarında binin üzerinde Türk de yaralanmıştı.

  Alıntıdır.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Şerefsiz herif.
  Yatacak mezar bulabilecek mi acaba?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş