Sinema eleştirmeni Yeşim Tabak N5'te en iyi 5 kış filmini seçti. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

İzlemek için fotoğrafın üzerine tıklayınız

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] - Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
ntvmsnbc
Güncelleme: 17:17 TSİ 16 Mart. 2012 Cuma

İSTANBUL - Kış filmlerini çekmeyi uzun zamandır bekliyorduk. Yaz bitti kış bitti hatta yıl bitti ama biz hala bir kış filmleri çekimi gerçekleştirememiştik. İtiraf etmeliyiz ki – hatta bu yazı bir itiraf yazısı - karlı günleri bir türlü yakalayamadık. Önce kar yağmasını bekledik yağdı bu defa çekim yapacakken karlar eridi her yer bembeyaza büründü bu defa da konuk ayarlayamadık.

Sonunda karar vermiştik; kar olmasa bile bu soğuk günlerde bir kış filmleri çekecektik. O yüzden yazılarına bayıldığımız Yeşim Tabak’ı aradık ve sağolsun bizi kırmadı. Evet sonunda En İyi 5 Kış Filmi kar olmasa da buz gibi bir günde Yıldız Parkı’nda ortaya çıkmış oldu.

Sevdiğimiz okumaktan zevk aldığımız sinema eleştirmenlerini N5’te ağırlamak her zaman zevkli çünkü ortaya ne çıkacağına dair bir güven söz konusu. Yeşim Tabak için de aynısı geçerliydi; baştan biliyorduk ve de aynen beklediğimiz gibi oldu.

Beyazperdede kar kış filmleri fazlasıyla vardı ve Tabak’ın seçimlerini her zamanki gibi ‘’bizim sevdiklerimizi seçmiş miydi?’’ diye bekledik. Listeyi görür görmez ise ‘müthiş bir 5’ dedik ki gerçekten öyleydi. Sağolsun Tabak çok iyi bir 5 seçti ve en güzel sahnelerin altını çizerek anlattı.

En İyi 5 Kış Filmi: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]