Susam Sokağı ekranlara geri dönüyor

Minik Kuş Kırpık Kurabiye Canavarı gibi karakterleriyle bir döneme damga vuran Susam Sokağı yeniden seyirciyle buluşacak.


Susam Sokağı'nın yapımcıları HBO ile beş yıllık bir anlaşma yaptıklarını duyurdu. 1980 ve 1990'ların efsane programı yeni bölümleriyle sonbaharda geliyor. Edi ve Büdü Minik Kuş Kırpık Kurbağacık Kurabiye Canavarı Açıkgöz karakterleriyle bir döneme damga vuran ünlü çocuk programı serisi Susam Sokağı ekranlara geri dönüyor.

Home Box Office (HBO) Susam Sokağı'nın 5 yıl boyunca yayınlayacağını duyurdu. Susam Sokağı'nın sonbaharda başlaması bekleniyor.

5 sezon ve 150 bölüm yayınlanacak

Susam sokağı her sezon 25 bölüm ve hafta içi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yayınlanıyordu. Anlaşmaya göre program eskisine oranla ekranda daha uzun süre boy gösterecek. 5 sezon ve 150 bölüm olarak planlanan Susak Sokağı için yetkililer bir saatlik bölümlerinin dışında 30 dakikalık bölümlerini de yayınlama kararı aldı.

Çocukların okul öncesi eğitimi için çok yararlı bulunan Susam Sokağı yeni bölümlerine daha fazla eğitici içerik ekleyecek. HBO bununla ilişkili olarak okul öncesi çocuklarının okuryazarlığına katkıda bulunan animasyon serisi Pinky Dink Doo’nun ve ‘The Electric Company’nin yayın haklarını da satın aldı. Susam sokağı 140 'tan fazla ülkede gösterildi ve 100’ü aşkın ödül aldı.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]