2015'te Instagram da en çok neleri paylaştık

HTC Türkiye Instagram’da 2015 yılı boyunca en çok paylaşılan ve beğenilen içerikleri araştırdı. İşte sonuçlar...

18-01-2016 16:14:28

Instagram'da 2015 yılı boyunca en çok paylaşılan ve beğenilen içerikler araştırıldı."Instagram Türkiye 2015” başlıklı araştırma sonuçlarına göre Türkiye'de aile ve arkadaşları konu alan paylaşımlar açık ara zirveye oynuyor. Ancak takipçilerden paylaşım başına en az beğeniyi de yine söz konusu içerikler alıyor.
Paylaşımların sınıflandırılması

2015 yılını geride bıraktığımız bu günlerde fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram'da 2015 yılı boyunca Türkiye'nin paylaştığı ve beğendiği içerikleri inceleyen bir araştırmaya imza attı. 1 Ocak - 31 Aralık 2015 tarihleri arasında Instagram'da paylaşılan 250 binin üzerinde içeriğin incelendiği Instagram Türkiye 2015 başlıklı araştırmada paylaşımlar aile ve arkadaşlar gezi-tatil yeme-içme spor etkinlik selamlaşma eşyalar alıntılar-özlü sözler ve evcil hayvan kategorilerine göre sınıflandırıldı.
Kullanıcıların çoğu erkekler

Araştırmaya göre Türkiye'de Instagram kullanıcılarının %60'ı erkekler %40'ını ise kadınlar oluşturuyor. Özellikle yılın ikinci yarısında önemli bir artış gösterse de paylaşımların yalnızca %5'ini videolar %95'ini ise fotoğraflar oluşturuyor. Videonun popülerliğinin ise hızla artmaya devam etmesi bekleniyor.

Instagram'da anne ve arkadaş kategorisinde; Anne Kardeş ve Baba...paylaşımları yapıldı.Instagram'da gezi ve tatil kategorisinde; Deniz Tatil ve sahil... paylaşımları yapıldı.Instagram'da yeme-içme kategorisinde; Kahve İftar ve Çay... paylaşımları yapıldı.
Instagram'da selamlaşma kategorisinde; Günaydın ve İyi geceler... paylaşımları yapıldı.
Instagram'da genelde kadınlar; Özel günler ve aile paylaşımları yaparken erkekler ise Spor ve tatil paylaşımları yapmışInstagram'da genelde Türkiye'nin batısında yaşayanlar Gezi-tatil ya da yeme-içme paylaşımları yaparken doğusunda yaşayanlar ise Aile ve arkadaşpaylaşımları yapmış.
'Instagram Türkiye 2015” başlıklı bu araştırmanın paylaşım başına en çok beğeni alan kategoriler Alıntılar Selamlaşma Spor Yeme-içme ve Aile-arkadaşlaroldu.Instagram' da en çok paylaşılan videoların temaları Kedi köpek ve kuş oldu. Video kategorisine genel bakışta ise Hayvanlar Spor ve Etkinlikler göze çarptı.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]