'Türk İşi Fantastik Filmler Festivali' Ekim'de başlıyor

Türk fantastik ve korku filmleri "Türk İşi Fantastik Filmler Festivali" ile 7-9 Ekim'de İstanbul'da 16-18 Ekim'de Ankara'da sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.
Türkiye'nin ilk ve tek korku filmleri festivali olarak bilinen "Türk İşi Fantastik Filmler Festivali" 7-9 Ekim'de İstanbul'da 16-18 Ekim'de Ankara'da sinemaseverlerle buluşacak.

Ankara Kısa Filmciler Derneğinden yapılan açıklamaya göre derneğin Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirecekleri festival Türkiye'nin ilk ve tek fantastik filmler festivali olma unvanına ilk ve tek korku filmleri özelliğini de ekledi.

"Fantasturca 35" korkutacak

Festival bu yıl "Türk işi korku" sinemasından örnekleri de programına katarak "FANTASTURKA 35" adıyla düzenlenecek. Etkinlik 7-8-9 Ekim'de İstanbul'da 16-17-18 Ekim'de Ankara'da izleyiciyle buluşacak. 1950'lerden günümüze "Türk işi fantastik" filmlerin seçkisinin yanı sıra 2000'lerden bu yana "Türk işi korku ve gerilim" filmlerini izleyiciyle buluşturacak.

Festivalde "Şeytan" "Drakula İstanbul'da" gibi Türk korku sinemasının ilk örneklerden olan filmlerden seçkiler ile fantastik Türk sinemasının en kült filmlerinden olan "Dünyayı Kurtaran Adam" gösterilecek.

Bu yıl festivalde kısa ve uzun metraj fantastik-korkunç film türlerinde film başvuruları kabul edilecek. Festivale 30 Eylül'e kadar başvuru yapılabilecek.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]