Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Facebook Hakkında Merak Ettikleriniz

  Facebook Hakkında merak ettikleriniz

  18 yaşından küçükler facebooka üye olabiliyor mu?

  Soru :
  15 yaşındayım facebook'a üye olmak istiyorum. Facebook'a 18 yaşından küçükler üye olabiliyor mu?

  Cevap: Hayır 18 yaşından küçükseniz facebook'a üye olamazsınız.

  Facebook üyeliğim kapanmış?

  Soru : Facebook üyeliğime girmek istediğimde "Your account has been disabled by an administrator. If have any questions veya concerns you can visit our FAQ page here." şeklinde bir uyarı yazısı çıkıyor ve facebook profil sayfam açılmıyor. Galiba facebook'tan silinmişim. Nasıl face*** profilimi geri getiririm?


  Cevap: Facebook üyeliğiniz Facebook kurallarına aykırı bir faaliyetiniz sebebiyle kapatılmış. Eğer kurallara aykırı bir işlem yapmadığınızı düşünüyorsanız:

  Dear Sir / Madam

  I m not going to be login my pages this pages always gives this massege ( Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns you can visit our FAQ page here.) please can you help me.

  What can I do why did you cancel and disable my account

  I m waiting your suggests and soonest reply

  Best regards

  Bu şekilde bir maili Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine yollayıp yanıt bekleyebilirsiniz.

  Facebook'ta arkadaşlarım e-mail adresimi görebilir mi?

  Soru : Facebook'ta arkadaş listemdekilerin mail adresini görebiliyorum. Sanırım onlarda benim mail adresimi görebiliyorlar. Fakat mail adresim özel msn yazışmalarımda kullandığım adres olduğu için kimsenin görmesini istemiyorum. Bu mümkün müdür?


  Cevap : Evet facebook'ta istediğiniz şekilde bilgilerinizin gösterimini kısıtlayabilirsiniz. Bahsettiğiniz e-posta adresi kısıtlamasını yapmak için öncelikle facebook profilinize giriş yapın. Sonra Üst menüden "Edit" bağlantısını tıklayın ve orada "Contact" bağlantısına tıklayın. E-posta adresinizin karşısında “Only my friends” yazısını göreceksiniz. Bunun anlamı arkadaşlarım görebilirdir. Bunu "No One" olarak değiştirip "Save" bağlantısına tıklayarak kaydedin. Artık facebook'taki arkadaşlarınız sizin mailinizi göremez.

  Facebook'ta kaydolurken girdiğim doğum tarihini değiştiremiyorum?

  Soru : Merhaba ben Facebook'a üye olurken pek önemsemediğim için doğum günümü rasgele yazmıştım. Şimdi profilimde oldukça yaşlı gözüküyorum. Kişisel bilgilerimin olduğu bölümden denediğimde sonuç vermedi. Facebook'ta doğum tarihini değiştirme gibi bir izin/özellik yok mu?

  Cevap: Facebook'un tamamen kişisel bilgilerle oluşturulması amaçlandığı için bu tip profil değiştirmelerin yapılma izni kısıtlanmış durumdadır. Fakat facebook yardım ekibine mesaj yollayarak bu tip yanlışlıkları düzelttirmeniz mümkün. Facebook'a giriş yaptıktan sonra Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] linkine tıklayın. "Help / Account Settings Help" kısmına girip en aşağıdaki “Write us a message” bağlantısına tıklayın. “Subject” kısmına Birthday change yazın. “Your message” kısmına "Hi. I entered my birthday wrong. My Birthday is 01.01.82 (day/month/year) Please change my Birthday" şeklinde bir mesaj yazıp gönderin. Mesajınız incelendikten sonra doğum gününüz facebook görevlileri tarafından düzenlenecektir.

  Facebook'ta arkadaşlarımın profillerini göremiyorum?

  Soru : Facebook'a üye oldum. Eski okul arkadaşlarımdan bir tanesini buldum. Fakat onun sadece resmi çıkıyor. Profilini gezemiyorum. Nasıl profilini görebilirim.

  Cevap: Facebook'ta arkadaşlarınızın profillerini görmek için öncelikle arkadaşlarınızın profillerini açıp arkadaş listenize ekleyin. Birkaç gün sonra kabul ettiğine dair bir mail alacaksınız. Artık arkadaşlarınızın profilini görebilirsiniz. ayrıca Turkey networküne girdiğinizde birçok kısıtlama yapmamış kullanıcının profiline girebiliyorsunuz. Fakat buranın msn gibi bir platform olmadığını unutmayın. Arkadaş listenizi mümkün olduğunca sınırlı tutmaya çalışın. Yoksa kısa süre sonra sitemizi tekrar ziyaret etmek zorunda kalacaksınız. (Bknz. Facebook'tan üyeliğimi nasıl silebilirim?)

  Facebook'ta arkadaşa mesaj gönderme?

  Soru : Facebook'ta arkadaşlarıma nasıl mesaj gönderebilirim. Ayrıca bazı arkadaşlarımın resim albümleri var. Facebook'ta bu albümlere yorum ekleyebiliyor muyuz?


  Cevap : Facebook'ta istediğiniz kişiye "send message" yazılı bağlantıdan mesaj gönderebilirsiniz. Yanlız unutmayın facebookta mesaj gönderdiğiniz kişi profilinize görebilir. 2. soruya gelince; Facebook'ta arkadaş listenizdekilerin fotoğraflarına yorum yapabilirsiniz. bunun dışında eğer kişisel olarak izinler kısıtlanmamışsa aynı network yada aynı gruptakilerin profillerini gezip fotoğraflarına yorum yapabilirsiniz.

  Arama yapamıyorum? You have exceeded the limit for search!

  Soru : Facebook'ta arama yapamıyorum. Arama yapmak istediğimde You have exceeded the limit for search! şeklinde bir hata çıkıyor. Nasıl arama yapabilirim?

  Cevap: Facebook'ta siteye fazla yüklenmeleri önlemek için kullanıcıların arama yapma sayısında bilinmeyen bir limit vardır. Fazla arama yapınca bu şekilde uyarı alırsınız. Bir süre sonra kendiliğinden arama kısmı aktif olur. Bu süreçte sadece bekleyin. Eğer daha fazla uğraşırsanız sistem buna hesabınızı da geçici olarak yada tamamen kapatma gibi bir cevap verebilir.

  Facebook hataavaScript is currently disabled on your browser
  Soru : Facebook sayfamı açtığımda "JavaScript is currently disabled on your browser.

  In order to sign up for Facebook you must have JavaScript enabled. For instructions on how to configure your browser select from the list of supported browsers below" şeklinde bir hata görüyorum. Facebook açılmıyor. bu hata neden kaynaklanıyor. Facebook'a nasıl girebilirim?

  Cevap: Facebook'ta gezinebilmeniz için internet tarayıcınızın javascriptlere açık olmalıdır.Çerezleri geçici olarak bilgisayarınıza kaydedemediği için sitede gezinti yapamazsınız. Bu konu biraz güvenlik zaafiyeti doğurabileceği için bazı güvenlik programları yada tarayıcılarda kapalı durumda olabiliyor. Genellikle internet explorer kullanıcıları bu tip sorunlarla bize geliyorlar. Eğer 256mb ram altı donanımınız varsa opera.com dan opera tarayıcısını Türkçe olarak indirip ücretsiz kurup internet explorer yerine kullanabilirsiniz. Fazla ram kaynağı tükettiği için 256 ve üstü rama sahip kullanıcılar getfirefox.com dan firefox'u Türkçe indirip facebook ve diğer sitelerde gönlünüzce gezebilirsiniz. Firefox flash gösterimi gibi eksik eklentilerle kurulsa bile kullanıcıya küçük bir uyarı kutucuğuyla bildirim yaparak kendi üzerinden yüklenmeyi kolayca yaptırır.

  Facebook şifremi unuttum?

  Soru : Facebook üyelik şifremi unuttum bana yardımcı olur musunuz?

  Cevap : Facebookta üyelik şifrenizi yenileme gibi bir hakkınız bulunuyor. bunu şu şekilde yapabilirsiniz:
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresine girin. Buradaki email kutucuğuna kayıt olduğunuz mail adresinizi girin ve reset password butonuna tıklayın. Kısa süre sonra sizin mailinize Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]....... gibisinden bir link içeren bir mail gelecektir. Bu linke tıklayın ve yeni açılan sayfaya yeni şifrenizi 2 kutucuğada girin. Evet artık facebook profilinizdesiniz.

  Facebooka üye olmak ücretli mi?

  Soru : Facebook a üye olmak ücretlimi?

  Cevap: Facebook ile ilgili yapacağınız hiçbir işlem ücretli değildir. Bu tür durumlar için size bir fikir vereyim. Eğer bir site ücretliyse sizden kredi kartı bilgilerinizi almadan yada havale ile ücreti yollamadan işlem yapmaz.

  Facebook üyelik hatası?

  Soru : Facebook a üye olmaya çalışıyorum ama olamıyorum hata bildirimi gibi bişeyler geliyor ne yapmam gerekli?

  Cevap : Girdiğiniz bilgilerinizde bir eksiklik olduğu için hata vermiş olabilir. Hatada neyin eksik olduğu yazmaktadır. Muhtemelen adınız ve soyadınızı girmediğinizden hata vermiştir. Tekrar deneyin yine olmazsa hatayı tam olarak bize yazarsanız çözüm bulabiliriz.

  Facebookta arkadaş arama ve mesajlaşma

  Soru : Facebookta istediğim arkadaşımı nasıl ararım? Facebookta nasıl mesajlaşırım?

  Cevap : Facebookta tüm arama işlemlerini sol üstteki search kısmından yapabilirsiniz. Aynen google da arar gibi yani. İsim soyisim yada okul olarak arama yapabilirsiniz. Bulduğunuz arkadaşınızın profil resmi yanında "send mesage" linkine tıklayarak ona mesaj gönderebilirsiniz. "Add friends" butonuna da tıklayarak onu arkadaş listenize ekleyebilirsiniz.(Arkadaş listenize eklenmesi için onunda kabul etmesi gerekiyor)

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Geliştirilmiş Duvar

  Sayfanın Duvar sekmesi kullanıcı profilindeki Duvar sekmesiyle aynı zengin çoklu ortam işlevlerini kullanır. Duvar yakınlarda sizin gönderdiğiniz ve sizin hakkınızda gönderilen bilgilerin yer aldığı merkezi bir konumdur. Burası güncel içeriğinizi tuttuğunuz ve Hayranların katkıda bulunduğu yerdir.

  Sayfa yöneticisi olarak Duvar dışındaki sekmelerinizden birinde içerik (video fotoğraf not vb.) paylaşırken bunları akışta yayınlamayı veya yayınlamamayı seçebilirsiniz. Gönderiyi yayınlamayı seçerseniz gönderi Sayfanızın Duvar'ına aktarılır. Yakında bu gönderiler Hayranlarınızın Haber Kaynağı'nda arkadaşlarından gelen haberlerle birlikte belirebilecektir.

  Güncelleme ve Paylaşma

  Sayfanız artık Hayranlarını durumlarla (kullanıcı profillerindekilere benzer kısa yalnızca metin içeren mesajlar) güncelleyebilmektedir. Yakında bu durumlar Hayranların Haber Kaynakları'nda belirecektir.

  Sekmeli Sayfa Yapısı

  Sekmeli yapı olanaklarınızı artırır. Sekmeler kullanıcı Profillerindeki işlevselliğine benzer şekilde Sayfaları düzenli tutmaya yardımcı olur; böylece kişiler farklı bilgileri almak için nereye gitmeleri gerektiğini bilirler. Duvar sekmesi dinamik içerikler içindir Bilgiler sekmesinde statik bilgiler bulunur Fotoğraflar sekmesi fotoğraf albümlerini ve Hayran fotoğraflarını içerir vs.

  Her sekmenin kendi URL'si olduğundan Facebook Reklamlarınız ve site dışı tanıtımlarınız için açılış sayfası olarak bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Henüz Hayran olmayan kullanıcılar Facebook Sayfanızı ilk ziyaret ettiklerinde varsayılan olarak hangi sekmenin açılacağını da seçebilirsiniz. Fotoğraf video ve benzerlerini doğrudan ilgili sekmelerine yükleyebileceğiniz gibi içeriği Duvar'daki yayıncı üzerinden yüklediğinizde de otomatik olarak uygun sekmeye yerleştirileceğini lütfen unutmayın.

  Daha fazla bilgi için Facebook Sayfaları Ürün Kılavuzumuzu Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] indirin.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Facebook Sayfamın sayfamı ilk defa ziyaret eden kullanıcıların gördükleri varsayılan sekmesini nasıl değiştiririm?
  Facebook sayfanızda varsayılan olarak görüntülenen sekmeyi değiştirmek...
  Facebook sayfanızda varsayılan olarak görüntülenen sekmeyi değiştirmek için Duvar sekmenizdeki mavi Paylaş düğmesinin altında bulunan "Ayarlar" düğmesine tıklayın. Daha sonra ayarları uygun şekilde düzenleyin.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Yeni formatta eski Sayfa uygulamalarımdan bazılarını bulamıyorum.
  Sayfanızın yeni formatında göremediğiniz uygulamalar Sayfa üzerindeki...
  Sayfanızın yeni formatında göremediğiniz uygulamalar Sayfa üzerindeki "Fotoğraflar" veya "Kutular" gibi sekmelerden birine taşınmış olabilir. Çoğu uygulama kutusunun sağ üst köşesindeki kalem simgesine tıklayarak bu uygulamaları başka bir sekmeye taşıyabilirsiniz. Sayfanızın yeni formatında eski uygulamaların kaldırılmadığından emin olabilirsiniz.

  Facebook Sayfanıza gelen hayranların veya hayran olmayan kullanıcıların ilk hangi sekmeyi göreceğini değiştirmek için Sayfanızda önce "Duvar" sekmesine sonra da mavi renkli "Paylaş" düğmesinin altındaki "Ayarlar" bağlantısına tıklayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfamda yeni bir etkinlik nasıl oluştururum?
  Sayfanızın yeni formatında etkinlikleri "Etkinlikler" sekmesinin altın...
  Sayfanızın yeni formatında etkinlikleri "Etkinlikler" sekmesinin altında oluşturmanız gerekmektedir. Sayfanızda önceden etkinlikler varsa bu sekme zaten gözüküyor olmalıdır.

  Sayfanızda henüz etkinlik oluşturmadıysanız Sayfanıza "Etkinlikler" sekmesini eklemeniz gerekir. Bunun için Sayfa Yayıncısı'nın üstündeki "+" işaretine tıklayıp "Etkinlikler" seçeneğini seçin. Bunu yaptığınızda Sayfa etkinliklerini oluşturup düzenleyebileceğiniz "Etkinlikler" sekmesini görmelisiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Bir uygulamayı kutular sekmesinden duvara nasıl taşırım?
  Bir uygulamayı Kutular sekmenizden duvar sekmenize taşımak için uygula...
  Bir uygulamayı Kutular sekmenizden duvar sekmenize taşımak için uygulama kutusunun sağ üst köşesinde görünen kalem simgesine tıklayın. Daha sonra Duvar sekmesine taşımayı seçin. Her uygulamanın Duvar sekmesine taşınamadığını lütfen unutmayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfamdaki bir uygulamayla ilgili sorun yaşıyorum.
  Facebook ne yazık ki üçüncü şahıs geliştiriciler tarafından oluşturu...
  Facebook ne yazık ki üçüncü şahıs geliştiriciler tarafından oluşturulan uygulamalar için destek sağlayamamaktadır. Uygulamanın geliştiricisine ulaşmak için lütfen uygulamanın Sayfasını ziyaret edin ve ekranın sol alt tarafındaki "Geliştiriciyle İletişime Geç" bağlantısına tıklayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Visa uygulaması bir kullanıcı profiline veya Sayfaya eklenebilir mi?
  Evet bu uygulama bir kullanıcı profiline veya Sayfaya eklenebilir. B...
  Evet bu uygulama bir kullanıcı profiline veya Sayfaya eklenebilir. Bu uygulamayı yöneticisi olduğunuz tüm Sayfalara ekleyebilirsiniz. Kupon kodunu yalnızca uygulamayı profilinize veya yöneticisi olduğunuz Sayfaya ilk eklediğinizde alırsınız.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Visa Business Network uygulamasını neden eklemeliyim?
  Visa Business Network uygulaması bir yaratıcılık ve destek ortamıdır....
  Visa Business Network uygulaması bir yaratıcılık ve destek ortamıdır. Kendi alanınızdaki diğer işletme sahiplerinden en iyi uygulamaları öğrenerek işletmenizin büyümesini yönetmek kaynak bulmak ve memnun müşterileri elde tutmak gibi zorluklara karşı hazırlayabilirsiniz. Tüm bu bilgiler sayesinde işletmenizi bekleyen bir sonraki adıma hazır olacaksınız.

  Ayrıca bu uygulamayı eklediğinizde Facebook'un çevrimiçi reklam sisteminden işletmeniz için reklam kredileri almak üzere etkinleştirebileceğiniz bir kupon kodu içeren bir e-posta alacaksınız.

  Bu uygulamayı eklemek için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Visa Business Network uygulamasını neden oluşturdu?
  Visa Business Network küçük işletmelerin bilgi paylaşmasına yardımcı...
  Visa Business Network küçük işletmelerin bilgi paylaşmasına yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Sizinle aynı hedefler doğrultusunda çalışan kişilerle konuşmak işletmenizi nasıl başarıya taşıyabileceğinizi öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Size destek sağlayacak deneyimli kişilerden oluşan bir topluluğun üyesi olmak şirketinizin beklentilerinizi elde etmesi ve hatta aşmasına yardımcı olacaktır.

  Bu uygulamayı eklemek için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Aradığım uygulamayı bulamazsam ne yapmalıyım? Sayfam için kendi uygulamamı oluşturabilir miyim?
  Üçünü şahıs geliştiriciler de çok sayıda uygulama geliştirmekte ve uyg...
  Üçünü şahıs geliştiriciler de çok sayıda uygulama geliştirmekte ve uygulamalarını yükleyecek Sayfalar bulmak için rekabet etmektedirler. Bu araçların genellikle medya alışveriş ve bilet satış uygulamaları olmalarını bekliyoruz. Bir uygulamanın yalnızca kişisel hesaplara mı yalnızca Sayfalara mı yoksa ikisine birden mi yüklenebileceğe uygulamanın geliştiricisi karar verir.

  Facebook Sayfanızda gözükmesini istediğiniz bir şeyi yapacak bir uygulama bulamıyorsanız veya Facebook sayfanıza başka hiçbir sayfada olmayan özellikler eklemek istiyorsanız kendi uygulamanızı oluşturmayı düşünebilirsiniz. İster yalnızca kendi Facebook Sayfanızda çalışacak ister diğer kullanıcıların profillerine ekleyebileceği uygulamalar oluşturabilirsiniz.

  Uygulama oluşturmak çok zor olmamakla beraber uygulamayı geliştirmek dağıtmak ve desteklemek için bir mühendis gerekmektedir. Uygulama oluşturmaya başlama hakkında ipuçları için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]'nda Uygulama Oluşturma konusuna bakın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfamdan daha önce kaldırdığım bir uygulamayı yeniden ekleyebilir miyim?
  Kaldırdığınız bir uygulamayı yeniden eklemek için Uygulama Rehberi'ne...
  Kaldırdığınız bir uygulamayı yeniden eklemek için Uygulama Rehberi'ne gidin ve uygulamanın adını aratın. Uygulama adına tıklayarak sayfaya gidin sayfanın sağ üst bölümünden "Sayfaya Ekle"yi seçin ve açılır menüden "Bu uygulamayı ekle" açılır kutusundan uygulamayı eklemek istediğiniz Sayfayı Seçin.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Sayfamdaki bir uygulamayı nasıl kaldırırım?
  Facebook sayfanızda görünmesini istemediğiniz bir uygulamayı kaldırmak...
  Facebook sayfanızda görünmesini istemediğiniz bir uygulamayı kaldırmak kolaydır. Uygulamayı kaldırmak için Facebook Sayfanızda uygulama kutusunun sağ üst köşesinde bulunan "X" işaretine tıklayabilir veya Facebook Sayfanızın "Sayfayı Düzenle" bölümünde Uygulamalar kısmında kapatmak istediğiniz uygulamanın sağ üst köşesindeki "X" işaretine tıklayabilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfama daha fazla uygulama nasıl ekleyebilirim?
  Sayfa Yöneticilerini Sayfalarını en kullanışlı ve başarılı hale getire...
  Sayfa Yöneticilerini Sayfalarını en kullanışlı ve başarılı hale getirecek uygulamaları bulmaya ve eklemeye teşvik ediyoruz. Sayfanız için yeni uygulamalar bulmak için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]'ni ziyaret edin Görüntülemekte olduğunuz uygulama Sayfanıza eklenebilir durumdaysa sağ tarafta "Sayfaya Ekle" seçeneğini görürsünüz.

  Belirli uygulamalar Sayfalara eklenemeyebilir. Bunun hakkında sorunuz olursa bu uygulamanın geliştiricisiyle doğrudan iletişim kurmanız gerekir.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Bir Sayfada hangi uygulamalar bulunur?
  Facebook Sayfaları her Sayfa kategori için özel işlevlerle yüklü olar...
  Facebook Sayfaları her Sayfa kategori için özel işlevlerle yüklü olarak gelir. Bu özellikler Facebook'un Sayfanızı oluştururken seçtiğiniz kategoriye yakın olduğuna inandığı uygulamalar ve bilgi alanlarıdır. Örneğin bir müzik Sayfası bir müzik çalar video oynatıcı diskografi değerlendirmeler turne tarihleri ve tartışma panosu yüklü halde gelir.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Facebook Grubumu bir Sayfaya dönüştürmek istiyorum.
  Artık Facebook Gruplarını Sayfalara dönüştüremiyoruz. Ancak bir Sayfa...
  Artık Facebook Gruplarını Sayfalara dönüştüremiyoruz. Ancak bir Sayfa oluşturup Grup üyelerinizi bundan sonra Grup yerine Sayfayı kullanacağınız konusunda bilgilendirebilirsiniz. Grubunuzun mesaj göndermek için çok fazla sayıda üyesi varsa ne yazık ki Grup üyelerini bu değişiklik hakkında bilgilendirebilmeniz için başka bir çözüm sağlayamıyoruz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfamı oluşturmaya çalışırken "Otomatik sistemimiz bu adı onaylamayacaktır" mesajını görüyorum.
  Yalnızca tanınmış kişi marka ve kuruluşların resmi temsilcilerinin Fa...
  Yalnızca tanınmış kişi marka ve kuruluşların resmi temsilcilerinin Facebook Sayfası oluşturmasına izin verilmektedir. Ayrıca en beğenilen yemekler için "hayran Sayfaları" gibi bu kategorilerde yer almayan konular için Sayfalar oluşturulamaz. Sahte yetkisiz veya herhangi bir diğer kötü amaçla Sayfa oluşturulmasını önlemek için birçok sözcüğün Sayfa başlıklarında yer almasını engellemekteyiz.

  Almak istediğiniz Sayfa'nın yetkili temsilcisiyseniz lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] çalışırken görüntülenen hata mesajında kendisine bağlantı verilen form aracılığıyla bizimle iletişime geçin

  Yetkili temsilci değilseniz ve belirli bir konu veya kişinin hayranları için düşünce ve görüşlerini paylaşabilecekleri bir alan yaratmak istiyorsanız bir Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] kurmanızı tavsiye ederiz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hayranlarıma Haber Kaynakları üzerinden nasıl ulaşabilirim?
  Sayfanız artık durum mesajları (kullanıcı profillerindekilere benzer k...
  Sayfanız artık durum mesajları (kullanıcı profillerindekilere benzer kısa yalnızca metin içeren mesajlar) gönderebilmektedir. Yakında bu durumlar Hayranların Haber Kaynakları'nda belirecektir.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfamın etkinliğine katılan hayranların tümüne birden nasıl mesaj gönderebilirim?
  Şimdilik Sayfanızda oluşturduğunuz bir etkinliğe katılan hayranların t...
  Şimdilik Sayfanızda oluşturduğunuz bir etkinliğe katılan hayranların tümüne birden mesaj göndermek mümkün değildir. Hayranlarınıza mesaj göndermek için Sayfanın "Güncellemeler" özelliğini kullanmanız gerekir.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Tek tek hayranlara özel mesaj gönderebilir miyim?
  Facebook Sayfalarında şimdilik Gelen Kutusu yoktur ve Sayfalar tek tek...
  Facebook Sayfalarında şimdilik Gelen Kutusu yoktur ve Sayfalar tek tek hayranlarla doğrudan iletişim kurmak için kullanılamaz. Bu özelliği ileride ekleyebiliriz ancak bunun için kesin bir tarih veremiyoruz. Şimdilik bir kullanıcıya kişisel bir mesaj göndermeyi seçerseniz bu mesaj Sayfadan değil sizden gelmiş gibi görünür. Aynı şekilde kullanıcılar Sayfa üzerinden Sayfa yöneticileriyle iletişim kuramaz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfalar hayranlarıyla doğrudan iletişim kurabilir mi?
  Sayfalar hayranlarına güncellemeler gönderebilir ancak kişisel mesajl...
  Sayfalar hayranlarına güncellemeler gönderebilir ancak kişisel mesajlar gönderemez. Sayfanın gönderdiği tüm mesajlar Gelen Kutunuzdaki "Güncellemeler" sekmesinde görünür.

  Hayran olarak istediğiniz zaman tüm Güncellemelerin altında yer alan "Abonelikten Çık" bağlantısına tıklayarak bir Sayfadan güncellemeler almayı durdurabilirsiniz. Veya Gelen Kutunuzdaki "Güncellemeler" sekmesinin sağ alt köşesinde yer alan "Abonelikleri Düzenle" bağlantısına tıklayabilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Güncellemelerimin hedef kitlesi olarak belirli hayranları seçebilir miyim?
  Sayfa Yöneticileri bir güncellemenin tüm hayran kitlesine mi yoksa y...
  Sayfa Yöneticileri bir güncellemenin tüm hayran kitlesine mi yoksa yalnızca hayranlar arasında belirli özellikleri taşıyanlara mı gönderileceğini belirleyebilir. "Hedef kitleyi seç" seçeneği Sayfa Yöneticilerine güncellemenin hedef kitlesini konum cinsiyet ve yaşa göre belirleme imkanı sağlar. Sayfadan gönderilen güncellemeyi yalnızca seçilen hedef kitledeki hayranlar alır.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Hayranlarımı nasıl güncellerim?
  Sayfa Yöneticileri hayranlarını yeni Sayfa içeriği tanıtımlar yaklaş...
  Sayfa Yöneticileri hayranlarını yeni Sayfa içeriği tanıtımlar yaklaşan etkinlikler ve çok daha fazlası hakkında güncelleyebilir. Sayfalar hayran kitlelerinin tamamına mesaj gönderebilir veya güncelleme için hayranlar arasından belirli özellikler taşıyanları hedef kitle olarak belirleyebilir. Sayfaların hayranlarına gönderdiği mesajlar kullanıcının Gelen Kutusu'ndaki "Güncellemeler" sekmesinde görünür.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Hayranları Sayfama nasıl davet ederim?
  Şimdilik arkadaşlarınızı doğrudan Sayfanızın hayranı olmaya davet edeb...
  Şimdilik arkadaşlarınızı doğrudan Sayfanızın hayranı olmaya davet edebileceğiniz bir davet özelliği bulunmamaktadır. Ancak Sayfayı arkadaşlarınızla paylaşmak için Sayfanızın sağ alt köşesindeki Paylaş düğmesini kullanabilirsiniz. Böylece arkadaşlarınız kolayca Sayfanızın hayranı olabilirler.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Sayfamda hayranların yaptığı her bir işlem hakkında bilgilendirilebilir miyim?
  Ne yazık ki henüz Sayfanızdaki aktiviteler için bildirim yapamıyoruz....
  Ne yazık ki henüz Sayfanızdaki aktiviteler için bildirim yapamıyoruz. İlerde Sayfadaki belirli aktiviteler için bildirimlerde bulunabileceğiz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Bir Sayfanın kaç Yöneticisi olabilir?
  Sayfanın sahip olabileceği yöneticiler için bir sınırlama yoktur.
  Sayfanın sahip olabileceği yöneticiler için bir sınırlama yoktur.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Diğer Sayfa Yöneticilerini nasıl ekleyebilirim?
  Diğer kullanıcıları Sayfa Yöneticisi olarak atamak için yönetmekte old...
  Diğer kullanıcıları Sayfa Yöneticisi olarak atamak için yönetmekte olduğunuz Sayfayı görüntülerken ‘Yöneticileri Düzenle’ seçeneğine tıklayın. Tek yapmanız gereken arkadaş listenizden Yönetici olarak eklemek istediğiniz kullanıcıların adlarını seçmektir. Böylece bu kullanıcılar Sayfayı yönetmede size yardımcı olabilir. Her Yönetici ‘Sayfa Yöneticisi’ uygulamasını kullanarak Sayfayı kendi Facebook hesabından yönetebilir. Sayfanızı yönetmesi için davet etmek istediğiniz kişi Facebook'a henüz üye değilse bu kişinin e-posta adresini "E-postayla Yönetici Ekle" kısmına yazın. Bu kişiler daha sonra siteye kaydolabilir ve Facebook'a katıldıkları anda yönetici isteğini kabul edebilirler.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfam için kullanıcı adı nasıl alabilirim?
  Sayfanızın kullanıcı adlarıyla ilgili sorular ve yanıtları için buraya...
  Sayfanızın kullanıcı adlarıyla ilgili sorular ve yanıtları için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  ‘Yayınlandı’ ve ‘Yayınlanmadı’ arasındaki fark nedir?
  Facebook Sayfanızı içerikle doldurup yayınlamaya hazır olduğunuzda si...
  Facebook Sayfanızı içerikle doldurup yayınlamaya hazır olduğunuzda sitedeki tüm kullanıcıların görebilmesi için Sayfanızı "yayınlamanız" gerekir.

  Facebook Sayfanız "yayınlanmadı" durumundaysa Facebook Sayfanızın üstünde sayfanızın henüz kullanıcılar tarafından görülemediğini belirten bir iletişim kutusu görürsünüz. Burada ‘sayfanızı yayınlamak’ için bir bağlantı bulunur. Bu bağlantı Facebook Sayfanızı hemen ‘yayınlandı’ olarak ayarlar ve tüm kullanıcılara görünür kılar. Facebook Sayfanızı yönetirken Sayfayı Düzenle bağlantısından da Sayfanızı "yayınlandı" olarak ayarlayabilirsiniz.

  Facebook Sayfanızı istediğinizi zaman "yayınlanmadı" durumuna getirebilirsiniz. Facebook Sayfanızı "yayınlanmadı" durumuna getirmek Sayfayı destekçileriniz de dahil tüm kullanıcılar için görünmez kılar. Facebook Sayfanız "yayınlanmadı" durumundayken yalnızca Sayfanın yöneticileri tarafından görülebilir. Tekrar "yayınlandı" durumuna alana kadar kullanıcılar Sayfanızı göremeyecektir.

  Facebook Sayfanızın Sayfayı Düzenle bağlantısındaki Ayarlar kısmından Sayfanızı "yayınlanmadı" olarak ayarlayabilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Bazı Sayfalarda belirli bilgi alanları varken bazılarında neden yok?
  İçine yazabildiğiniz bilgi alanları Sayfayı ilk oluştururken seçtiğin...
  İçine yazabildiğiniz bilgi alanları Sayfayı ilk oluştururken seçtiğiniz Sayfa kategorisine göre belirlenir. Sayfayı oluşturduktan sonra kategorisini değiştiremezsiniz bu nedenle farklı alanlar isterseniz Sayfanızı silip yeni bir Sayfa oluşturmanız gerekir.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Bir Facebook Grubum var. Bunu bir Sayfaya dönüştürebilir miyim?
  Artık Facebook Gruplarını Sayfalara dönüştüremiyoruz. Ancak bir Sayfa...
  Artık Facebook Gruplarını Sayfalara dönüştüremiyoruz. Ancak bir Sayfa oluşturup Grup üyelerinizi bundan sonra Grup yerine Sayfayı kullanacağınız konusunda bilgilendirebilirsiniz. Grubunuzun mesaj göndermek için çok fazla sayıda üyesi varsa ne yazık ki Grup üyelerini bu değişiklik hakkında bilgilendirebilmeniz için başka bir çözüm sağlayamıyoruz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Bir sayfayı nasıl silerim?
  Sayfanızı silmek için sayfanın üstündeki "Sayfayı Düzenle"ye sonra d...
  Sayfanızı silmek için sayfanın üstündeki "Sayfayı Düzenle"ye sonra da "Sayfayı Sil"e tıklayın.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfamın adını nasıl değiştirebilirim?
  Şimdilik Sayfa adını düzenlemek mümkün değildir. Sayfanızın adını değ...
  Şimdilik Sayfa adını düzenlemek mümkün değildir. Sayfanızın adını değiştirmek isterseniz Sayfanızı silip yeniden oluşturmanız gerekir. Facebook ekibi sizin için Sayfa adlarını değiştiremez.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Müzik Çalar'ı kullanmak için Sayfamı nasıl doğrulayabilirim?
  Sayfanıza müzik yükleyebilmek için bize sizin Sayfa yöneticisi olduğun...
  Sayfanıza müzik yükleyebilmek için bize sizin Sayfa yöneticisi olduğunuzu gösteren geçerli bir kimlik belgesi ibraz etmelisiniz. Bu geçerli belgeyle sayfanıza yüklediğiniz içeriğin telif hakkının size ait olduğunu veya telif hakkı sahibi tarafından bu telif hakkı saklı içeriği Sayfanıza yükleme yetkiniz olduğunu onaylamış olursunuz.

  İsterseniz kimliğinizdeki ismin ve resmin dışındaki hassas bilgilerin üzerini kapatabileceğinizi unutmayın. Şu anda sadece fotoğraflı pasaport öğrenci kimliği ve ehliyet kabul ediyoruz. Kimlik belgesi yüklemek istemezseniz müzik yükleyemezsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ticari hesap ile kullanıcı profili arasındaki fark nedir?
  Ticari sayfalar siteyi yalnızca Sayfalarını ve reklam kampanyalarını...
  Ticari sayfalar siteyi yalnızca Sayfalarını ve reklam kampanyalarını yönetmek için kullanmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Bu nedenle ticari hesaplar kişisel hesaplarla aynı işlevlere sahip değildir. Ticari hesapların sitedeki bilgilere erişimi sınırlıdır. Ticari hesabı olan bir kişi oluşturduğu tüm Sayfa ve Sosyal Reklamları görebilir ancak sitedeki kullanıcıların profillerini veya yönettikleri Sayfalarda yer almayan diğer site içeriklerini göremez. Ayrıca ticari hesaplar aramada bulunamaz ve arkadaş istekleri gönderip alamaz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ticari hesap nasıl oluştururum?
  Başlamak için öncelikle bir Facebook Sosyal Reklamı veya Sayfası oluşt...
  Başlamak için öncelikle bir Facebook Sosyal Reklamı veya Sayfası oluşturmanız gerekir. Bu işlemi başlatmak için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın. Zorunlu bilgileri girdikten sonra "Facebook Giriş" sayfasına yönlendirilirsiniz ve burada bir Facebook hesabınız olup olmadığı sorulur. Şu anda bir Facebook hesabınız yoksa bu noktada lütfen "Bir Facebook hesabım yok"u seçin. Daha sonra e-posta adresinizi ve doğum tarihinizi girmeniz gerekir. Birden fazla hesap yönetmenin Facebook'un Kullanım Koşullarını ciddi biçimde ihlal edeceğini lütfen unutmayın. Bir kullanıcının birden fazla hesabı olduğunu belirlersek bu kullanıcının tüm hesaplarını kapatma hakkını saklı tutarız.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Zaten bir kullanıcı profilim varsa bir ticari hesap oluşturabilir miyim?
  Amacı ne olursa olsun birden fazla hesaba sahip olmak Facebook'un Kul...
  Amacı ne olursa olsun birden fazla hesaba sahip olmak Facebook'un Kullanım Koşullarını ihlal eder. Zaten bir kişisel hesabınız varsa hiçbir nedenle ticari hesap oluşturmanıza izin veremeyiz. Oluşturduğunuz tüm Sayfa ve Sosyal Reklamları kişisel hesabınızla yönetebilirisiniz.

  Yönettiğiniz tüm Sayfaların hayranlarının kişisel hesabınızı ve profilinizi göremeyeceklerini ve profilinize erişemeyeceklerini lütfen unutmayın. Sayfa yöneticisi olarak Sayfanızda yaptığınız tüm işlemlerde işlemin sahibi olarak kişisel adınızı değil Sayfanın adını gözükür.

  Birden fazla müşterinin reklamlarını yönetmek istiyorsanız bunu tek bir hesaptan yapmanız gerekir. Her müşteriye ait tüm reklamları ayrı bir kampanya olarak sınırlandırmanızı öneririz. Ne yazık ki şimdilik her bir kampanya için ayrı bir kredi kartı belirtmek ya da aynı reklam hesabı için birden fazla yöneticiye sahip olmak mümkün değildir.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ticari hesabımın üstünde yer alan 'Profilini Oluştur' düğmesine tıklarsam ne olur?
  "Profilini Oluştur" düğmesine tıklarsanız ticari hesabınızı kişisel h...
  "Profilini Oluştur" düğmesine tıklarsanız ticari hesabınızı kişisel hesaba dönüştürmenize imkan sağlayan ilave bilgileri girmeniz istenir. Tam adınız ile bir güvenlik sorusu ve güvenlik sorunuza bir yanıt girmeniz zorunludur. Bu son kayıt adımı tamamlandıktan sonra bu değişiklikler geri alınamaz. Bundan sonra sitede kalıcı olarak bir kişisel hesabınız olur.

  Ticari hesabınızı kişisel hesaba dönüştürürseniz sol taraftaki "Uygulamalar" başlıklı gezinti menüsünde yer alan "Reklamlar ve Sayfalar" bağlantısına tıklayarak oluşturduğunuz tüm Sayfa ve Sosyal Reklamları yönetmeye devam edebilirsiniz. Sayfalarınızın hayranları kişisel profilinizi göremez ve profilinize erişemez. Sayfa yöneticisi olarak Sayfanızda yaptığınız tüm işlemlerde işlemin sahibi olarak kişisel adınızı değil Sayfanın adını gözükür. Ancak gizliliğinizi diğer Facebook üyelerinin aramalarda sizi bulamayacağı veya arkadaş olarak ekleyemeyeceği şekilde kısıtlamak isterseniz bunu herhangi bir Facebook sayfasının üstünde yer alan "gizlilik" bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ticari hesabımı kullanıcı profiline dönüştürürsem bunu sonradan geri alabilir miyim?
  Hayır kullanıcı profili oluşturmak için nihai kayıt bilgilerini sağla...
  Hayır kullanıcı profili oluşturmak için nihai kayıt bilgilerini sağladıktan sonra kullanıcı profilinizi tekrar ticari hesaba dönüştüremezsiniz.

  Ticari hesabınızı kullanıcı profiline dönüştürürseniz sol taraftaki 'Uygulamalar' başlıklı gezinti menüsünde yer alan Reklamlar ve Sayfalar bağlantısına tıklayarak oluşturduğunuz tüm Sayfa ve Sosyal Reklamları yönetmeye devam edebilirsiniz. Sayfalarınızın hayranları kişisel profilinizi göremez ve profilinize erişemez. Sayfa yöneticisi olarak Sayfanızda yaptığınız tüm işlemlerde işlemin sahibi olarak kişisel adınızı değil Sayfanın adını gözükür. Ancak gizliliğinizi diğer Facebook üyelerinin aramalarda sizi bulamayacağı veya arkadaş olarak ekleyemeyeceği şekilde kısıtlamak isterseniz bunu herhangi bir Facebook sayfasının üstünde yer alan "gizlilik" bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ticari hesapla sitede hangi işlemler yapabilir?
  Ticari bir hesabınız varsa bu hesapla oluşturulmuş tüm Sayfa ve rekla...
  Ticari bir hesabınız varsa bu hesapla oluşturulmuş tüm Sayfa ve reklamlarınızı görebilir ve düzenleyebilirsiniz. Yönettiğiniz sayfada Sayfa bilgilerini düzenlemek veya fotoğraf video ve etkinlik gibi Sayfa içerikleri eklemek de dahil olmak üzere tüm işlemleri yapabilirsiniz. Hem Sayfalarınız hem de reklamlarınızla ilgili tüm istatistikleri de görebilirsiniz.

  Ancak diğer hiçbir kullanıcının profil bilgilerini göremez veya hesabınıza başka herhangi bir uygulama ekleyemezsiniz. Örneğin ticari hesaplar arkadaş eklemek mesaj göndermek veya diğer Sayfalarla etkileşimde bulunmak için kullanılamaz. Hesabınız aramalarda görünmez ve sitedeki diğer kullanıcılar sizi bulamaz ve arkadaş olarak ekleyemez.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Bir Facebook Grubum var. Bunu bir Sayfaya dönüştürebilir miyim?
  Artık Facebook Gruplarını Sayfalara dönüştüremiyoruz. Ancak bir Sayfa...
  Artık Facebook Gruplarını Sayfalara dönüştüremiyoruz. Ancak bir Sayfa oluşturup Grup üyelerinizi bundan sonra Grup yerine Sayfayı kullanacağınız konusunda bilgilendirebilirsiniz. Grubunuzun mesaj göndermek için çok fazla sayıda üyesi varsa ne yazık ki Grup üyelerini bu değişiklik hakkında bilgilendirebilmeniz için başka bir çözüm sağlayamıyoruz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Elektronik İmza nedir?
  Facebook Sayfalarının yetkisiz veya başka kötü niyetlerle oluşturulmas...
  Facebook Sayfalarının yetkisiz veya başka kötü niyetlerle oluşturulmasını engellemek amacıyla kullanıcıların Sayfa oluşturmaya yetkili olduklarını onaylamak için Sayfa oluşturma sırasında kullanıcılardan artık "Elektronik İmza" girmelerini istiyoruz.

  Elektronik imza olarak girdiğiniz adın hesabınızdaki adla aynı olması gerekir. Adı veya profili olmayan bir ticari hesabınız varsa veya Sayfanızı oluştururken bir hesap oluşturmaya çalışıyorsanız elektronik imzanız olarak yasal adınızı ve soyadınızı girin.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfalar sitenin neresinde görünür?
  Her sayfa Facebook'taki arama sonuçlarında görünür. Ayrıca kullanıcıl...
  Her sayfa Facebook'taki arama sonuçlarında görünür. Ayrıca kullanıcılar hayranı oldukları tüm sayfaları profillerindeki "... hayranıyım" kutusunda görüntüler. Her "... hayranıyım" kutusu kullanıcının Sayfalarını Sayfa kategorisine göre listeler. Ayrıca tüm Sayfalar Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]'nden de bulunabilir. Sayfalarınıza ve arkadaşlarınızın Sayfalarına kolayca gözatabilir ve sitedeki tüm Sayfaları görebilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfaların Facebook Gruplarından farkı nedir?
  Sayfalar sadece gerçek bir tanınmış kişiyi sanatçıyı markayı veya ku...
  Sayfalar sadece gerçek bir tanınmış kişiyi sanatçıyı markayı veya kuruluşu temsil etmesi için ve sadece bunun resmi temsilcisi tarafından oluşturulabilir. Gruplar ise herhangi bir kullanıcı tarafından ve herhangi bir konuda bu konuyla ilgili kullanıcıların fikirlerini paylaşacağı bir alan olarak kurulabilir. Sayfalar Sayfa ziyaretçilerinin ilgisini çekecek zengin ortam ve etkileşimli uygulamalarla özelleştirilebilir. Gruplara uygulamalar eklenemez.

  Sayfalar Sayfa yöneticilerine Facebook'ta kişisel/profesyonel ayrımı yapma imkanı sağlarken gruplar yalnızca kişisel Facebook deneyiminizin parçasıdır. Bir grup yöneticisiyseniz adınız bu grupta görünür; Sayfalarda ise yönetici adları asla görünmez. Ayrıca grubun duvarında paylaşımda bulunmak gibi işlemler yaparsanız bu işlemler bir birey olarak sizin tarafınızdan yapılmış gibi görünür. Oysa bir Sayfada yapılan paylaşım veya başka bir işlem Sayfadan gelmiş gibi görünür.

  Sayfa oluşturmak için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] kullanabilir veya Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] grup kurabilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Facebook Sayfası nedir?
  Tanınmış bir kişi işletme veya marka bilgi paylaşmak hayranlarıyla...
  Tanınmış bir kişi işletme veya marka bilgi paylaşmak hayranlarıyla etkileşimde bulunmak ve Facebook'ta oldukça ilgi çekici bir mevcudiyete sahip olmak için Facebook Sayfası oluşturabilir. Sayfalar bir işletmeyi temsil etmek için geliştirilmiş farklı yapılardır ve kullanıcı profillerinden ayrıdır. Sayfalar profiller gibi kuruluşun hayranlarıyla iletişim kurmasına etkileşimde bulunmasına ve hayranlarının arkadaşlarına önerileriyle hızla yeni kitlelere sahip olmalarına yardımcı olan uygulamalarla geliştirilebilir. Her gün 3 milyondan fazla kullanıcı Facebook Sayfaları'nın hayranı oluyor.

  Kuruluşunuzun Facebook Sayfasını yönetmek için kişisel hesabınızı kolayca kullanabilirsiniz. Facebook Sayfanızı Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] oluşturabilirsiniz. Bir kuruluşun yalnızca resmi temsilcisine Sayfa oluşturma izni verildiğini lütfen unutmayın. Ayrıca "Hayran" Sayfalarına izin verilmez ve olanlar kaldırılır.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Kimler Sayfa oluşturabilir?
  Tanınmış bir kişi marka işletme veya kuruluşun resmi temsilcisiyseni...
  Tanınmış bir kişi marka işletme veya kuruluşun resmi temsilcisiyseniz kuruluşunuzu Facebook'ta temsil etmek için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] bir Sayfa oluşturabilirsiniz.

  Yalnızca bir sanatçı işletme veya markanın resmi temsilcisi bir Facebook Sayfası oluşturabilir. Sayfayı oluşturan kişi daha sonra Sayfayı yönetmesine yardımcı olacak başka temsilciler ekleyebilir. Tüm Sayfa Yöneticileri sayfalarını kendi hesaplarından oluşturabilir ve düzenleyebilir.

  Tanınmış bir kişi veya kuruluş için bir Facebook Sayfası oluşturmak istiyorsanız ve bunu yapmaya resmi yetkili değilseniz bunun yerine herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulup yönetilebilen bir Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] oluşturmanızı öneririz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Sayfamı oluşturamıyorum.
  Sayfa oluşturmak istediğim ad engellenmiş. Bu sanatçı marka veya işle...
  Sayfa oluşturmak istediğim ad engellenmiş. Bu sanatçı marka veya işletme için nasıl Sayfa oluşturabilirim?

  Bir sanatçı marka veya işletme için yalnızca resmi temsilcisi Sayfa oluşturabilir. Yetkili temsilciyseniz bu sanatçıyla ilişkili bir adresten bizimle iletişim kurmanız gerekir. İstediğiniz Sayfayı oluşturamıyorsanız lütfen gördüğünüz hata mesajında kendisine bağlantı bulunan formdan bizimle iletişim kurun.

  Temsil ettiğim sanatçı marka veya işletme için bir Sayfa zaten var. Bu Sayfa için nasıl erişim elde edebilirim?

  Bir sanatçı marka veya işletme için yalnızca resmi temsilcisi Sayfa oluşturabilir ve bu Sayfaya erişebilir. Yetkili temsilciyseniz bu sanatçıyla ilişkili bir adresten bizimle iletişim kurmanız gerekir. İstediğiniz Sayfayı oluşturamıyorsanız lütfen gördüğünüz hata mesajında kendisine bağlantı bulunan formdan bizimle iletişim kurun. Lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] istenen tüm bilgileri ekleyerek gönderin.

  Facebook hesabım yok. Yine de Sayfa oluşturabilir miyim?

  Evet bir Ticari Hesap oluşturarak yapabilirsiniz. Başlamak için öncelikle bir Facebook Sayfası oluşturmanız gerekir. Bu işlemi başlatmak için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın. Zorunlu bilgileri girdikten sonra mevcut bir Facebook hesabına giriş yapmanız ya da yeni bir hesap oluşturmanız istenir. Şu anda bir Facebook hesabınız yoksa lütfen ‘Bir Facebook hesabım yok’u seçin. Daha sonra e-posta adresinizi ve doğum tarihinizi girmeniz gerekir. Birden fazla hesap yönetmenin Facebook'un Kullanım Koşullarını ihlal edeceğini lütfen unutmayın. Bir kullanıcının birden fazla hesabı olduğunu belirlersek bu kullanıcının tüm hesaplarını kapatma hakkını saklı tutarız.

  "Sayfa Oluştur" düğmesini bulamıyorum.

  Başlamak için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ].Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Sayfa nasıl oluşturabilirim?
  Tanınmış bir kişi marka işletme veya kuruluşun resmi temsilcisiyseni...
  Tanınmış bir kişi marka işletme veya kuruluşun resmi temsilcisiyseniz kuruluşunuzu Facebook'ta temsil etmek için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] bir Sayfa oluşturabilirsiniz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Şifremi yenileme e-postasını almadım.
  Bu sorunu çözmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

  1. E-posta uygulamanızın spam veya önemsiz posta klasörünü ya da filtresini kontrol edin.
  2. Bazı e-postaların ISS'niz (internet servis sağlayıcısı) tarafından engellenebileceğini lütfen unutmayın

  Şifremi yenileme e-postasını alamıyorum çünkü hesabımla ilişkili e-posta adresine artık erişimim yok.
  Giriş e-posta adresinizi Hesap sayfasının Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sekmesinden istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Hesabınıza eklediğiniz herhangi bir e-posta adresiyle giriş yapabileceğinizi lütfen unutmayın. Ancak Facebook hesabınızla ilişkili bir e-posta adresine artık erişiminiz yoksa söz konusu adrese yeniden erişebilmek için e-posta servis sağlayıcınızla başvurmanız gerekir.

  Şifrenizi unuttuysanız veya yenilemek istiyorsanız şifrenizi yenilemek için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ].

  Sitedeki mevcut hesabınıza erişimde sorun yaşıyorsanız lütfen başka bir hesap oluşturmayın; bu işlem Kullanım Koşullarımızı ihlal eder ve sorunun çözülmesini geciktirebilir.

  Şifremi yeniliyorum ancak tekrar giriş yaptığımda çalışmıyor.
  Her giriş yaptığınızda şifrenizi yenilemeniz isteniyorsa sorununuz internet tarayıcınızla ilgili olabilir. Lütfen sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizlemek için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] izleyin.
  2. Sorun yaşamaya devam ederseniz Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] ve Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ].
  3. Çıktıktan sonra tekrar giriş yapamadığınızı doğrularsanız Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]."


  Şifremi yenilemeden bir kopyasını bana gönderemez misiniz?
  Güvenlik nedeniyle Facebook geçerli şifrenizin bir kopyasını size gönderemez. Ancak şifrenizi Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] yenileyebilirsiniz.  Hesabımı nasıl yeniden etkinleştiririm?
  Hesabınızı giriş e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaparak istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Girişle ilgili sorun yaşıyorsanız lütfen yukarıda yer alan sık sorulan sorular listesine bakın.  Windows Live ID'den çıkmaya çalıştığımda accept_token.php hata mesajını alıyorum.
  Bazı kullanıcılar Windows Live ID'den çıkmaya çalıştığında Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden çıkamayacaklarını belirten bir hata mesajı almaktadır. Bu sorun hesabınızın gizliliğinin tehlikeye atılmış olmasından değil bir Windows Live ID hatasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu çözmek için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]ziyaret edin.  Yeni iletişim e-posta adresimi onaylamaya çalıştığımda hata mesajı alıyorum.
  Lütfen aldığınız bağlantıyı eksiksiz olarak kopyalayarak adres çubuğunuza yapıştırmayı deneyin. Bazı e-posta istemcileri bağlantıyı birden fazla satıra böler bu nedenle bağlantının tamamını kopyaladığınızdan emin olun. Bu yöntem işe yaramazsa Hesap sayfasının Ayarlar sekmesinde "Onay E-postasını Yeniden Gönder"e tıklayın. Bu hata mesajını almaya devam ederseniz lütfen bu sorunu Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]bildirin.

  Giriş e-posta adresimi değiştirmek istiyorum.
  Hesabınızla ilişkili e-posta adreslerinden herhangi birinin giriş e-posta adresi olarak kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Hesap sayfasının Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sekmesinden e-posta adresleri ekleyebilir veya düzenleyebilirsiniz. Sitedeki mevcut hesabınıza erişimde sorun yaşıyorsanız başka bir hesap oluşturmayın; bu işlem Kullanım Koşullarımızı ihlal eder ve sorunun çözülmesini geciktirebilir.  Başka bir kişinin e-posta adresimi kaydettirdiğini onaylayan bir e-posta aldım.
  Bir hesapla ilişkili e-posta adreslerinden biri bir kişi tarafından kaydettirildiğinde Facebook söz konusu hesapla ilişkili tüm e-posta adreslerine bir bildirim gönderir. Bir kişi yeni bir hesap oluştururken veya bir e-posta adresini mevcut bir hesaba eklerken e-posta adresine gönderilen bağlantıya tıkladığında bu durum gerçekleşir.

  Söz konusu e-posta adresi hala size aitse Hesap sayfasında "Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]" sekmesine gidip aynı işlemi tekrarlayarak söz konusu adresi yeniden hesabınıza ekleyebilirsiniz. İletişim bilgilerindeki değişikliği onaylamak üzere başka birisi e-posta adresinize erişmiş olabileceğinden söz konusu e-posta adresinin şifresini değiştirmek isteyebilirsiniz.

  Adres artık size ait değilse tekrar hesabınıza ekleyemezsiniz. E-posta adresi hala size ait olduğu halde adrese erişemiyorsanız adrese yeniden erişim sağlamayla ilgili olarak lütfen e-posta sağlayıcınızdan yardım isteyin.  Üniversite mezunuyum/mezunu olacağım. Üniversite e-posta adresim dondurulduğunda artık Facebook'a erişimimi kaybedecek miyim?
  Hayır. Mezun olduktan sonra Facebook'a erişiminiz devam edecek. Ancak sizinle iletişim kurabilmemizin tek yolu iletişim e-posta adresiniz olduğundan güncel olmasını kesinlikle öneririz. İletişim e-posta adresiniz güncel değilse Hesap sayfasındaki "Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]" sekmesinden güncelleyebilirsiniz.

  Ayrıca çalıştığınız kuruluşta desteklediğimiz bir e-posta adresi kullanılıyorsa hesabınıza bir işyeri ağı ekleyebilirsiniz. Bu bağlantıyı Hesap sayfasındaki "Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]" sekmesinden ekleyebilirsiniz.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hesabımı nasıl onaylarım?
  Facebook hesabınızı şu yollardan biriyle onaylayabilirsiniz:

  * Kayıt onaylama e-postasındaki bağlantıya tıklayın.
  * E-posta kişilerinizden hangilerinin Facebook'ta profili olduğunu öğrenmek için Arkadaş Bulucu aracını kullanın. Arkadaş Bulucu aracına gitmek için tek yapmanız gereken Arkadaşlar açılır menüsünün üzerine gelip "Arkadaşlarını Bul"a tıklamaktır.
  * Facebook'tan aldığınız herhangi bir e-posta bildirimindeki bağlantıya tıklayın.
  * Hesabınızı cep telefonunuzla onaylamak için Facebook onay metnini cep telefonunuzla alabiliyor olmanız gerekir. Cep telefonu numaranızı girin. Bu telefonun size ait olduğunu onaylamak için size özel bir kod gönderilecektir. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sayfasına giderek başlayın.

  Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde hala sorun yaşıyorsanız lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın.  Hesabımı neden onaylamam gerekiyor?
  Kayıt sırasında girdiğiniz e-posta adresine erişiminiz olduğunu doğrulamak için hesabınızı onaylamanız gerekir. Hesabınızı onayladıktan sonra mesaj gönderebilir arkadaşlarınızın Duvar'larında yazabilir tartışmalara katılabilir arkadaşlarınızı dürtebilir ve etiketleyebilir yorum yapabilir ve gruplar ile hayran sayfalarına katılabilirsiniz.  Yeni hesabıma erişebiliyorum ancak mesaj göndermek ve Duvar'da yazmak gibi bazı işlemleri yapamıyorum. Sorun nedir?
  Hesabınız onaylı değilken mesaj gönderemez arkadaşlarınızın Duvar'larında yazamaz tartışmalara katılamaz arkadaşlarınızı dürtemez ve fotoğraflarda ya da notlarda etiketleyemez içerik hakkında yorum yapamaz ve gruplara veya hayran sayfalarına katılamazsınız. Bu sınırlama güvenlik nedenleriyle uygulanmaktadır.

  Aşağıdaki yollardan herhangi biriyle hesabınızı onaylayabilir ve yukarıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

  * Kayıt onaylama e-postasındaki bağlantıya tıklayın.
  * E-posta kişilerinizden hangilerinin Facebook'ta profili olduğunu öğrenmek için Arkadaş Bulucu aracını kullanın. Arkadaş Bulucu aracına gitmek için tek yapmanız gereken Arkadaşlar açılır menüsünün üzerine gelip "Arkadaşlarını Bul"a tıklamaktır.
  * Facebook'tan aldığınız herhangi bir e-posta bildirimindeki bağlantıya tıklayın.
  * Hesabınızı cep telefonunuzla onaylamak için Facebook onay metnini cep telefonunuzla alabiliyor olmanız gerekir. Cep telefonu numaranızı girin. Bu telefonun size ait olduğunu onaylamak için size özel bir kod gönderilecektir. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sayfasına giderek başlayın.

  Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde hala sorun yaşıyorsanız lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın.  Sarı alandan nasıl kurtulurum?
  Sarı alan Facebook hesabınızın hala onaylanmadığını gösterir. Hesabınızı onayladığınızda bu alan kaybolacaktır. Hesabınızı şu yollardan biriyle onaylayabilirsiniz:

  * Kayıt onaylama e-postasındaki bağlantıya tıklayın.
  * E-posta kişilerinizden hangilerinin Facebook'ta profili olduğunu öğrenmek için Arkadaş Bulucu aracını kullanın. Arkadaş Bulucu aracına gitmek için tek yapmanız gereken Arkadaşlar açılır menüsünün üzerine gelip "Arkadaşlarını Bul"a tıklamaktır.
  * Facebook'tan aldığınız herhangi bir e-posta bildirimindeki bağlantıya tıklayın.
  * Hesabınızı cep telefonunuzla onaylamak için Facebook onay metnini cep telefonunuzla alabiliyor olmanız gerekir. Cep telefonu numaranızı girin. Bu telefonun size ait olduğunu onaylamak için size özel bir kod gönderilecektir. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sayfasına giderek başlayın.

  Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde hala sorun yaşıyorsanız lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın.  Onaylanmaması durumunda hesabıma ne olur?
  Onaylanmayan bir hesap sitede en fazla yedi gün tutulur. Bu süre dolmadan önce hesabınızı onaylamanız gerekir. Hesabınızı onaylama önemli bir güvenlik önlemidir ve ayrıca sitenin tüm özelliklerini kullanabilmenizi sağlar.

  Facebook hesabınızı onaylamadığınız sürece hesabınızı onaylama hakkında ayrıntılı talimatlar içeren e-posta bildirimleri ve ekran istemleri gönderecektir.
  Neden Facebook'tan bir onay e-postası aldım?
  Facebook'tan e-posta adresinizi onaylamanızı isteyen bir e-posta alabilirsiniz. Kayıt sırasında girdiğiniz e-posta adresine erişiminiz olduğunu doğrulamak için hesabınızı onaylamanız gerekir. Hesabınızı onayladıktan sonra mesaj gönderebilir arkadaşlarınızın Duvar'larında yazabilir tartışmalara katılabilir arkadaşlarınızı dürtebilir ve etiketleyebilir yorum yapabilir ve gruplar ile hayran sayfalarına katılabilirsiniz.

  Bir Facebook hesabınız yoksa ve yanlışlıkla bir onay e-postası aldıysanız e-postanın altındaki bağlantıya tıklayarak ilgili hesabı devre dışı bırakabilirsiniz.  Yanlış e-posta adresini kullanarak yanlışlıkla kaydoldum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?
  E-posta adresinizi düzeltmek için şu adımları izleyin:

  1. Ana sayfanızın üstündeki sarı alanın sağ tarafında görüntülenen "E-posta Ayarları" bağlantısına tıklayın.
  2. "Yeni E-posta" alanına doğru e-posta adresinizi girin.
  3. Şifrenizi girmeniz istenir. Şifrenizi yazıp "Onayla"ya tıklayın.
  4. Girdiğiniz e-posta adresine bir başka onay e-postası gönderilecektir. Hesabınızı onaylamak için bu e-postadaki onay bağlantısına tıklayın.

  Onaylanan yeni e-posta adresinin ilk kaydolurken girdiğiniz yanlış adresin yerini alacağına dikkat edin.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Giriş sayfasındaki "Beni Hatırla" seçeneği çalışmıyor.
  Sorununuz büyük olasılıkla internet tarayıcınızdan kaynaklanmaktadır. İnternet tarayıcınızı yükseltmek veya önbelleğini ve çerezlerini temizlemek için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] izleyin.  Mevcut giriş bilgilerini giriş sayfasından nasıl temizlerim? Paylaşılan bir bilgisayarda giriş yaptığımda başka birinin hesabını görmemi nasıl engellerim?
  Sorununuz büyük olasılıkla internet tarayıcınızdan kaynaklanmaktadır. İnternet tarayıcınızı yükseltmek veya önbelleğini ve çerezlerini temizlemek için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] izleyin.  E-posta adresim giriş kutusunda hatırlanmıyor.
  Siteden doğru şekilde çıkış yaptığınızda Facebook internet tarayıcınızın giriş kutusunda e-posta adresinizi saklamasını engeller. Bu bilginin gizli kalması için e-posta adresini kaldırırız. Bu özellikle genel bir bilgisayardan Facebook'a erişen kullanıcılarımızı korumaya yönelik bir gizlilik önlemidir.


  Şifre yenileme bağlantısıyla şifremi yenilemeye çalıştığımda "geçersiz bağlantı" hatası alıyorum.
  Lütfen aldığınız bağlantıyı eksiksiz olarak kopyalayarak adres çubuğunuza yapıştırmayı deneyin. Bazı e-posta istemcileri bağlantıyı birden fazla satıra böler bu nedenle bağlantının tamamını kopyaladığınızdan emin olun.  Şifrenin doğru olduğundan emin olduğum halde "şifre yanlış" hata mesajı alıyorum.
  Caps lock tuşunun kapalı olduğundan lütfen emin olun. Sorun yaşamaya devam ediyorsanız şifrenizi güncellemek için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tıklayın.  E-postamın kayıtlı olmadığı belirtiliyor.
  Bu sorunu çözmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Doğru e-posta adresinizle giriş yaptığınızdan emin olun. Emin olmak için e-postanızdan orijinal onay e-postasını kontrol edin.
  2. Hesabınızla ilişkili başka bir e-posta adresinden giriş yapmayı deneyin. Hepsi giriş e-posta adresi işlevi görür.
  3. Şifrenizle ilgili sorun yaşıyorsanız Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  E-posta adresimin geçersiz olduğu söylendi.
  Ne yazık ki genel önekleri olan e-posta adreslerini desteklemiyoruz (örn. info@ webmaster@ vb.). Bu tür e-posta adresleri genellikle kuruluşlar ve işletmeler için kullanıldığından kişisel Facebook hesaplarında bunların kullanılmasına izin vermiyoruz. Bu tür bir öneki olmayan kişisel bir e-posta adresi kullanmanız gerekiyor. Bu kuralın istisnası yoktur.

  Bağlantılara tıkladığımda sürekli siteden çıkarılıyorum.
  Bu sorunu çözmek için giriş yapmayı denemeden önce tarayıcınızın önbelleğini temizlemek için lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] izleyin. Sorun yaşamaya devam ederseniz lütfen sorunu Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] bildirin.  Şifremi yeniliyorum ancak tekrar giriş yaptığımda çalışmıyor.
  Her giriş yaptığınızda şifrenizi yenilemeniz isteniyorsa sorununuz internet tarayıcınızla ilgili olabilir. Lütfen sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizlemek için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] izleyin.
  2. Sorun yaşamaya devam ederseniz Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] ve Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] yapın.
  3. Çıktıktan sonra tekrar giriş yapamadığınızı doğrularsanız lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]."

  Hata bildirimi göndermek istiyorum.
  Mevcut hesabınıza erişimle ilgili sorunlara dair yeni hata bildirimlerini lütfen Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] gönderin.

  Nasıl arkadaş eklerim?

  Tanıdığınız birini bulmak için Facebook Arama'yı kullanın ve arama kaydının sağ tarafındaki "Arkadaş Olarak Ekle" düğmesine tıklayın. Bu kişiye bir arkadaşlık isteği gönderilir. Bu kişi sizinle gerçekten arkadaş olduğunu onayladığında Arkadaş Listenizde görünür.

  Gizlilik ayarlarının bazı kullanıcıların "Arkadaş Olarak Ekle" bağlantısını görmenizi engelleyebileceğini lütfen unutmayın.

  Bir arkadaşlık isteğini kaldırmanın veya iptal etmenin yolu var mıdır?

  Evet Arkadaşlar sayfasından kişinin adının sağında bulunan "x" işaretine tıklayın.

  Bir arkadaşlık isteğini yoksaydığımda karşı taraf bunu anlar mı?

  Hayır. Birisini yoksaydığınızda arkadaşlık isteği onaylamanız gereken arkadaşlıklar listesinden çıkarılır ve kendisine bildirim gönderilmez.

  Beni Arkadaş Olarak Ekleme” ve “Bana Mesaj Gönderme” bağlantıları için varsayılan ayarları nasıl düzenlerim?

  Kimlerin sizi arkadaş olarak ekleyebileceğini veya size mesaj gönderebileceğini Gizlilik sayfanızın "Temel Dizin Bilgileri" kısmından kontrol edebilirsiniz. Buraya ulaşmak için şu adımları izleyin:

  1. Herhangi bir Facebook sayfasının üstünde yer alan Hesap açılır menüsünde "Gizlilik Ayarları" seçeneğini seçin.
  2. "Temel Dizin Bilgileri" kısmında "Ayarları gör"ü seçin.
  3. "Bana mesajlar gönderme" ve/veya "Bana arkadaşlık istekleri gönderme" ayarlarını değiştirin.

  Arkadaş ekleyemiyorum.

  Gizlilik ayarlarının bazı kullanıcıların "Arkadaş Olarak Ekle" bağlantısını görmenizi engelleyebileceğini lütfen unutmayın. Ayrıca belirli bir kullanıcıya bir arkadaşlık isteği gönderdikten sonra bir tane daha gönderemezsiniz.

  Arkadaşlık isteğim neden iletilmedi?

  Facebook arkadaşlarınızla ailenizle ve kişisel olarak tanıdığınız diğer kişilerle iletişim kuracağınız bir yerdir.

  Facebook'ta arkadaş eklemeniz engellendiyse bu büyük olasılıkla yakın zamanda gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerinin birçoğunun yanıtlanmamış olmasından kaynaklanıyordur. Bunun nedeni yabancılara arkadaşlık isteği göndermeniz veya Facebook üyelerinin kötü amaçlı olduğu yönünde şikayet ettiği diğer davranışlar olabilir.

  Yakında yine arkadaş eklemenize izin verilecek. O zaman lütfen sadece kişisel olarak zaten tanıdığınız kişilere arkadaşlık isteği göndermeyi unutmayın. Aksi halde hesabınıza ek sınırlamalar koyulabilir.

  Facebook üyesi olarak haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında daha fazla bilgi için lütfen herhangi bir Facebook sayfasının alt kısmındaki "Koşullar" bağlantısına tıklayın.

  Birisine arkadaşlık isteği gönderdim ama almamış.

  Bildirim e-postasını fark etmemiş veya henüz Ana sayfasında görmemiş olabileceğinden istekle ilgili işlem yapması için lütfen kendisine biraz zaman tanıyın. Bu isteği Arkadaş Bulucu'yu kullanarak gönderdiyseniz lütfen bu kişinin hesabında belirtilen bir e-posta adresine gönderdiğinize emin olun. İstek farklı bir e-posta adresine gönderildiyse söz konusu kişinin hesabında gözükmeyecektir.

  Birine nasıl arkadaş öneririm?

  Birine arkadaş önermek için lütfen şu adımları izleyin:

  1. Herhangi bir arkadaşınızın profil sayfasının altında bulunan "Arkadaş Öner" bağlantısına tıklayın. Veya yeni bir kullanıcıdan gelen arkadaşlık isteğini onayladıktan sonra "Ona tanıyor olabileceği arkadaşlar öner" bağlantısına tıklayın. Tüm arkadaşlarınızı gösteren bir pencere görünecektir.
  2. Önermek istediğiniz arkadaşlarınızı seçin. Belirli bir arkadaşı bulmak için adını "Arkadaşlarını Bul" alanına yazabilir veya tüm Arkadaş Listenizi gözden geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızı ağa veya Arkadaş Listesine göre sıralamak için "Arkadaşları Filtrele" açılır menüsüne tıklayabilirsiniz.
  3. Tüm seçimlerinizi yaptıktan sonra "Öneri Gönder" düğmesine tıklayın. Seçtiğiniz her arkadaşınız yeni kullanıcıyı arkadaş olarak ekleme daveti alır.

  Gönderdiğim bekleyen arkadaşlık isteklerini nasıl görürüm?

  Ne yazık ki bekleyen arkadaşlık istekleri listesi yoktur. Ancak arkadaşlık isteğinizin durumunu diğer kullanıcıyı aramada bulduğunuzda öğrenebilirsiniz. Bekleyen arkadaşlık isteğiniz yoksa "Arkadaş Olarak Ekle" bağlantısı gözükecektir. Bekleyen isteğiniz varsa bunun yerine "Arkadaşlık isteği gönderildi" gözükecektir. "Arkadaşı sil" bağlantısı gözükürse arkadaşlığınızı karşılıklı onaylamışsınız demektir.

  Bekleyen arkadaşlık isteklerim olduğu bildirimini aldım ancak bekleyen istekleri göremiyorum.

  Öncelikle lütfen bu isteği hesabınızda kayıtlı bir e-posta adresinden aldığınızdan emin olun. İstek farklı bir e-posta adresine gönderildiyse hesabınızda gözükmeyecektir. Diğer kişiye hesabınızdan bir arkadaşlık isteği gönderebilir veya kendisinden doğru e-posta adresine arkadaşlık isteği göndermesini isteyebilirsiniz.

  Bekleyen bir arkadaşlık isteğim olduğunu belirten bir e-posta aldım ancak arkadaşlık isteğini göremiyorum.

  Lütfen bu isteği hesabınızda kayıtlı bir e-posta adresinden aldığınızdan emin olun. İstek farklı bir e-posta adresine gönderildiyse hesabınızda gözükmeyecektir.

  Ayrıca birisi hesabını dondurursa söz konusu kişinin arkadaşlık isteğini Ana sayfanızda görmezsiniz.

  Diğer kişiye hesabınızdan arkadaşlık isteği göndermekten çekinmeyin. Bunun yerine arkadaşınızdan doğru e-posta adresine sizin için bir arkadaşlık isteği daha göndermesini de isteyebilirsiniz.

  Arkadaşlık isteği göndermediğim kişiler Arkadaş Listemde görünüyor.

  Facebook'taki arkadaşlık bağlantıları her iki kullanıcı tarafından da onaylanmalıdır. Bu işlem başlangıçta bir arkadaşlık isteği veya siteye katılma daveti gönderilmesi ve alıcının isteği onaylamasıyla gerçekleşir. Bu onay işlemi olmadan biriyle arkadaş olmak teknik olarak imkansızdır.

  Arkadaşlık isteği manuel olarak veya Arkadaş Bulucu ve Sınıf Arkadaşı/İş Arkadaşı Arama gibi özellikler aracılığıyla gönderilebilir.

  Bu özellikleri kullanırken aynı anda birden fazla arkadaşlık isteği ve davetin gönderilebileceğini lütfen unutmayın. Bir kullanıcı bu davetler aracılığıyla kaydolursa otomatik olarak Arkadaş Listenize eklenir.

  Arkadaşlarımın büyük bir kısmı kaybolmuş.

  Hesabınızın güvenliği tehlikede olabilir. Lütfen internette kullandığınız diğer şifrelerden farklı olan benzersiz ve karmaşık bir şifre seçin ve bu bilgiyi kesinlikle kimseyle paylaşmayın. Şifrenizi Hesap sayfasındaki "Şifreyi Değiştir" alanını kullanarak yenileyebilirsiniz.

  Hesabınızla ilişkili tüm e-posta adreslerinin güvenli olduğundan da emin olmalısınız. E-postalarınızı okuyabilen bir kişinin Facebook hesabınıza da erişebileceğini unutmayın. Ayrıca Facebook ile işiniz bittikten sonra çıkış yaptığınızdan ve tarayıcınızı kapattığınızdan emin olun. Siz tarayıcınızı kapatsanız bile oturumunuzdan çıkış yapılmayacağından genel kullanıma açık bir bilgisayardan veya başka birisinin mobil cihazından giriş yaparken "Oturumumu sürekli açık tut" kutusunu asla işaretlememelisiniz.

  Son olarak siteye eriştiğinizde daima URL'nin (internet adresi) etki alanı kısmında "facebook.com" yazan resmi bir Facebook sayfasından giriş yaptığınızdan lütfen emin olun. Hesabınızı koruma hakkında daha fazla bilgi için lütfen Facebook Güvenlik Sayfasını ziyaret edin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş