TSYD'nin futbol topunu içine alan ve Bayrağımızı kaldıran yeni logosuna kim neden ihtiyaç duymuştur?

İnsanın oluşumunda iki cinsin birleşmesinde ana rahmine düşen bir zerrenin yumurtayı döllemesiyle yeni bir canlı olma gerçeğini biliyoruz! O kişi kimdir? kime benzer? nasıl yetişir? ne olur? Ve nasıl olması için neler yapılır? Bu dünya nimetlerinin sunum orantısı ve algı ile ilgili bir durum.

Ama bir gerçek var ki hiç öne alınmaz ve hatta hepimizde olmasına karşın önemsenmez; AİDİYET! Hangi görünümde olursak olalım içimizde bir ait olma ve ondan olma duygusu vardır. Bizi en çok sevindiren veya en çok üzen bir dayatma vardır benliğimize. Tek merkezlidir. Asla değişmez ve değiştirilemez... Bu Din Dil Irk olabilir. Ama içsel bir terbiye ile insanlık adına iki gerçekte bütünleşir. Yaşanılan toprak bütünlüğü VATAN ve onunla anılan insanları temsil eden BAYRAK! Yaşamın çeşitli alanlarında daha sonra gelen tercihlerimiz de kimi Forma ve bazen de Amblem olur. Sonuçta kartvizite kadar inen kendimiz adımız ve ailemizi temsil eden soy adımız. Başka olanlar vardır ama resmiyeti yoktur. Sadece toplumun koyduğu bir takı olan ünvan gibi!

TSYD çok önemli bir kuruluş ve yıllarca varlığını Spor dünyamızda ve spor medyamızda kanıtlayarak ayakta tutmuştur. En etkili kuruluşlardan olup halkın spor gerçeklerini duyma ve öğrenme ihtiyacını sağlamaktadır.

Amblemi hepimizce malumdur. Ama son olarak futbol topunu içine alan ve Bayrağımızı kaldıran yeni Logosuna kim neden ihtiyaç duymuştur? bilemem ama bildiğim varlığına en büyük hatayı yapmasıdır!.. Orada ki gerçek ihtiyaç ve Spor adına en önemlisi Bayrağımızla hitap ve temsil ettiğimiz kendimiz adına değilmidir?

İşte bu karışık ve kabul edilmez değişimin sahiplerini sorgulamayı bir an da geçmişten bu günlere gelene dek büyük hizmetler veren ağabeylerimize teslim ediyorum!

İçinde bizzat eğittiğim öğrencilerime sahip çıkıp 55 yıl önce kalemim ve varlığımla katıldığım medyada bitmeyen enerji dolu saha içi ve dışındaki spor olaylarını özellikle futbolu yorumlayan Spor yazarı olarak anılmasam da doğrusu canım çok sıkıldı! Kendi kalıplarına neyi uydurduklarını pek anlamadığım yanımda yetişen kişilerin dahi dostluk ve hizmetleri inkar eden uygulama ve çekişmeleri malum iken bir de bu durumun getirdiği farklılık büyük bir kitlenin aidiyetini sarsmıştır! O zaman gelecekte her şeyini var oluş nedenini temsil edeni de değiştirenlerin yarışmasını izlemek gibi bir tehlike çıkmaz mı ortaya? Bu duruma yetkili bir kişinin "benim haberim yok olsaydı izin vermezdim!" demesi de garip geldi bana !

Bu konuda yapılacak bir şeylerin olması ötesinde sadece bayraksız futbol topu ile temsil edilen yeni bir kuruluş gibi düşünülecek ve futbol yazarları gibi ayrışma ne kadar doğrudur? Spor futboldan büyüktür ve futbol sporun sadece bir branşıdır!

Benim Aidiyetim spor adamlığı onun yazarlığı ve Bayrağımın gölgesinde ki varlığımdır. Kendi adıma onu muhafaza etmeye devam edeceğim. Bundan ötesi toplumsal bir refleks meselesidir. Bakalım zaman ne gösterecek hep birlikte izleyeceğiz!
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

13 Ocak 2016 14:25