Twitter Dns ayarları nasıl yapılır? Twitter'a nasıl girilir? DNS ayarı değiştirme Yasaklı sitelere girme... Yasaklı sitelere ulaşım nasıl sağlanıyor ? İşte yasaklı sitelere giriş için önemli tüyolar...
Vekil sunucularla yasaklı sitelere giriş
Proxy siteleri yani vekil sunucular yardımıyla yasaklı sitelere giriş çoğu zaman mümkün. Bunun için Google'da Free Proxy Sites yazmak ya da alanında en bilinen sitelerden olan hidemyass.com veya vtunnel.com'a girerek de bu sitelere erişebilirsiniz.
Ancak proxy sitelerini seçerken dikkatli davranmakta fayda var. Google aramalarında çıkan bazı proxy siteleri zararlı kaynadığından yasaklı sitelere gireyim derken virüslerle uğraşmayın.
Bunun dışında proxy siteleri çoğunlukla fazlaca adware yani reklamlarla kaynıyor ve bu şekilde gelir yaratmaya çalışıyorlar. Haliyle yasaklı sitelere gireyim derken istemediğiniz kadar çok reklama maruz kalma durumu da söz konusu.

VPN (Sanal Özel Ağ)
Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN de yasaklı sitelere girmek için bir başka formül. Bu yöntem ise proxy sitelere göre daha güvenilir sayılabilir. VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyorsunuz.
Bunun için VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel karşılığında hesap satın almanız gerekiyor. Bu servisi kullanmaya başladığınızda bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya (Paris Washington Londra Madrid vb.) bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.
Elbette Türkiye dışında diğer ülkelerde mahkeme kararıyla herhangi bir engelleme uygulaması olmadığından yasaklı site engelini böylece aşmış oluyorsunuz.

DNS ayarlarını değiştirme
Alan Adı Sunucusu olarak da tanımlayabileceğimiz DNS ayarlarını değiştirerek de yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkün. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası kısmına girin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın.
Ardından Özellikler butonuna tıklayın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.
Ardından genel sekmesi altında 'aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan' bölümünü aktive edin.
Wifi bağlantısının yanındaki küçük ''i'' tuşunu tıklayın.
Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4 Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazın ve Tamam'a tıklayın.
Aynı kısımlara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazarak da bu ayarı değiştirmeniz mümkün.
Girişi engellenmiş sitelere girmek için kullanılan programlar

Girişi engellenmiş sitelere girmek için kullanılan programlar
Spotflux:
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Hideman:
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ipad üzerinden yasaklı sitelere nasıl girilir

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Clinton'dan Twitter mesajı
Türkiye'de Twitter'in engellenmesine dünyadan tepkiler sürüyor. Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Twitter hesabından şöyle yazdı:
"İfade ve (internete) bağlanma özgürlüğü temel bir haktır. Türkiye halkı bu haklarının iadesini hak etmektedir."
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki de günlük basın toplantısına Türkiye'deki Twitter'a erişim yasağıyla ilgili açıklama yaparak başladı. Psaki "Türk hükümetine Twitter'a erişimin engellenmesini kaldırması ve tüm sosyal medya platformlarına serbestçe ulaşımın sağlanması çağrısında bulunuyoruz" dedi.
ABD'nin Türkiye'de ifade özgürlüğünü desteklediğini belirten Dışişleri Sözcüsü "Obama'nın daha önce vurguladığı gibi demokratik hükümetler kendisiyle aynı görüşte olmayan sesleri de dinlemeyi de kabul etmeliler. Bağımsız ve özgür bir medya demokratik ve açık toplumların esas unsurlarıdır" diye konuştu. Psaki bir soru üzerine konuyu Türk yetkililerle görüştüklerini belirtti ve "Büyükelçimiz konuyla ilgili yakın temasta ve bu kanallar yoluyla kaygılarımızı dile getirdik" dedi.

TWITTER'IN YASAK OLDUĞU DÜNYADAKİ İKİ ÜLKEDEN BİRİYİZ
Türkiye Çin'den sonra Twitter'ı yasaklayan dünyanın ikinci ülkesi oldu.
Dünya ’da yaklaşık 250 Türkiye ’de ise 12 milyon kullanıcısı olan Twetter Dünyada sadece Çin’de yasak. İran ’da 2009’da Devlet Başkanlığı seçimlerinden önce yasaklandı ancak 2013 Eylül ’ünde açıldı. Mısır’da da Mübarek karşıtı gösteriler sırasında kısa süreli engellendi

Başbakanlık'tan Twitter raporu
Türkiye'de Twitter'a erişimin engellenmesine ilişkin tartışmalar sürerken Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü bir rapor hazırladı.
Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü raporunda kararın Twitter'ın mahkeme kararlarına uymaması nedeniyle alındığı hatırlatıldı.

Raporda hükümetin internete değil illegal yollardan elde edilen kayıtların dolaşımına karşı olduğu vurgulandı.
Hükümet Twitter'a erişimin engellenmesi kararının gerekçesini ise şu sözlerle açıkladı: "Türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşının haklarını ve hukukunu korumak zorundadır."

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nün hazırladığı raporda Twitter ve benzeri tüm sosyal medya siteleri Türkiye'de hukuk kurallarına uymak Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince alınan kararları yerine getirmek zorunda olduğuna dikkat çekildi.

Twitter'dan flaş Türkiye hamlesi
Twitter Türkiye'den girişlerin kapatılması üzerine harekete geçti. Twitter avukatları Ankara'ya uçtu. Alınan mahkeme kararlarını yerine getirmediği için kapatılan Twitter Türkiye'nin isteklerini yerine getirmek için harekete geçti.

Şimdiye kadar Türkiye'de bir avukat dahi bulundurmayan kurum bugün ilk iş olarak bir avukatlık firmasıyla anlaştı. ELİG isimli avukatlık firmasına vekalet veren Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey Gönenç Gürkaynak isimli hukukçu ile anlaştı.

AVUKATLAR ACİL OLARAK ANKARA'YA UÇTU
Öğrenilen habere göre avukat Gönenç Gürkaynak Twitter temsilcisi olduktan sonra ilk iş olarak Ankara'ya uçtu.

TWİTTER YASAĞINI BİTİREBİLECEK GÖRÜŞME
Avukatlar TİB Başkanı Ahmet Cemaleddin Çelik ile biraraya gelecek. Twitter TİB'e mahkeme kararlarını uygulamaya hazır olduğunu ve bunun için işbirliği yapacaklarını iletecekler.
TİB'in bu görüşmenin neticesine göre Twitter'i erişime açabileceği bildiriliyor. Twitter'in önünde sayısız şikayet ve mahkeme kararları olduğu öğrenildi.

Twitter'dan 'inceliyoruz' açıklaması
Twitter'ın ABD'nin San Francisco kentindeki merkezinden bir açıklama geldi.
Savcılık kararıyla Türkiye'de Twitter'a koruma tedbiri koyulmasının ardından Twitter'dan bir açıklama geldi.
Şirket "Türkiye'deki servislerimize erişimin engellendiğine ilişkin haberleri araştırıyoruz" dedi.
Twitter'ın ABD'nin San Francisco kentindeki merkezinden yapılan açıklamada kullanıcıların cep telefonlarındaki SMS özelliklerini kullanarak tweet gönderebileceği belirtildi. Ayrıntılı bir açıklama yapmayan şirket “Türkiye'deki servislerimize erişimin engellendiğine ilişkin haberleri inceliyoruz" demekle yetindi.

Twitter Dns ayarları nasıl yapılır? Twitter'a nasıl girilir? DNS ayarı değiştirme Yasaklı sitelere girme... Yasaklı sitelere ulaşım nasıl sağlanıyor ? İşte yasaklı sitelere giriş için önemli tüyolar...