Mustafa Sarıgül ( 1956) TDH Eski lideri

Şişli Eski Belediye Başkanı

1956 yılında Erzincan'da doğdu. Eğitimine sırasıyla Talat Paşa İlkokulu Şişli Ortaokulu Zincirlikuyu Yapı Teknik Lisesi'nde devam etti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu.
İş hayatına Kağıthane Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü'nde devam etti. Daha sonra kamu görevinden ayrılarak ticaret yapmaya başladı.

Siyasi hayatı Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Üyeliği ile başladı. Daha sonra Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Sekreterliği Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı İlçe Başkanlığı Kurultay Delegeliği ile devam etti. 18. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği yaptı.

F.M.V. Işık Lisesi Okul Aile Birliği Üyeliği Türk Parlamenterler Birliği Üyeliği Türk - Alman Parlamento Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği Herkes İçin Spor Federasyonu As başkanlığı ayrıca uzun yıllar Futbol Federasyonu Ddlegesi olarak görev yaptı.

ESERLERİ:

TBMM'de bir Milletvekili ve İstanbul'da Direksiyon Sallamak adlı iki kitabı bulunmaktadır.

TDH sahaya çıkıyor!

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül başlattıkları hareketin bu yıl partileşeceğini bildirdi. Sarıgül “Genel başkan seçilmemin ardından yasa gereği belediye başkanlığından istifa edeceğim" dedi.

Sarıgül Cevahir Kongre Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında 17 Ocak Pazar günü İzmir'de yapacakları mitingin hem TDH için hem de Türkiye için bir dönüm noktası olacağını savundu.

Sarıgül vazgeçti

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül parti kurmaktan vazgeçti.Sarıgül CHP’deki değişime bir fırsat tanımak istediklerini ve Türkiye Değişim Partisi’ni kurmayacaklarını açıkladı.

alıntıdır