Derince alınan bir nefeste söylenmeye sabırsız cümleler sırasında unutulmuş her cesaretin korunmayan korkuları ruhumuzun ukteler zincirine takılan geçmiş gelmişliğidir sadece.Boşversenize demek gerek her canlıya. Geneline hayat yaşanmışlıkların beğenilmeyen bölümlerine kader demeye ne kadar da alışık insanlar...
Kim bilir kim olduk diyebiliyorken insaniyetmizin sorgulanmakta olan yüzüne düşüncelerimizi bayağılaştıran gereksizce egolarımızı şahlandırdığımızı gizliyoruz asıl kimliğimize.
Ne zaman durup dururken gelme kararıyla buluşur ki gelişlere ya da gidişlere gerek duymadan ilham adındaki bambaşka pazarlık..
Hatıralar değil de hatırlananlara borçlu kabarık defteri açınca ne de çok zenginmişiz gerekli gereksiz çıkar bekçileri nöbetleriniz sabırsız saatlerine.. Oysa mumlar köklerinde küller büyüterek aydınlanmak var gecelerin her zerresinde. Günahlar nasıl acımıyor ise istemeyerek yaşattıklarına öncelerin de sonralardan habersizumursuz kusursuz unutmuşlukları vardır. Fedalara veda edalarında olmuşoldum ölesi yalnızlık. İçinde bir umut yokken bin dertle savaşa ordular gibidir kimseler nefes almaya çabalamak.
Masumsa soğuk sular masumdur çağlarda yaşanmış ve yaşayan nefeslerin kalabalığına ve; yalnızsa da karanlık yalnız görünene aydınlık yağdıran alevler gölgelerine gerek bile duymadan. . .