MHK sezon basından beri ama öyle ama böyle klasmandaki her hakeme şans tanımaya çalışıyor. Karşımızda yeni yeni isimler var.

Torpilli olanlara torpilli gözlemciler verildiği yıllardır malumumuz. Bu sene gözlemcilerde adaletli bir görev dağılım tablosu var ama adaletli not verme başarısı yok.

Adam uydurma bir penaltı veriyor. Bu yanlışa iştirak eden koruyucu yorumcular bile var! Kardeşim bu işi yapacaksanız adil olmak mecburiyetindesiniz. Hangi takıma gönül verdiyseniz verin hiçbir takımın kaderiyle oynanmasına izin vermeyeceksiniz. Biz biribirimizi biliriz.

Kimlerin kimlere hizmet için çalıştıklarını biliriz. Yapmayın hakemleri ve hakem camiasını küçük düşürenler sizlersiniz. Hakemlerde bu durumda EYYAMCILIĞA başlayıp maçların içine ediyorlar. İki tane genç hakemi Ulenberg istiyor diye FİFA yaptılar; yönettikleri maçlardaki başarıları ortada.

Daha bir FB-BJK maçı yönetmemiş hakem göğsünde FİFA kokartı taşıyor. Bu iş bu kadar ucuz mu? Listeye 5 tane hakem alın hakem gibi hakem olsun. Avrupada bizi temsil etsin. Gözlemci kadrosu da GÖZLEMECİ kadrosu gibi!

Düşürün onu da 15'e 20'ye kaliteli bir kadronuz olsun. Onun adamını bunun adamını kadrolara almaya çalışırsanız neticesi budur işte. Geçenlerde Fehmi Karabiber bir mektup yayınlamış. Hakem yönetim kadrolarını kimler yapıyor?

Listede kimler var kimler! Dehşet içinde kaldım. Sanki parti delege seçimleri gibi maaşaallah. Bu gidişata bir dur diyen çıkmalı. Hakikatler acıdır ama ortadadır. Bunlardan ders alınmalı.

Geçelim haftanın hakem performanslarına:
TORKU KONYA-KAYSERİ--Koray Gencerler
Bu kardeşimiz iyi bir insan ama iyi bir hakem değil. Yıllardır gösterdiği performans belli. Yine hatalı kararlarla maçın kaderiyle oynadı. Olmayan bir penaltı verdi.

Tekmeye sarı kart gösterdi. Son penaltı doğru. Ama yönetimi rezalet.

M.İDMAN YURDU-AKHİSAR B.--Bülent Birincioğlu
Önemli maçta oldukça başarılıydı. Sahaya yakışıyor. Futbolcularla diyaloğu iyi. İnşaallah bozulmaz. Tebrikler.

OSMANLI-GS--Hais Özkahya
Ben bu arkadaşın ilk defa mükemmel yönettiği bir maça şahit oldum. Kış mevsimi dolayısıyla kafasında dolaşan tilkiler herhalde avcılar tarafından yok edilmiş!

Osmanlıspor'un 2. golünde bir çok eyyamcı hakem faul düdüğü çalardı. Özkahya burada hayatının kararını verdi ve gol GS aleyhine idi. O zaman takdir ettim bu çocuk hakek gibi hakem olmuş dedim. Böyle devam etsin herzaman alkışlar bizden. Avuçlarımız şişene kadar. Ama Hakan Balta 'nın elle oynamasını es geçtik sanmasın. Mutlak sarı kart gerekirdi. Kadı kızında da bu kadar hata olur diyerek ES geçtik. Kendisini yürekten kutluyorum.

M.SİVAS-ESK.----Ali Palabıyık
Uzun zamandır ortalarda yoktu. İyi yokmuş. Yine can yakmaya başladı. Sayın Yusuf Namoğlu'na bu kardeşimizden hakem olmaz demiştim. Oda çok methetmişti. Kim haklı gördük. İki oyuncu boğaz boğaza geliyor. Gösterdiği kartlar sarı. Korkuyorsan yapma bu işi. Ne güzel fiziğin var ama KİMYA zayıf. Ofsayt çalıyor sonra gol veriyor. Silkeliyorlar ses çıkartamıyor. Böyle FİFA hakemi olur mu?

G.BİRLİĞİ-ANTALYA---Fırat Aydınus
Usta yine başarılı bir maç yönetti. Ankaranın soğuğunda kötü zeminde verdiği sıcak kararlarla maçı ısıttı ve alkışlarla sahayı terk etti. Kutlarız

GAZİANTEP-BURSA--Barış Şimşek
Gaziantep'in ilk golunden önce faul var. İkinci gol ofsayt. Ne ise penaltı doğru. Başını ellerinin arasına alıp düşünmeli. Benden neden FİFA kokartını aldılar demeli. Fazla can yakmamak için 6 haftada bir maç alsa iyi olur.

F.B-ÇAYKUR RİZE--D.AteşBitnel
Maçı koparan öyle bir penaltı verdi ki evlere şenlik. Oyuncu pozisyonunu kaybedip düşüyor. Ayağını arkadaki rakibine takıyor sen bu harekete penaltı düdüğü çalıyorsun. Demek ki sen futbulu bilmiyorsun. Ondan sonra bir şaşkınlık. Hatalı kartlar. Sonunda büyük takım galip ve sen rahatlıyorsun. Taraflı basın seni göklere çıkaracak. Böyle hakemlik olmaz.

BAŞAKŞEHİR-KASIMPAŞA--Mete Kalkavan
Bu kardeşimizde Özkahya gibi kanaatimi değiştiriyor. Çok iyi maçlar yönetmeye başladı. Bakalım Göksel Gümüşdağ beğenmiş midir yönetimini. Merak ettim doğrusu. Mükemmele yakın bir maç yönetti. Tebrikler.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

26 Ocak 2016 11:35