Sinema dünyasının en ünlü ödül töreni Oscar'da sahnede şınav çekenlerden öpüşenlere kadar ilginç anılar yaşandı.

2003 yılında 'en iyi erkek oyuncu' dalında Oscar'ı kucaklayan 'Piyanist' Adrien Brody sahneye çıkar çıkmaz ödülü kendisini vermeye hazırlanan aktris Halle Berry'nin dudaklarına yapıştı. Oscar tarihi sahnede böyle tutkulu bir öpücük hiç görmemişti.
1972 yılında o zamana kadar 2 Oscar kazanan Charlie Chaplin'ün aldığı onur ödülü olay oldu. Ödülünü almak için sahneye çıkan sürgün sanatçı Chaplin 20 yıl sonda Amerika Birleşik Devletlerine döndüğünde sevenlerini sevinç gözyaşlarına boğdu.

SALONDA TUR ATTI

1998 yılında İtalyan yönetmen ve oyuncu Roberto Benigni 'Hayat Güzeldir' filmindeki rolüyle rakipleri Tom Hanks ve Ian McKellen'ı mağlup etti. Sonuç üzerine koltuğunun üzerine çıktı salondakiler şaşkına döndü.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
SAHNEDE ÇIPLAK VAR

1974'te sunucu David Niven tam Liz Taylor'ın ismini anons ettiğinde fotoğrafçı Robert Opel çıplak bir şekilde sahneye geldi. Bu garip sahne aslında Oscar organizatörlerinin hazırladığı bir şovdu.

MARLON BRANDO ÖDÜLÜ KABUL ETMEDİ

1973 yılında 'Baba' filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Marlon Brando'nun yerine sahneye Kızılderili bir genç kız çıktı. Aktörün sinema endüstrisinin Amerikan yerlilerinin sorunlarına duyarsız kaldığı için ödülü kabul etmediğini söyledi.

ŞINAV ÇEKMEYE BAŞLADI

1992 yılında aktör Jack Palance 'City Slickers' filmiyle 'en iyi yardımcı erkek oyuncu' ödülünü kazandı. Sahneye gelen 73 yaşındaki aktör birdenbire tek eliyle şınav çekmeye başladı. Palance'ın oyunculuktaki başarısı 'sportif kimliği'ne de yansıdı. Salonda alkışlar koptu.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]