Cep operatörü Turkcell internet alanında istatistik yayımlayan Socialbakers’ın verilerine göre Twitter’da Türkçe iletişim yapan markalar arasında takipçi sayısını en hızlı artıran marka oldu.

Haftalık bazda takipçi sayısını 5 bin 973 kişi artıran Turkcell aylık bazda ise 18 bin 598 yeni takipçiye ulaştı. Turkcell global telekom markaları arasında da beşinci sırada yer aldı. Turkcell’in toplam 218 bine yakın takipçisi bulunuyor.

Turkcell Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün ”İletişim pazarlama müşteri hizmetleri gibi farklı alanlarda çalışan uzman ekiplerimizle sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanıyoruz. Sosyal medyada müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler ürün ve hizmetlerimizin geliştirilmesinde de büyük rol oynuyor. Bundan sonra da Twitter ve Facebook başta olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarımızdan müşterilerimizle etkileşimli ve çift yönlü iletişim kurmayı sürdürerek onların ihtiyaçlarına göre ürün ve hizmet geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. teknoloji