Yazıyı sonuna kadar okuyun. Sonra kime küfür etmek istiyorsanız edin! Ben de dahil...

Yazıya bu başlığı attım ki; okunsun! Çünkü sevgili takım tutarlar çünkü siz futbolsever değilsiniz. Aklımdaki başlığı buraya yazsam bu yazıyı bırak okumayı üzerini çizersiniz. Bu sayfayı açtığınıza göre. Yazıyı sonuna kadar okuyun. Sonra kime küfür etmek istiyorsanız edin! Ben de dahil.

"Futbol Zirvesi" bitti. Peki zirveden ne çıktı? Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın bizzat söylediği sözler: ''Kulüplere hiçbir şekilde bir hibe veya karşılıksız bir maddi kaynağın aktarılması yardım etmek gibi bir şey söz konusu değil..." şunu anlayabilir miyiz; "kulüpler bir karşılık koyarlarsa hibe veya kaynak alabilir mi?.."

Peki Bakan Kılıç'ın "geleceğe yönelik kulüplerin borçlarının yapılandırması çalışması da olabilir" yani "devlet bankaları hiç faizsiz kulüplerimizin borçlarını mı ödeyecek?"

Yine Bakan Kılıç'ın sözlerinden; "Yasa oluştuktan sonra yapılabilecek bir çalışma varsa bunların masaya yatırılıp değerlendirilmesi gerekiyor." Bundan şunu anlayabilir miyiz; "bir yasa çıkacak. Sonrasında kulüplere yine yardım mı edilecek?.."

Yine Bakan'ın sözleri; "yeni çalışmalar kulüp borçlarına ve gelecek finansmanına da ciddi bir katkı sağlayacak" yani "devlet kulüplere 'siz bu işi bilmiyorsunuz. Çekilin aradan size bir yasa vereceğiz bunu uygulayacaksınız mı?"

Yine Bakan'ın sözlerinden; "Yayın gelirlerinin kulüplere aktarılıp kullanılmasından sonra borçların ödenmesi konusunda bir sıkıntı yaşanmayacak." Digiturk zaten dünyada en fazla yayın geliri ödeyen kurum değil mi? Onu da ben şu şekilde okudum "Digiturk parayı bundan sonra Galatasaray ve Fenerbahçe'nin istediği gibi dağıtacak. Aziz Yıldırım'ın isteğiyle başarıya göre değil de taraftar sayısı ve dekoder satışına göre kulüplere ödeme yapılacak." O zaman bu yasa büyükleri kurtarma yasası olmayacak mı?

Bu arada aklıma gelmişken "ne oldu bu futbolcuların vergi durumu?" Hala kendilerinden yüzde 15 stopaj kesiliyor. Hala bu parayı kulüpler ödüyor.

Ben buradan sonuç olarak şunu anlıyorum; herşey aynı tas aynı hamam devam edecek.

Kulüpler "Devlet Baba"dan yardım almak için kendilerine ait olmayan geneli vakıf yanı halkın arazisi olan statları arazileri şunları bunları teminat gösterip paralar alacak.

Sana bana yüzde bilmem kaçla kredi veren bankalar zamanı geldiğinde ödemediğinde evini arabanı alan bankalar devlet eliyle; kendi reklamlarını yapmak için kulüplere başkan olup sonra da batıran "şahsı muhteremlerin" cezasını halka yükleyecek.

Hani ne oldu kulüpler AŞ kuracaktı? Kendi yayımlarını satacaktı. Başına Ali Dürüst geçecekti. Beceremediler mi? Bunu da mı Devlet Baba düzeltecek.

Yeni çıkacak yasa bir kez daha bize gösterecek ki Fenerbahçe ve Galatasaray dışında kalan diğer futbol takımları Türkiye için "figüran" olacak. Çünkü yayın gelirinin büyük kısmı bu iki takıma aktarılacak. Başarılı olsalar da küme düşseler de en çok parayı onlar alacak.

Hepsi kanıma dokunuyor ama en çok benim daha maaşım elime geçmeden yüzde bilmem-kaçı vergi olarak kesiliyorken evlerinin kirasından arabalarının benzinlerine eşlerinin şoförlerinden çocuklarının özel okul masraflarına kadar bizler tarafından ödenen futbolcuların gram vergi ödememeleri beni çıldırtıyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


29 Ocak 2016 00:29