Bu makale farklı Tweet türlerinin sitemizde ve sizin veya diğer kullanıcıların profillerinde nerelerde görüldüklerini anlatır. Bu konuda en sık sorulan sorulardan biri "Birinin tweetine verdiğim cevap nerede görünür? O kişinin Twitter profil sayfasında göremiyorum" sorusudur. Aşağıdaki tablonun "Tweet" tuşuna bastığınızda tweetlerin nereye gittiklerini açıklamaya yardımcı olacağını umuyoruz.

Normal Tweetler:Tanım: Twitter'da gönderilen ve 140 karakterden kısa olan herhangi bir mesaj. (Örnek yukarıda)
Gönderen için nerede görülür: Gönderen kişinin profil sayfasında ve Tweetler zaman akışında.
Alıcı için nerede görülür: Gönderen kişiyi takip eden herhangi birinin Tweetler zaman akışında.
Asla görülmeyeceği yerler: Mesajı retweetlemedikleri sürece herhangi başka birinin profil sayfasında.
Bahsedenler:Tanım: Başka bir kullanıcının Twitter kullanıcı adını başında "@" işaretiyle birlikte içeren bir Tweet. Bunun gibi: "Merhaba @Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]nGolden! Nasılsın?" (Örnek için yukarıdaki resme bakın)
Gönderen için nerede görülür: Gönderen kişinin herkese açık tweetlerinin bulunduğu profil sayfasında.
Alıcı için nerede görülür: Alan kişinin Bahsedenler ve Etkileşimler sekmelerinde (Bağlan'a tıklayarak ulaşılır) yer alır ve yalnızca kişinin kendisi tarafından görülebilir. Ayrıca eğer alıcı gönderen kişiyi takip ediyorsa bahsedenler alıcının zaman akışında Tweetler başlığı altında (profil sayfalarında değil) da görülür. Not: Gönderen kişiyi Twitter'da takip eden herhangi bir kullanıcı da birinden bahseden bu tweeti ana sayfa zaman akışında görecektir.
Asla görülmeyeceği yerler: Mesajı yazan ve gönderen kişi dışında herhangi birinin profil sayfasında.
@Yanıtlar:Tanım: Başka bir kullanıcının kullanıcı adıyla başlayan ve bu kişinin tweetlerinden birine cevap olarak yazılmış tweetlerdir. Bunun gibi: @Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]nGolden filmi beğenmediğine inanamıyorum ben çok sevdim!" (Örnek için yukarıdaki resme bakın)
Gönderen için nerede görülür: Gönderenin Profil sayfasında.
Alıcı için nerede görülür: Alan kişinin Bahsedenler ve Etkileşimler sekmelerinde (Bağlan'a tıklayarak ulaşılır) yer alır. Bahsedenler gibi @yanıtlar da eğer alıcı gönderen kişiyi takip ediyorsa alıcının zaman akışında Tweetler başlığı altında da görülür. Gönderen kişiyi Twitter'da takip eden herhangi bir kullanıcı ve @yanıtın alıcısı bu tweeti ana sayfa zaman akışında görecektir.
Asla görülmeyeceği yerler: Mesajı yazan ve gönderen kişi dışında herhangi birinin profil sayfasında.
Direkt mesajlar:
Tanım: Sizi takip eden birine gönderebileceğiniz veya takip etiğiniz biri tarafından size gönderilebilecek özel bir mesajdır.
Gönderen için nerede görülür: Gönderenin Direkt Mesajlar'ında (kişi ikonuna tıklayarak ulaşılır). Bir DM (direkt mesaj) alıcı tarafından silinirse yok olur.
Alıcı için nerede görülür: Alıcının Direkt Mesajlar'ında. Gönderen kişi tarafından silinirse yok olur.
Asla görülmeyeceği yerler: Herkese açık herhangi bir zaman akışı veya genel arama sonuçlarında.
Bilmek isteyebileceğiniz diğer şeyler:

Retweetler (RT) nerede görülür?
Birçok kullanıcı retweetlerinin (ve başkaları tarafından retweetlenen tweetlerinin) Twitter'da nerede görüleceğini merak ediyor.

Neden gizli (korumalı) hesaplardan gönderilen @yanıtlar hiçbir yerde gürünmüyor?
@Yanıtlar otomatik olarak genel zaman akışlarına gönderilen tweetlerdir. Tweetlerinizi korumaya alarak (gizleyerek) onayladığınız kişiler dışında hiç kimsenin yaptığınız güncellemeleri görmesini istemediğinizi belirtmiş olursunuz. Bu nedenle mesajlarınız herkes tarafından görülemez. Eğer tweetleriniz korunuyorsa ve bir @yanıt gönderir veya birinden bahsederseniz bunu yalnızca tweetlerinizi görmesine izin verdiğiniz kişiler görebilir. Eğer sizi takip etmeyen kişilere @yanıt göndermek veya tweetlerinizde onlardan bahsetmek istiyorsanız tweetlerinizi korumayı bırakın ve onları genel (herkese açık) hale getirin.

@Yanıtlar diğer kullanıcılar için nerede görülür?
Eğer bir @yanıtın göndereni veya alıcısı değilseniz bu mesajı Twitter'da görür müsünüz? Cevabımız EVET! Kullanıcılar eğer hem göndereni hem de alıcıyı takip ediyorlarsa @yanıtları zaman akışlarında Tweetler başlığı altında göreceklerdir. Aksi halde gönderenin Profil sayfasını ziyaret etmedikleri sürece @yanıtları göremezler.