Instagram Web Arayüzüne Arama Özelliği


Masaüstü görünümü uzun zamandır çok sade olan Instagram için bilgisayar ile arama yapabilme özelliği geldi. Peki yeni arama özelliği ile neler yapılabiliyor? İşte detaylar.

20.07.2015 / 23:00

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram özellikle ünlülerin lüks yaşamlarına ait fotoğraflarını paylaşmaları konusunda oldukça popüler bir platform.

Milyonlarca kullanıcısının uzun zamandır fotoğraflarını bulmak için sadece mobil uygulama aracılığıyla arama yapabildiği Instagram için sonunda beklenen özellik geldi. Artık bilgisayarınızı kullanarak Instagram'da arama yapabilirsiniz.

Artık bilgisayar ile Instagram'da arama yapabilirsiniz!

Instagram.com aracılıyla artık hashtag ya da kullanıcı arayabileceğiniz yeni arama özelliğiyle birlikte Google'a artık daha az ihtiyacınız olacak dememiz mümkün.

Instagram'ın ilk olarak tamamen mobili hedef alan bir şekilde yaratılmasından sonra uygulamanın web versiyonu çıkarılmış ve uygulamanın mobil versiyonunda eklenen fotoğraflar web versiyonu üzerinden de yayınlanmaya başlanmıştı. Buna rağmen mobil versiyonuna nazaran kısıtlı özellikler sunan web versiyonu eklenen arama yapma özelliği ile kullanıcılara daha pozitif bir web Instagram'ı tecrübesi sunacak.

Instagram masaüstünde de gelişimini sürdürüyor!
Mobil tabanlı bir uygulama olmasına rağmen Instagram'ın bu girişimi oldukça olumlu tepkiler alırken özellikle Snapchat gibi mobil tabanlı diğer uygulamalar masaüstü kullanımı konusunda yeni adımlar atmaya pek sıcak bakmıyorlar. Facebook Twitter ve Instagram gibi popüler uygulamaların hem mobil hem de masaüstünde hizmet vermesi mobil tabanlı uygulamaların ilerde masaüstü versiyonları için yeni adımlar atmalarını zoraki kılacak gibi görünüyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]