Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Baba ve Çocuk Konulu En İyi 10 Film

  Baba ve çocuk konulu en iyi 10 film

  Babalar Günü'nde babanıza film hediye etmek ya da birlikte film izlemek isteyenler için en iyi baba ve çocuk konulu filmleri seçtik...
  Bu Babalar Günü'nü babanızla film izleyerek mi geçirmek istiyorsunuz? O zaman sizler için derlediğimiz bu filmlere bir göz atın.
  Duygusal komedi dramatik... Herkesin zevkine hitap edebilecek ve baba - çocuk ilişkisini konu alan bu filmler hafta sonunuzun keyifli geçmesini sağlayacak.
  İşte sizler için derlediğimiz baba ve çocuk konulu en iyi 10 film:


  1- Umut

  2009

  Yılmaz gurbet ellerde hapishaneye düşmüştür. Seneler geçtikten sonra memleketi Şarköy’e geri döner. Fakat döndüğünde ailesini darmadağın bulur. Bebekliğinden beri görmediği 6 yaşındaki oğlu Umut ise artık babasına yabancılaşmıştır. Yılmaz oğluna yakınlaşmak için çabalarken onun hayattan uzaklaştığı gerçeği ile karşılaşınca onun için çabalamaktan başka çaresi yoktur. Fakat bunun için karşısına çıkan bir teklif Yılmaz’ı zorlu bir seçime sürükler. Şarköy’den İstanbul’a uzanan bir olaylar örgüsüyle destanlardan efsanelerden geleneklerden yola çıkılarak hazırlanmış Umut özellikle finaliyle izleyiciyi etkilemeyi başarıyor.


  2- Süper Baba (Delivery Man)

  2014

  Yirmi yıl önce sperm bankasına spermlerini bağışlamış olan David Wozniak geçen bunca yılın ardından ilginç bir durumla karşılaşır. O dönemde yaptığı bağışlar aracılığı ile farklı yerlerde 533 çocuğun babası olmuştur. Bir çeteye borçlandığı için başı belada olan ve hamile kız arkadaşı tarafından terk edilen David'in hayatı bu gerçeği öğrenmesi ile birlikte tam anlamıyla alt üst olur. Babası olduğu çocukların 142'si gerçek babalarını bulabilmek için dava açtıklarında ise tam anlamı ile bir kaosa sürüklenir. David kimliğini açıklayıp açıklamama noktasında karar almaya çalışırken hem kendisini hem de babalık kavramını sorgulayacağı manevi bir yolculuğa çıkar.  3- Umudunu kaybetme (The Pursuit of Happyness)

  2007

  İyi bir baba olan Chris Gardner işinde sorunlar yaşayan maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adamdır. Ancak ne yazık ki eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar verir ve onu terk eder. Oğulları Christopher da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atar baba–oğulu. Sokaklarda kalıp tuvaletlerde düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışırlar. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Ve sevgiye eklenen bir var olma savaşı hiç şüphesiz vakti geldiğinde en mükemmel kapıları açacaktır.  4- Müthiş Dadı (Mrs. Doubtfire)


  1993

  Daniel ve Miranda’nın evlilikleri hiç iyi gitmemektedir. Miranda Daniel’in ne kadar iyi baba olduğunun farkında olsa da onu çok sorumsuz bulmaktadır. Karısına ve çocuklarına karşı büyük bir sevgi besleyen Daniel istemeye istemeye boşanmayı kabul eder.

  Fakat mahkemenin çocukları annelerine vermesi sonucu çocuklarından ayrı kalmak zorunda kalan Daniel bu duruma bir çözüm bulmaya kararlıdır. En iyi bulduğu çözüm ise dadı kılığına girerek çocuklarının bakıcısı olmaktır. Bu şekilde olduğundan bambaşka bir karaktere bürünerek çocuklarının ve karısının güvenlerini tekrar kazanan Daniel’in başı aksiliklerden kurtulmayacaktır.


  5- Babam ve Oğlum

  2005

  12 Eylül darbesinin yıktığı hayatlardan birinde yetişmektedir küçük Deniz. Annesini henüz doğmadan önce kaybetmiş bir gazetede yazar olarak çalışan babası tarafından mütevazi bir evde yetiştirilmiştir. Babası dışında tanıdığı tek bir akrabası bile yoktur. Ta ki babası Sadık bir gün Deniz'i şaşırtacak bir haberle gelene kadar... Deniz artık babasıyla birlikte hiç görmediği dedesinin yanında küçük bir kasabada yaşayacaktır.

  Köye vardıklarında Sadık yıllar önce küstüğü babasını ilk kez görür. Aralarındaki bu küskünlük kolay kolay geçecek cinsten bir durum değildir. Sadık'ın dönüş sebebini anlamlandıramayan aile bir yandan çok mutluyken diğer yandan tedirgindir de. Zamanla Deniz bu hiç görmediği ailesine alışırken ve her şey düzelmeye başlamışken yaşanan bir dram izleyen herkesi derinden etkileyecektir.

  6- Süper Baba (Big Daddy)

  1999

  Sonny Koufax hayatını rayına oturtmuş orta yaşlarına ulaşmış işinde fazlası ile başarılı bir avukattır. Hayatındaki tek derdiyse güvendiği bir ilişkinin sonuna gelmiş olmasıdır. Sorumsuz tavırları nedeni ile sevgilisi tarafından terk edilen Koufax sevgilisine artık sorumluluk duygusuna sahip olduğunu kanıtlamak istemektedir. Bu nedenle aniden bir çocuğu evlat edinmeye karar verir. Evine gelen 'yeni çocuk' Julian'la arasında doğan ilişki günden güne güçlenecektir.
  7- Hayat Ağacı (The Tree Of Life)

  2011

  1950’li yıllarda Orta Batılı bir aileyi merkezine alan film ailenin en büyük oğlu Jack’in çocukluk masumiyetinin kaybolmasından başlayarak buruk bir yetişkinlik evresine geçişini konu alıyor. Tam bu geçiş sürecinde de babasıyla yaşadığı çalkantılı baba-oğul ilişkisi öykünün merkezine oturuyor. Jack'in olgunluk hali artık modern çağda yolunu yitirmiş bir bireydir. Kaderin varlığını ve çıkmazlarını sorgularken diğer yandan yaşamın anlamını bulmaya çalışır...  8- Gelinin Babası (Father of the Bride)

  1991

  George Banks hayatı normal akışında devam eden ortalama bir Amerikalıdır. 21 yaşındaki kızı Annie evlenmeye karar verdiğinde yaşamındaki değişiklikler onu altüst edecektir. Kızının olmadığı bir hayat düşünemeyen George onun adına sevinmekle üzülmek arasında gidip gelmekte ve bir yandan da düğünle ilgili hazırlıklarla ilgilenmek zorundadır. Aileye yakında oğulları olarak katılacak olan Brian McKenzie'den de hiç haz etmemekte kızı Annie'yi ona bir türlü yakıştıramamaktadır. Bir yandan da George'un eşi Nina da aslında hislerini belli etmemeye çalışsa da zor zamanlar geçirdiği belli olan George'a destek olmaya çalışır. Bütün bunlar komik olaylar dizisi halinde gelişirken hazırlıklar sırasında tanıştıkları eksantrik karakter Franck Eggelhoffer'ın tuhaf fikirleri George'un hayatını birbirine katacak bu tatlı telaşa tuz biber ekecektir.  9- Her Çocuk Özeldir

  2007

  Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.
  10- Babasının Kızı (Jersey Girl)

  2004

  Kevin Smith’in yönetmenliğindeki film sıcacık bir romantizm ile birlikte komediyi harmanlıyor. Gazeteci Ollie Trinkie’nin Gertrude adında harika bir kız arkadaşı vardır. Birbirlerini çok sevdikleri için kısa sürede evlenirler ve bir bebek beklemektedirler. Ollie baba olmaya hazırlanırken iş yükünü pek hafifletmez. Gertrude doğum yapar ve bir kız çocuk dünyaya getirir. Ancak kendisi operasyon sırasında ölür. Ollie baba olarak sorumluluklarını asla bırakmaz. Eşini kaybetmenin acısı ve gerginliği bir yanda baba olmak hali öte yanda sağlığının bozulması ile sona doğru yol alır. Tek yapabileceği şey kızı Gertie için iyi bir baba olmak için uğraş vermektir artık. Kendisinden hoşlanan Maya adında genç bir kızla tanışır ancak henüz karısının acısının üstesinden gelebilmiş değildir.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bitek Türk filmlerini izlemişim.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş