Yeni Bir Reklamsız Sosyal Ağ
Wikipedia kurucusu Jimmy Walles yeni bir girişim başlattı. İşte Wikipedia kurucusu Jimmy Walles tarafında kurulan reklamsız sosyal ağ girişimi TPO.com detayları.

23.07.2015 / 13:30

Wikipedia kurucularından Jimmy Walles uzun bir aranın ardından yeni bir girişim ile karşımıza çıkıyor. Twitter benzeri fakat reklamsız yeni bir sosyal ağ olan TPO.com Jimmy Wallles tarafından Wikipedia gibi kar amacı gütmeyen bir site olarak tanıtıldı.

Kar amacı gütmeyen reklamsız sosyal ağ: TPO.com
Jimmey Walles'ın yakın zaman önce yönetimine katıldığı The People's Operator (TPO) ile ortaklaşa geliştirdiği TPO.com ismini de buradan almakta. Kullanıcılarının bilinen sosyal ağlarda olduğu gibi durum güncellemesi yapabileceği TPO.com kar amacı gütmemesinin yanı sıra destek bekleyen diğer kar amacı gütmeyen kuruluşların da fon toplayabilmesine olanak sağlıyor.

Kullanıcılarının çeşitli hayır kurumlarına bağış yapabilmesine olanak sağlayan The People's Operator ise 2012 yılında Birleşik Krallık'ta faaliyet göstermeye başlamış. Faturaların %10 kadarının istenen hayır kurumuna bağışlanabilmesine izin veren The People's Operator TPO.com ile birlikte Amerika'ya da açılıyor.

TPO.com ile daha geniş kitlelere ulaşması beklenen The People's Operator bakalım ilerleyen tarihlerde nasıl gelişme gösterecek?

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]