Yaklaşık 100 dakika oynandı maç. Neredeyse uzatmalar oldu. Trabzonspor sahada ne üretti ki hak etsin. İlk yarı ve ikinci yarıda hangi atakta Akhisar kalecisi top tuttu? Ben maçın tamamında aman aman kaçan gol görmedim. Akhisar 1 attı 2 tane de kaçırdı. İkinci yarı 2-3’ü bulabilirlerdi.

Hami Mandıralı’nın ikinci dönemi ilk dönemi gibi kolay olmayacak. Hatırlarsanız Vahid hoca bu takım hücum oynayamaz diyordu ve dengeli oyunla maçlar tamamladı. Hami Mandıralı ile bu takım uçmaz. Hatta bir iki hafta kazanamazsa altlarda kendine yer bulur. En kötüyü söylemek istemiyorum ama sezonu nerede bitirecekleri az çok görüldü. Kesinlikle ilk 5 değil. Akhisar’ın ligdeki durumuyla Trabzonspor’un ligdeki durumu maçın özeti.

Douglas Merter Caner hepsi on numara maç oynadı. PTT 1.ligden devre arası alınan Muğdad sahada en beğendiğim oyuncuydu. Trabzonspor defansını öyle bir yordu ki.

PTT’den gelen oyuncu Trabzonlu oyuncunun onda birine oynuyor On kat fazla kazanan Trabzonlu oyuncunun umrunda değil. Akhisar’ın hocası çok sakin takımını sahaya iyi yaydı. Trabzon’a tatlı sert bastılar. Öyle kendi ceza alanlarına gömülmediler.

Dikkatimi çeken bir konu Akhisar’da Trabzonspor’dan giden oyuncuların varlığı. Caner Soner Kadir kaleci Fatih Abdülkadir. Gidenler mi kalanlar mı? Gidenler formda kalanlar sürünüyor.

Muhammed Demir’i oyuna almak güzel ancak santrafor almak yanlış. Santraforların arkasında oynar. O bölgede Marin Erkan da oynuyor. Doğal olarak ikinci forveti kim takımın. Yok. Hatta bir forveti bile yok. Yusuf Özer Okay da dahil olmak üzere takım ekside. Kaleci Onur yediği golde topu çıksa alabilirdi. Kaleci altı pastaki toplara çıkar. Akhisar’ın kalecisi Fatih eski Trabzonlu. 1461’de de oynadı. Taraftarın tepkisi yanlış. Yani Fatih kaleni aç gol atalım yoksa kafana madde atarız. Ben hakemin iyi maç yönettiğini sahadaki futbolcuları Hami hocayı ve sahaya cisim atan taraftarı beğenmedim.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

02 Şubat 2016 10:04