Home (2009) Yuva

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Yönetmen Yann Arthus-Bertrand
Senaryo Yann Arthus-Bertrand Isabelle Delannoy
Türkçe Adı Yuva
Resmi Site

  • Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  • Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Trailer
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Yapım : 2009

Ülke : Fransa

Tür : Belgesel

Süre : 90 dakika

IMDB Puan : 7.9/10

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] tt1014762

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Bilgi :Çekimleri 3 yıl süren ve 54 ülkede havadan çekilen görüntülerle inanılmaz bir görsel mesaj sunan belgeselin yönetmenliğini Yann Arthus-Berntrand üstlenirken dağıtımını Luc Besson sağlıyor.

90 ülkede milyonlarca izleyiciyle buluşacak bu görsel şölenin anlatıcılığını Glenn Close üstleniyor. Gezegenimizin geleceğini kurtarmak için hala geç değil. Ancak YUVA’nın (Home) alanında birbirinden deneyimli isimlerden oluşan ekibinin de söylediği gibi karamsar olmak için artık çok geç!

İnsanlık geçtiğimiz birkaç kısa on yılda gezegenin yaklaşık dört milyon yıl süren evrimle kurulan dengesini altüst etti. Ödenecek bedel ağır ama artık karamsar olmak için çok geç: İnsanlığın bu gidişatı tersine çevirmesi Dünya’nın zenginliklerini yağmaladığının farkına varması ve tüketim kalıplarını değiştirmesi için hemen hemen 10 yılı var.

Yann Arthus-Bertrand bu filmle 50’den fazla ülkeden hepsi havadan çekilmiş eşsiz görüntüleri bize sunarak kendi şüphelerini ve endişelerini bizimle paylaşıp hep birlikte yeniden inşa etmek zorunda olduğumuz büyük yapının temel taşını koyuyor.

Olağandışı zamanlar için olağandışı bir etkinlik. YUVA (Home) bir film olmanın ötesinde tüm Dünya’da başlıca etkinlik olacak: İlk kez bir film 90’dan fazla ülkede aynı günde gösterilecek.

Sembolik bir tarih olan 5 Haziran 2009’da Dünya Çevre Günü’nde eş zamanlı olarak ve çoğunlukla hiçbir ücret ödenmeksizin izleyebileceğiniz her formatta yayınlanacak: Sinemalarda televizyon kanallarında DVD formatında ve internet üzerinden. Yönetmen Yann Arthus-Bertrand'ın dağıtımcı Luc Besson'un filmin resmi sponsoru PPR’ın icra ve yönetim kurulu başkanı François-Henri Pinault’nun amacı olası en geniş izleyici kitlesine ulaşmak ve hepimizi gezegenimize karşı bireysel ve müşterek sorumluluklarımız olduğuna ikna etmek.