Zeki Çakan ( 1950)

Enerji Bakanı-Bartın Milletvekili-Anap
ZONGULDAK - 1950 Ali Cemile - İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü - İngilizce - Elektrik Mühendisi - Zonguldak Belediyesi İşletmeler Müdürü Devlet Bakanlığı Danışmanı Köy Hizmetleri Genel Müdürü Tarım Bakanlığı Müşaviri Türk Motor Sanayi ve Ray Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Zonguldak Belediye Başkanı - XX nci Dönem Bartın Milletvekili - TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Eski Başkanı - Evli 2 Çocuk.

HAKKINDA YAZILANLAR

Çakan Enerji Bakanı
Hürriyet 9 Mayıs 2001

Beyaz Enerji Operasyonu'nun ardından görevden alınan Enerji eski Bakanı Cumhur Ersümer'in yerine ANAP Grup Başkanvekili Zeki Çakan atanacak.

ANAP Lideri Mesut Yılmaz önceki günkü liderler zirvesinde Çakan'ın ismini ortaya attı ve olumlu tepki aldı. Çakan için kararname hazırlanırken Yılmaz dün Enerji eski Bakanı Cumhur Ersümer'i de Başbakanlığa çağırarak görüşlerini aldı. Ardından Enerji Bakanlığı Müsteşarı ve Çakan da Yılmaz'ın makamına geldi.

İki dönemden beri ANAP Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Zeki Çakan eski bir bürokrat ve Zonguldak eski Belediye Başkanı sıfatlarıyla tanınıyor. 1950 doğumlu olan Çakan iki dönem Zonguldak'ta Belediye Başkanlığı yaptı. Son seçimlerde Bartın'dan milletvekili seçilen Çakan evli ve 2 çocuk babası. Çakan disipliniyle tanınıyor.

alıntıdır