‘Hayalet Kitap’ ve ‘Varolmayanlar'ın yazarı Doğu Yücel 'En iyi 5 bilimkurgu filmi'ni anlattı... Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

İzlemek için fotoğrafın üzerine tıklayınız

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] - Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
ntvmsnbc

İSTANBUL - Kabul etmek gerek; çoğu N5 gibi ‘En iyi 5 bilimkurgu filmi’ de çok iddialı bir başlık. Ama hazır ‘Prometheus’ gösterimdeyken ve de tartışılmaya devam ederken böyle bir N5 farz olmuştu. İlk aklımıza gelen kişiyse Doğu Yücel oldu.

‘Düşler Kabuslar ve Gelecek Masalları’ ‘Hayalet Kitap’ ile çok sevdiğimiz ve ‘Varolmayanlar’ile mest olduğumuz bir yazar Doğu Yücel. Ayrıca Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin de kurucularından. Bu dünyayı ona değil de kime soracaktık! Ve iyi ki de sormuşuz. Çok sevdiğimiz Blade Runner’ın en başta olduğunu söylersek spoiler olmaz galiba. Ancak Yücel'in bu listenin gediklisi bazı filmleri seçmediğini de baştan belirtelim. Tabii o kadar film içerisinden seçmek zor ama yine de ortaya çok iyi bir 5 listesi çıktığını söyleyebiliriz...

Doğu Yücel listesini yaparken yedek listesini de oluşturmuştu. Çok film vardı maalesef! İlk listesinde Star Wars vardı örneğin. (Neden listeden çıkardığını kendisinden dinleyebilirsiniz)

Keza bilimkurgu hayranıysanız kötü çekilmiş iyi bir hikaye bile sizi heyecanlandırabilir. Yücel’in listesi ağırlıklı olarak klasikleşen filmlerden oluşuyor doğal olarak. Ancak türün başyapıtlarından hangilerini listesine aldığı da merak konusuydu. Yine izleyip kendi listemizi saymaya başlayacağız galiba.

Doğu Yücel'den En İyi 5 Bilimkurgu Filmi: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]