Pazar günü saat 20:00’ye maç koymanın ne anlamı olduğunu bir türlü çözemedim. İki saat önceye maçı almak çok mu zordu?

Pazar günü saat 20:00’ye maç koymanın ne anlamı olduğunu bir türlü çözemedim. İki saat önceye maçı almak çok mu zordu? Üstelik günler öncesinden Meteoroloji tarafından maçın başlayacağı saatlerde istanbul’da kar yağışı olacağı ulusal basına servis edilmiş olmasına rağmen.

Bu nasıl bir vurdumduymazlıktır ki lütfedip te karlı havalarda oynanacak olan topu bile tedarik edememişler. Sözüm ona Fatih Terim Stadı ülkemizin en donanımlı stadı.

Kenar çizgilerini kömür ile belirleyecek bir aracı dahi yok. Yetkililer her ne kadar olduğunu iddia ediyor da olsa buna inanmak zor. Çünkü o araçlar böyle havalarda kullanılmayacaksa ne zaman kullanılacak.

Hakem bence her iki takımın futbolcularının sakatlık yaşamamaları için maçı tatil etti. Ama bizim spor medyamız öküz altında buza arayacaklar ya başladılar dün gece bu meseleyi kaşımaya. Yok efendim daha kötü şartlarda maçlar yapılmışmış Beşiktaş kayırılıyormuşmuş.

Beşiktaş’ı bu şekilde durduramazsınız. İstediğiniz Bizans entrikalarını asparagas haberlerini yapın tek vücut olmuş Beşiktaş camiasının şampiyon olmasının önüne geçemeyeceksiniz.

Gelelim Pazartesi akşam oynanan Eskişehirspor - Fenerbahçe maçına. O maçı izleyen milyonlar Eskişehir’in nasıl katledildiğini içleri acıyarak izlemişlerdir.

İlk yarıda oynanan Beşiktaş Fenerbahçe maçı sonrası zehir zemberek açıklamalar yapan Mahmut Uslu geldi aklıma. Acaba Eskişehir maçında kendi leyhlerine verilen kararlardan sonra çıkıp hakemin adeletli(!) yönetiminden dolayı hakemi eleştirecek midir?

Hiç sanmıyorum.

Sevdanın Bir Diğer Adı SARIYER
İstanbul’un köklü kulüplerinden Sarıyer uzun yıllardır ikinci lige demir atmış durumda. Geçmişte çok zor günler yaşamış olsa da Saffet Akkoyun başkanlığındaki Sarıyer Şampiyonluk parolası ile sezona eski Galatasaray’lı milli futbolcu Ayhan Akman’ı teknik direktörlüğü getirdi. Ayhan hocanın isteklerine göre transferler yapıldı. 1. Lig oyuncularından kurulu bu takımda 2.lige yabancı oyuncular maalesef uyum sorunu yaşadı. Özellikle kalecinin yetersizliği ile gereksiz puan kayıpları liderle arasında puan parkının açılmasına neden oldu. Ayhan Akman’ın istifası sonrasında takım geçtiğimiz yıllarda Giresunspor’u 1.lige taşıyan ve Sarıyer’e yabancı olmaya Mehmet Birinci’ye teslim edildi. Kalede yaşanan sorundan dolayı Süper lig’te Akhisar takımından kaleci Oğuz transfer edildi. Hakan Soylu takıma yeniden kazandırıldı.

İkinci yarının ilk maçında kendi sahasında oynadığı Anadolu Üsküdar maçını 1-0 kazanmış olsa da ortaya koyduğu futbol pek tatmin etmedi. İlk yarıda sahada oynayan takıma göre daha çok savaşan mücadele eden bir takım oldukları muhakkak ancak daha takım ruhu oturmuş değil.

Lider İstanbul spor ile aralarındaki 8 puanlık fark kapanmayacak bir fark değil.

Sarıyer’in başarıya aç taraftarı takımına her zaman sahip çıkan vefalı taraftarlardır.

İki sezondur “O SENE BU SENE” sloganıyla takımlarına destek oluyorlar.

İnşallah sezon sonunda hem Beşiktaş’ın hem de Sarıyer’in şampiyonluklarının sevincini yaşayacağız.

Sarıyer Altay dostluğu
Sarıyer gibi Altay’da Türk Futbolunun güzide bir kulübüdür. Geçen sezon İzmir’de tarifi imkansız bir acı yaşandı. Altay’ın 3. Lige düştüğü gün Göztepe 1. Lige çıkmış İzmir’i şenlik alanına çevirmişti. Altay’ın yaşadığı acı umurlarında bile değildi. Ama İstanbul’da Sarıyer taraftarları Altay’ı bu acı gününde yalnız bırakmadılar. Geçtiğimiz günlerde 102. Doğum gününü kutlayan Altay’ı Sarıyer taraftarı unutmadı sahilinde Altay’ın doğum günü şerefine meşaleler yakıldı. Her iki camiaya da Şampiyonluklarla dolu nice sezonlar dileriz. İnşallah en kısa sürede layık olduğu liglere geri dönerler.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


19 Ocak 2016 11:23