Etiketler (# işaretleri) nedir?

Tanım: Hashtag (etiket) adı verilen # işareti bir Tweet içerisinde yer alan anahtar kelimeleri veya konuları işaretlemeye yarar. Etiketler mesajları kategorize etmek için Twitter kullanıcıları tarafından organik olarak yaratılmıştır.

Etiketler ilginç Tweetler bulmanıza yardımcı olur
İnsanlar yazdıkları Tweetleri kategorize etmek ve Twitter'daki aramalarda daha kolay bulunmalarını sağlamak için ilgili anahtar sözcüklerin başına etiket # işaretini eklerler.
Herhangi bir mesajın içindeki etiketlenmiş sözcüğe tıklamak size ayni kategorideki diğer tüm tweetleri gösterir.
Etiketler bir Tweet içerisinde herhangi bir yerde bulunabilirler.
Çok popüler olan etiketli kelimeler genelde Gündem Başlıkları haline gelir.
Örnek: Aşağıdaki tweet @twitter_tr'nin "vanicinrock" ifadesinin başına etiket eklediğini gösteriyor. Böylelikle bu ifade içinde "#vanicinrock" geçen mesajları içeren arama sonuçlarına giden bir bağlantıya dönüşüyor.Etiketleri kullanmak
Eğer herkese açık bir hesaptan etiket içeren bir Tweet gönderirseniz o etiket için arama yapan herhangi biri sizin Tweetinize ulaşabilir.
#etiketler #ile #spam göndermeyin. Tek bir Tweet'i gereğinden fazla etiketlemeyin. (En iyi uygulama yöntemleri bir Tweet içerisinde 3'ten fazla etiket kullanmamanızı öneriyor.)
Etiketleri yalnızca konuyla ilgili Tweetler içinde kullanın.
Daha fazasını keşfetmek ve okumak isteyenlere
Üçüncü parti sitesi hashtags.org Twitter'da çok popüler olan etiketlere örnekler gösteriyor. Gündem konularıyla ilgili bilgi alın küçük güzel grafiklere göz atın ve hayallerinizin etiketleri gerçekten var mı bir bakın.