Google Plus Vs Facebook

Google'ın Facebook'a rakip olarak çıkardığı sosyal paylaşım portalı Google Plus'ın geçtiğimiz günlerde halka açılması yani davetiye sisteminin sona ermesiyle birlikte yeni portala olan ilgili de bir hayli arttı.

Her ne kadar Facebook'a rakip olarak gösterilse de Google Plus özellikleriyle aslında Facebook'tan oldukça farklı bir portal. Peki gerçekten ilerleyen yıllarda Google Plus 800 milyon kullanıcıya sahip Facebook'un yerini alabilecek mi? Google "Facebook'a rakip değiliz" dese de biz editörler ve son kullanıcı ister istemez bu karşılaştırmayı yapmak durumunda kalıyor.

Google Plus Facebook'un yerini tutamaz

1. F8 ve Facebook'un yeni tasarımı: Bir zaman tüneliyle kendini baştan aşağı değiştirecek Facebook yeni bir sosyal ağ sisteminin de kapılarını ardına kadar açmış olacak. Bugüne kadarki tecrübeleriyle yeni tasarımı yoğuran Facebook'un yeni sistemine karşılık Google arama sistemi üzerine kurulu bir yapı. "Arama VS Sosyal" kavramları iki farklı noktayı gösterirken sosyal ağ yarışında Facebook'un üstünlüğü daha bariz bir şekilde anlaşılabiliyor.

2. Facebook arama motoru desteğini alır: Facebook arama motoru olarak bir numara olmasa da Microsoft'un Bing hizmetini yanına alan bir Facebook'un bu açığını da kapatacağı öngörülebilir.