O geceden beri eksik bir cümleye sığınmış kendini gizleyen özne misaliyim.. 'içimin' yıpranları ve o yıpranmaların gel-gitlerinde yüreğimin nasıl harabe bir ev misali acımasızca yıpratıldığını izliyorum.. Neden izin veriyosunn! diyen kızgınlık dolu gözlerle bakma bana.. Ben kimi yanlışlara kendi doğrularımı feda etmişken kimi yanlışların da doğrularımı acımasızca tüketmesi seyri halinde duran biriyim...Hayatla mücadele deme bana.. Hayatla değildi benim mücadelem Kendim ve kendimin 'kendinden daha üstün gördüğüydü' saflarımın çoğunu kaybettiğim günlere tanık olan benlerimdi belki de.. Birbirinin aynı olan günlerde bana uzatılan ve işte beni kurtaracak dal diye hiç geri çevirmeden tuttuğum hiç de kırılmasından şüphe duymadığım dal..


Daha elimi uzatır uzatmaz kırılacağını biliyordum ki .. Oysa yenilgiyi asla kabullenmeyen beynim kendini asla kirletmeyen iradem sevmekten hiç yorulmayan yüreğim alarm zilleri çalıyo sanki ikisini de kaybetmek üzereymişimm meğer.. Ve meğer ben benden çıkmak üzereymişim... Bunu farkettiğim de bişey yapamamanın acısıyla gittikçe kabuğuma çekilmemde çabasıydı sanırım.. Zevk aldığım herşey yok oldu artık Ne beklediğimi neye isyan ettiğimi neye kırıldığımı ben biliyodum da .. Acaba sebebi kendilerinden haberdar mıydı..? Bitmek bilmeyen gecelere mi huzursuz uykularıma mı yoksaa.. uyanmak istemediğim günlere mi sitem etmeliyim.. Yok be .. Yok .. Ben en iyisi uğuruna bitiremediğim geceleri huzurlarımı uykularına verdiğim .. hep huzurla uyutarak bitmeyecek gecelere kendini alıştırdığım ama hiçç farkında olmadan bitirmesine yardımcı olduğum değerlerime haykırıyım..

Geleceğe dair umutlarımı birer birer yok ediyorum.. Yüreğimin en ufak bir gülümsemesini bırakmıyorum gülüşlerde.. Heyy genctik biz dimi.. Herşeyin üstesinden gelirdik dimiii.. Kabuğum kırıldı ulan .. Karanlık dağılması gerektiği yerde iyce icine esir aldı beni .. aydınlık mı .. iğne deliği kadar kalmadı .. umutlar mı ? yeşermesi gerektiği yerde çürüdü gitti .. Değerlerimle yaşadıkça çoğaltacağına inandığım bütün herşeyin yanı sıra giden bir 'inanc'a sahibim şimdi.. Yaştığa başımı koyduğumda huzur dolacağımı düşündüğüm geceler sonsuz bir keşfe çıktı.. Bana bir emanet bıraktı.. Zamanında 'Karanlık dolu saatlerde huzur bulan yürek çırpıntılarımı'.. Kimseye kıyıpta veremediğim merhametim kimsenin bilmediği hassaslıklarım.. Gülmelerim şarkılarım şiirlerim .. Hepsini yüreğine yerleştir diye verdiğim bütünn herkesin habersiz olduğu duygularımı.. Koy kapı eşiğine.. biraz karanlıkta bırak .. Kendinin orda olduğunu hiçbir zaman o yüreğe sığmadığını anlasınn.. Birazda canını yak.. Haddini bilsin birdaha hiç olmayacak yüreği liman sanıpta üşümesin..

Düşünceler.. düşünceler.... Hayatın bana verdiği bu şanstan hadi ben mahrum bırakıldım da .. Ya sen .. Sen sana verilen şanstan kendini neden bu denli uzak tutmakta karar kıldın..
Yokluğunun varlığın kadar gerçek olduğu hep inanılması gereken gerçekti de ben mi hep uzak yollara gittim.. Gecenin bile en ayaz vakitlerinde ellerim üşüsede yüreğim üşeyeceği vakit içindekileri aklına getirip en sıcak tuttuğu yer mi sıcak geldi..? Belki de ben bir umut kadar yakın sanıp bir hayal kadarda uzak olduğunu unutup kendimi bu sessiz bekleyişe inat yanardağlara esir ettim..

Bedellere diyet ödemeyen hayatımda pek fazla şeyim kalmasa da.. Yine de korkmadım yaşamaktan.. Pişman olmak mı yo yo hayırr.. Bir kez seviliyosa insan bu hudutsuz olmalı ve yaşanacaksa eğer tutarsız hayallere inat bedelsiz yaşamalı.. Bütün herşeyi bedelsiz yaşadım da.. Bu kayıpta bir ölü verdim.. Ben değerlerimin kendi kendini düşünmelerine gülmelerine ! herşeyine bedel 'benliğimi' kurban ettim.. !