Facebook sayfalarını yönetmek gerek iş için gerekse de diğer amaçlar için olsun Facebook’un en önemli parçalarından bir tanesi. Ancak sayfaların yönetimini birden fazla kişi olarak gerçekleştiriyorsanız tüm yöneticilerin aynı işlemleri yapabilmesi ve aynı derecede yetkilere sahip olması yönetim sorunlarına yol açabiliyordu.

Facebook bunu engellemek için yeni bir sayfa yöneticiliği sistemi geliştirdi. Aşağıda görebileceğiniz ekran görüntüsünde olduğu gibi artık sayfa yöneticilerinin toplamda 5 adet farklı yetkilendirme seçeneği var. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 472x446.

Yetkilerin kapsamı şu şekilde:
Yönetici:

Yönetici görevlerini yönetebilir Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İçerik Yetkilisi
Sayfayı düzenleyebilir Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Moderatör
Sayfadaki yorumları yanıtlayabilir ve silebilir Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Reklam Veren
Reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İstatistik Analisti

İstatistikleri görebilir.

Böylece artık iş ortakları veya reklam verenlerle de çalışırken onlara kısıtlı yönetici yetkileri verebilir ve daha rahat şekilde çalışabilirsiniz. Ayrıca herkeste en üst yetkinin olmaması Facebook güvenlik açıklarından faydalanarak sayfanızın hacklenmesini de çok daha zor hale getiriyor.