Apple iPhone 6s ile 16 GB'dan Vazgeçiyor!
Yılsonuna doğru tanıtılacak iPhone 6s hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı. Söylentilere göre Apple nihayet 16 GB depolama biriminden vazgeçecek. Peki iPhone 6s kaç GB’dan başlayacak?

20.07.2015 / 21:00

Apple’ın en çok eleştirilen noktalarından biri şüphesiz iPhone’ların başlangıç modellerinin 16 GB depolama birimine sahip olması. 16 GB iPhone modellerinin kullanıcıya sunduğu 12 GB’lık alan günümüzde çok komik bir rakam olarak değerlendiriliyor. Bunun nedenlerini; kaliteli grafiklere sahip oyunların boyutlarının fazla olması iOS için uygulama geliştirenlerin önbellek sil seçeneğini koymaması ve bu yüzden uygulamanın kullandıkça şişmesini gösterebiliriz.

Önbellek Büyük Sorun

Örneğin; 116 MB boyutunda olan Twitter uygulaması kullandıkça 1 GB gibi bir alan kaplayabiliyor. Önbellek parçala seçeneği olmadığından kullanıcılar depolama alanı yaratmak için uygulamayı silip baştan yüklemek zorunda kalıyor.

iPhone 6 Plus ile büyük ekranda film izlemek veya oyun oynamak çok güzel bir deneyim gibi görünebilir. Ancak 16 GB modelini satın aldıysanız bu keyiften çok ıstıraba dönüşüyor. Apple’ın bu huyunu geçtiğimiz gün tanıttığı 6. Nesil iPod touch modeli ile değiştirmemesi de büyük bir fiyaskoydu. Ancak bugün Foxconn’dan gelen bilgilere göre; Apple sonunda 16 GB depolama biriminden vazgeçecek.

16 GB iPhone Tarih Oluyor!

Söylentilere göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde 16 GB depolama birimine yer verilmeyecek. Yeni nesil iPhone’lar direkt 32 GB’dan başlayacak. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın 32/64/128 GB modellerinin olma ihtimali çok yüksek. Umarız bu söylentiler doğru çıkar ve 16 GB’lık iPhone modelleri tarihin derinliklerine gömülür.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]