Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  video Azor Ahai`nin Hikaye Dünyası [ 4. Bölüm ]

  Hikayeye an itibariyle böyle bir başlangıç yapmış bulunmaktayım. Biraz kısa oldu ancak bir yerden başlamak gerekli değil mi? Sözü uzatmadan hikayenin ismini daha belirlemedim. Bunu ilerleyen zamanlarda belirlemek isterim. Yada beraber yapacaz bu işi. Şimdilik hikayenin 3 ana bölümden ( ve bunların alt bölümleri ) oluşmasını düşünüyorum. Bu ana bölümlerden ilki " Varoluş ". İkinci ve üçüncü ana bölümü de belirlemedim ki hikayenin akışına göre bunları belirlemek daha kolay ve güzel olur diye düşündüm. Neyse efenim. Girdik bir alamete gidiyoruz kıyamete.
  ***

  Varoluş

  ***


  Bölüm 1.

  --------------

  Elindeki kenarları iyice eskimiş rengi soluk sarıya dönmüş deri parçasını masanın üzerine hafifçe bıraktı. Dirseklerini masanın üzerine koydu ve uzun ince parmaklarını seyrek beyaz ve oldukça uzun saçlarının arasına geçirip düşüncelere daldı. Bir süre hiç kıpırdamadan böyle bekledikten sonra hafifçe elleriyle asırların izleri olan alnında ki kırışıklıklara dokundu ve buz mavisi gözleri ölümü karşılayan birinin gözleri gibi dikkat kesildi. Masadan destek alarak yavaşça doğruldu. Karşısında oturan diğer isimsizleri tek tek süzüyordu. En arifinden en toyuna kadar hepsini inceledi ve hepsinin içinin aynı olduğunda karar kıldı. Korkunun kokusunu nerde duysa tanır ve başka bir şey ile karıştırmazdı. Masanın kenarına dayadığı koyu kahverengi asasına dayanarak ayağa kalktı ve derin bir nefes çekip anlatacaklarını dikkatle dinlemeleri gerektiğini isimsizlerin sakallarının saçlarının ve hatta kirpiklerinin her teline kadar hissettiriyordu.

  “ Kara. Akıbetlerini dillendiren bu mektup Zethinil’in kuyularından bile karadır. Aklın çözemeyeceği kalbin hissedemeyeceği kadar kara. Ancak karanlığın lisanına hâsıl olanların tahminleri kadar okunur sonucu bilinmez. Varlık ve yokluk gibi. Yaşam ve ölüm gibi. 11 diyar gibi. Tıpkı gelenlerin ve göçenlerin diyarları gibi. “

  Yerlere kadar uzanan siyah cübbesini sürüyerek ağır ağır adımlamaya başladı masanın etrafını. Yakasındaki bir su damlasını andıran broşa dokunuyor mırıldanıyordu.

  “ Evvelden bildirilmiştir düşman. Güçlüdür zayıftır. Öfkelidir onurludur. bazen haklıdır ve bazen haksız. Lakin bilmecelerden ve dumandan değil etten ve kemiktendir. Tabiatın kaidelerine bağlıdır. Yok edebilir yok edilebilir. “

  Sandalyesinin başına tekrar geldiğinde duraksadı. Buz gözleri boş sandalyeye kilitlenmişti.

  “ Sorarım ak sakalım adına. Yokluk yok edilebilir mi? “

  İsimsizlerin kalbinde ki umutsuzluğun ve korkunun ucu bucağı yoktu. Kimi korkudan bacakları titriyor kimi bir ışık uğruna Torllin ruhlarına dua ediyordu. İsimsizlerin başı cübbesinin üstüne bir cübbe daha aldı. Asasını yavaş yavaş yere dokundurarak toplantı mağarasının çıkışına doğru ilerledi ve sonunda gözden kayboldu.


  --------------

  ***

  Bölüm 2.

  ***


  Gri Krallığın isimsizleri masanın etrafında öylece oturuyorlardı. Baş isimsizin laflarından sonra gırtlaklarına karanlık bir pençe sarılmış gibi sessizliğe boğulmuşlardı. Düşüncelerine engin bir pus inmişti. Nihayetinde içlerinden biri ayağa kalktı. Dudaklarının üzerinde duran siyah peçesini burnunun üzerine kadar çekti. Baş isimsizin oturduğu sandalyeye kadar yürürken diğer isimsizlerin omuzlarına hafifçe dokunuyordu. Masanın üzerinde duran deri parçasını eline aldı. Diğer isimsizlere doğru baktı. Peçesinin ardından bir çift kılıç gibi kaş ve derin siyah gözleri görünüyordu.

  “ Gözlerimin epey karanlık görmüşlüğü vardır. Aranızda buna şahitlerde vardır. Lakin şahitliğinizin ötesinde gördüklerim bende saklıdır. Biliniz ki Gri Krallığın sınırlarından daha ötedir benim şahitliklerim. İçimde ki karanlığı hançerleyen ümidime ortak olunuz! “

  Elinde ki deri parçasını hemen arkada yanan ateşe bıraktı isimsiz. Harlayan ateşten üzerindeki çelik zırhı alev gibi parıldayan isimsiz ayağa kalktı.

  “ Kemiklerin kılıcımı bileylesin Gözcü! İçimde ki tek umudu az evvel ateşe attın! “

  Gözcü isimsize döndü. Bir süre isimsizin suratına baktı. Gözleri konuşuyordu. Gözleri isimsize emrediyordu. Çelik zırhlı isimsiz hamlesini sürdürmeden başını öne eğdi. Öfkelenmişti. Gözcünün hükümdar gözleri yerini berrak su damlalarına benzer rahatlatıcı bir ifade aldı.

  “ Parça yok olmadı. Hala zihnimdedir merak etmeyiniz. “

  Gözcü daha sonra mağaranın çıkışına doğru ilerledi. Girişte bir kayanın arkasına sakladığı özenle yapılmış burgu hançerlerini belinde ki kalın zincire taktı. Diğerlerine dönerek;

  “ Görevlerimiz bellidir. Benim görevim bellidir. Gri Krallığın efendisinin son parçasını ateşe atarak onurlandırdığımı söylersiniz. Umdukları gibi bir tören olmadı. ”

  Gözcü tam mağaradan dışarıyı adımını atacaktı ki hınzır çenesine yenik düştü ve tekrar dönerek;

  “ Lakin bir parça göğüs derisinin üzerine yazılı kara habere hiçbir diyarda tören yapılmaz. ”

  Mağaranın dışına adımını attı. Etraf uçsuz bucaksız kayalıklardan oluşuyordu. Sol tarafında yüksek dağların üzerinde ki patikalara doğru baktı. Onun görevi gözleriydi. Daha sonra keskin bir ıslık çaldı. Mağaranın arkasından dolaşarak yanına siyah iri bir at geldi. Yelelerinde boğum boğum örgülü yuları kalın ve parlak bir zincirden eyersiz bir at. At gözcünün yanına yavaş yavaş ilerledi. Başını gözcünün suratına ve koluna sürtüyordu. Gözcü kadim dostunun kafasını tuttu ve gözlerinin içine uzun uzun baktı. Onun lisanı buydu. Tüm canlılarla olan lisanı gözleri…


  --------------  --------------

  ***

  Bölüm 3.

  ***  Büyük bir çeviklikle atın üzerine atladı ve dört nala Gri Krallığın uçsuz bucaksız dağlarına doğru yollandı Gözcü. Atın karnını ayak bilekleriyle öylesine sıkıyordu ki hayvanın sırtına oturmuyordu bile. Dağların dik ve çetin patikalarından görülmemiş bir sürat ve çeviklikle ilerleyebiliyordu. Günler doğuyor geceler çöküyordu ancak yolculuk devam ediyordu. Nihayetinde bu aşılmayan dağların sonuna geldi. İlerisi sonsuzluk mavilikten ibaretti ve ayaklarının ucu dipsiz uçurumdu. Etrafında ki en yüksek kayaya tırmandı ve ileriyi gözlemeye başladı.

  Gri Krallığın insanları yaşamın sınırını bilmiyordu ve bilemezlerdi de. Duydukları hikayeler ve uydurdukları hikayeler başka diyarları betimlese de tam olarak anlamalarını sağlamıyordu. Sebebi yaşamlarının sahiplerinin istekleri bu yönde olduğu içindi. Gözcü'nün gördüklerini görmelerine daha vakit vardı. Gözcü ufku gözledi...  " Gri Krallığın efendisini yok ettim. Mesajı onlara okudum. Zihinlerine yazgılarını üfledim. Kalplerini karanlığa boğdum. Ne var ki Gözcü'nün kalbi ve zihni daha derin. Onun vakıf oldukları diğerlerinden daha engin. Benim bildiklerimden bile. "

  İsimsizlerin başı her ne kadar kendinden emin ve sert durmaya çalışsa da bunu başaramıyordu. Elinde asası olmasa oraya yığılacak gibi hissediyordu. Asırların yükünü taşıyan bedeni artık fazla dayanamıyordu. Göçenlerin diyarında bu derde bir son vermekti tek dileği.
  Buz mavisi gözlerinde ki ışık git gide sönüyordu.
  Kelimeler çok ağır geliyordu.

  " Göçenlerin diyarına kabul edin beni. "

  Karşısında ki mağaranın girişinden iki atlı süvari çıktı o anda. Bunlar göçenlerin diyarının yaşam ve ölüm melekleri Nrob ve Nissap'tı. Nissap'ın yüzü karanlıktı. Göçenlerin diyarına girebilmek için onun kılıcıyla ölünmesi gerekti. Nissap'ın yüzü ise aydınlıktı. Göçenlerin diyarından çıkabilmek için onun kılıcıyla tekrar ölünmesi gerekti.

  Nrob kılıcını yavaş yavaş isimsizlerin başının göğsüne sapladı. Vücudunda ki bütün kan karanlığın ışığıyla yerini değiştirmişti.


  " Görevin burada son buldu. Ölü lisanı yazabildiğin gibi konuşabilirsin ve anlayabilirsin artık. Göçenlerin diyarındansın. "

  İsimsizin gözlerinde ki buz artık eskisi kadar keskin değildi.
  Ne var ki tekrar doğmuşçasına dinç ve zihni serbestti.


  ***  ***

  Bölüm 4.

  ***  Gözcü sonsuz boşlukta o kadar çok şey gördü ki gördüklerine inanmak istemedi. Baş isimsizin bu ihaneti onu epey sarsmıştı. Üzerinde durduğu kayalığa yığılıverdi. Sanki bacakları yoktu hissedemiyordu. Boş boş etrafına bakıyor hızlı hızlı soluk alıp veriyordu. Baş isimsizin kendisine diğer isimsizlere Gri Krallığa ve halkına ondan da öte birlikte bir ömür dost kaldığı Gri Krallığın efendisi Hulltrin'e karşı işlediği bu hainliği anlamlandıramıyordu.
  Göçenlerin diyârı kendisinin de içinde bulunduğu diyâr'a yasaktı. Orayı gözlemenin bedeli oraya göçmek kadar olmasa bile ömründen hatrı sayılır bir miktarın gitmesiydi. Bunu hissediyordu. Lâkin yapacak başka birşey yoktu. Hayatı boyunca bu kadim diyârı ikinci kez gözlüyordu. İlk seferinde uzun ve kanlı geçen Ak Toprak savaşında karşısında durduğu sonsuzluktan gelen ejderhaları gözlerken rastlamıştı bu diyâra. Kılıç dişli bir ejderhanın karanlık bir meydandan yükselişini görmüştü. Ejderhanın boynunda ki alevden zinciri tutan bir kişi cebinden üzerinde bir takım harfler kazınmış bir taş parçası çıkarıp ejderhaya yutturmuş ve daha sonra zincirini bırakıp ejderhayı Gri Krallığın diyârına yollamıştı. İşte bu taşın üzerinde ki sembollerin benzerleri Gri Krallığın efendisi Hulltrin'in göğsünden alınmış deriye işlenmişti. Bu yüzden ömrü pahasına da olsa göçenlerin diyârını ikinci kez gözledi ve ilkinden daha büyük dehşete düştü. Hiç bir ejderha içinde ki umudu baş isimsizin ihaneti kadar yıkamazdı.

  Zar zor ayağa kalktı. Biraz bekledikten sonra keskin uçurum havasını ciğerlerine çekti ve atına binerek sürmeye başladı. Anladığı tek şey vardı. Göçenlerin diyârının sıradan ölümlüler üzerine sonu hayra varmayan planlar yaptıklarıydı. Atının üzerinde dörtnala ilerlerken kendi kendine düşünüyordu.

  " Hepsini uyarmalı... Hepsini görmeliyim. "

  Gri Krallığa epey yaklaşmıştı. Yolun etrafı artık kayalık araziden çıkıp yeşillik alanlarla dolu bir yer haline dönmüştü. Küçük köyleri görmeye başlamıştı bile. İnce Dağ'ın yanında ki yoldan geçiyordu. Bir an duraksadı. Gri Krallığa girmesi mantıksızdı. Eğer Baş isimsiz gibi hainler onun haberlerini duyarsa bu kendisinin sonu olabilir yada daha gördüklerini anlatamadan yok edilebilirdi. Gri Krallığa girmekten vazgeçti. İlk önce diğer diyârları gidip uyaracak ve sonunda Gri Krallığa dönecekti. Ancak bir gün için yeterince fazla yorucu şey yaşamıştı. Hem atı hem kendisi bitkindi. Küçük bir tepeye çıkarak etrafı gözledi. İnce Dağ'ın doğu kısmında bacasından dumanı tüten küçük bir ev gördü. Atını o yöne doğru sürmeye başladı.  Eve ağır ağır yaklaştı. Atından indi ve evin yanıbaşında ki ulu meşe ağacına atını bağladı. Ağır adımlarla eve yaklaşmaya başladı. Tam kapıyı çalmak için elini kaldırmıştı ki kapı açılıverdi. Karşısında ki iri yarı adam biraz hoşnutsuz bir ses tonu ile ne aradığını sordu.

  " Uzun bir yolculuktan geliyorum. Atım da ben de çok yorgunuz. Kalacak bir yer arıyorum. "

  Adam Gözcü'yü tepeden tırnağa süzdü. Gözcünün cübbesinin altından hançerleri gözüne çarptı.

  " Silahlı bir yabancıyı gecenin uğursuz karanlığında evime almamı nasıl beklersin ? "

  Gözcü alelacele belinde ki hançerlerini çıkartıp adamın kollarına salıverdi.

  " Niyetim sadece dinlenmek. Canınıza ve malınıza zarar vermeyeceğimden emin olabilirsiniz. "

  Adam kucağında ki hançerleri kapının arkasına koydu ve Gözcüye içeri girmesi için başıyla işaret etti. Gözcü teşekkür ederek içeriye adımını attı ve etrafına bakmaya başladı. İki katlı ahşap bir evdi bu. Duvarlarda balık tutmak için ağlar asılıydı. Tam ortada masa olarak kullanıldığını anladığı bir fıçı vardı. Evin girdiği kapıya göre tam karşısında üst kata çıkan bir merdiven ve o merdivenin altında bir döşek. Adam Gözcüye oturması için işaret etti ve başka bir odaya girdi. Adamın bir ayağı aksıyordu. Adam elinde topraktan bir tas ve bardak ile odaya geri döndü.

  " Dinlenmen için... Pek fazla verebilecek birşeyim yok. Biraz balık çorbası ve bayat şarap. Ekmeğimiz geçen hafta tükendi... Pek sevgili Gri Krallığımızın süslü efendisi geberdi diye bir haftadır insanlar işlerini güçlerini unuttular. Peh... "

  Adam Gözcü'nün karşısına oturdu. Gözcüye gözlerini kısarak bakıyordu.

  " Şu peçeni çıkartta dost musun düşman mı görelim. "

  Gözcü peçesini çenesinin altına kadar indirdi. Kısacık ince sakalı dersinin görünmesini engellemiyordu. Geniş köşeli ve sivri bir çenesi vardı. Yüzünü gören adam ayağa sıçradı.

  " Bu olamaz. Sen o'sun! "

  Gözcü adamı yatıştırmak için ayağa kalktı ve adamı omuzlarından tuttu.

  " Bu nasıl olur ? Ak Toprak savaşı... Sen... sen oradaydın! Ben de oradaydım... Seni hatırlıyorum! "

  Gözcü adamın bu şaşkınlığına anlam veremedi. Onu tekrar tutarak oturmasını sağladı.

  " Beni nasıl hatırlıyorsun ? Sen kimsin ? "

  Adamın gözleri buğulanmıştı.

  " Savaşta Derin Orman cephesindeydim. Orada düşmanın batı tarafından gelmesini bekliyorduk.
  Sen de oradaydın. Hatırlasana! Bacağıma birden bir ok saplanmıştı. Başımı yukarı kaldırdığımda bir balta gördüm. Ama sen o adamı engelledin ve beni kurtardın. Seni hiç bir zaman unutmadım. Aradım izini bulamadım. "

  Gözcü adamı gülümseyerek dinledi. Biraz sakinleştiğinde karar kılınca hiç bir şey demeden yemeğinin başına geçti ve yemeye başladı. Adam hayran gözlerle Gözcüyü izliyordu. Gözcü yemeğini bitirdikten sonra şarabını bir dikişte bitirdi. Ağzını koluna silerek ayağa kalktı.

  " Yemek için teşekkür ederim. Şimdi dinlenmem gerek. "

  Adamda ayağa kalktı. Gözcüyü merdivenin altında ki döşeğin yanına gördü.

  " Burada uyuyabilirsin. Biraz eski püsküdür ama rahattır. "

  Adam eliyle yastığı kabarttı.

  " Benim için fazla bile. Sağol. "

  Gözcü döşeğe uzandı ve yanan ışıkları söndürmesi için adama ricada bulundu. Adam bu isteği hemen yerine getirdi ve odada ki bütün ışıkların alevini söndürdü. Yanına sadece bir tane alarak merdivenlerin başına geldi. Tam yukarı çıkacaktı ki adımını attığı merdivenden Gözcüye eğildi.

  " Ak Toprak savaşı tam 35 sene önceydi. Sen hala aynısın. Bu nasıl olabilir ? "

  Cübbesinin başlığını iyice suratına doğru çekti gözcü yattığı yerden ve hafifçe gülümseyerek;

  " İsimsizleri duymuşsundur... Belli ki onlardan biriyle tanıştığını hala bilmezsin. "

  ***


  Konu Flagellum Dei tarafından (03.Şubat.2015 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sıkı takipcisiyim bundan sonra hikayenin Güzel giriş olmuş devamını bekliyorum ellerine klavyene ve beyninize sağlık
  Flagellum Dei, Bunu Beğendi.
  Bir Yastıkta Aşktaaa..Sonsuza Kadar...Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  John Steinbeck'in Bitmeyen Kavga isimli kitabına benzettim hikayeyi yazma stilini.
  Daha ilk cümleden bu kitap geldi aklıma. Kitabı çok başırılı bulmuştum.
  Senin hikayende öyle. Gayet güzel ve akıcı cümleler kurmuşsun betimlemelerin çok iyi.
  Her bir cümlen film izliyormuşcasına gözümde canlandı.
  Devamını merakla bekliyorum kalemine sağlık.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Aşk Sancısı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sıkı takipcisiyim bundan sonra hikayenin Güzel giriş olmuş devamını bekliyorum ellerine klavyene ve beyninize sağlık
  Çok teşekkür ederim elimizden geldiğince

  Alıntı Balsamina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  John Steinbeck'in Bitmeyen Kavga isimli kitabına benzettim hikayeyi anlatma stilini.
  Daha ilk cümleden bu kitap geldi aklıma. Kitabı çok başırılı bulmuştum.
  Senin hikayende öyle. Gayet güzel ve akıcı cümleler kurmuşsun betimlemelerin çok iyi.
  Her bir cümlen film izliyormuşcasına gözümde canlandı.
  Devamını merakla bekliyorum kalemine sağlık.
  Valla söylediğin yazarı daha önce hiç duymadım ve doğal olarak kitaplarından da bihaberim. Sadece hikayeyi biraz dolu dolu anlatmak istiyorum. Ama dediğin şee iyi bişee
  Güzel hissettirdiysem ne mutlu bana ben teşekkür ederim
  Hayal Kentli, Bunu Beğendi.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ya merak ettiğim bişi var. Sen hangi dünyada yaşıyorsun nasıl bi hayal dünyan var anlamadım.

  Yanlış anlama yazdıkların kötü demiyorum. Sıradışı olduğundan şaşırdım.
  Sürünüyorsun buralarda kitap çıkar bence. (:

  Eline sağlık.
  Flagellum Dei, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş