Burhanettin Kocamaz 1994’te değişti Tarsus'un kaderi. Bir Tarsus çocuğunu göreve getirdi Tarsuslular. O da aldı Tarsus'u eline ve başka bir Tarsus yarattı. 10 Yılda Cumhuriyetimizin ilk 10 yılını anımsatan gelişmeler oldu Tarsus'ta.

Güzel tesislerle donattı bu dintarih ve kültür beşiği kenti. Tarsus "bayraklar ve anıtlar kenti" olarak bilinmeye başladı. Tarsus şimdi örnek bir kent artık. Tüm alt yapısı tamamlanmış bir örnek benzerlerine.

Çağdaş modern şehirciliğin gereklerine uygun alt yapısı kanalizasyonu yağmur suyu drenajı içme suyu arıtma tesisleri atıksu tesisleri otogarı örnek parkları meydan düzenlemeleri bulvarları ile kıskanılan bir kent artık Tarsus. Herkes yoruldu o yorulmadı. Herkes durdu o durmadı. Duyduk ki yeni hedefleri varmış.

Alt yapıyı bitirmiş şimdi artık üst yapıya yönelecekmiş.

Kentleşmeyi hallettik şimdi işsizlik ve ekonomik gelişmeyi hedef almış.

Teknik Eğitim Fakültesini Üniversite'ye dönüştürecekmiş. Berdan düzenlemesi ve Islah projesi yoldaymış. "Turizm Bölgesi" ve "Fuarcılık Projesi" hedeflerin içinde. Tarihi Tarsus evleri'de restore edilip Turizm'e açılacak. Biz yorulduk otur biraz dinlen Başkan dedikçe o koşuyor. Tarsus'lulara yeni spor tesisleri ve yüzme havuzu lazım diyor.

Mutlaka yeni bir konut projesi başlatacakmış.

E-Belediye internet üzerinden belediye hizmetleri zaten başlamıştı en son teknoloji neyse o olacak Tarsus'ta diyecek kadar iddialı.

Tarsus'ta huzurgüvenbarış ve kardeşlik ortamı devam etmeli diyor. Başkan nedir bu işin sırrı diyoruz ? "insanların en hayırlısı insanlara en fazla hizmet edendir" diyor. Anlıyoruz ki bu hadis-i şerif Büyük Başkan'ın temel düsturu. O çok hayır dua aldı o çok dua aldı. Onun yolu açık. Onun gönlünde Tarsus Tarsus'un gönlünde "Büyük Başkan" var. Yolun açık olsun Büyük Başkan Yolun açık olsun BURHANETTİN KOCAMAZ.

Sizde bu hizmet aşkı oldukça vefalı Tarsuslu vefasını gösterecektir. Biz sizi gördük size inandık. Sizde bize güvenin Sevgili Başkan.

alıntıdır