NOTHING IS PRIVATE


Konusu
Tabu on üç yaşındaki Arap kökenli Amerikalı Jasira'nın karanlık cesur ve şaşırtıcı derecede tuhaf hayatını anlatıyor.

Ergenliğin kafa karıştıran korkutucu değişimleriyle cinsel uyanışı Jasira'nın kaderini belirler. Annesi onu Houston'a Lübnanlı katı babasının yanına yollayınca Jasira hem kendi babasının hem de komşularının bir tuhaf olduğunu fark eder.

Yabancı bir ortamda yapayalnız kalmamak için komşuları bağnaz ordu emeklisi Bay Vuoso ve hamile Melina'yla arkadaşlık kurmaya çalışır. Yeni farkına vardığı cinselliğiyle çıldırmış hormonlarını dizginlerken bir yandan da ırkçılık ve ikiyüzlülükle mücadele etmek zorundadır...
Notlar
Amerikada uyarlandığı kitabın adına sadık kalarak TÜRBANKAFA ismi ile vizyona giren TABU muhafazakarlardan liberallere izleyicileri şoka soktu.

American Beautynin senaristi ve 6 Feet Underın yapımcısı Alan Ball bir kez daha orta sınıf Amerikan ahlâk değerleri ile oynayarak kimileri için kabûl edilemez kimileri içinse kusursuz olarak nitelendirilecek yeni bir hınzırlığa imza atıyor.

Ortadoğu kökenli ancak müslüman olmayan bir baba ve kızının Amerikanın banliyölerinden birisinde var olma çabasını anlatan TABU cinsel uyanış ırkçılık ve iki yüzlü ahlâk değerleri üzerine yapılmış keyifli bir zihin jimnastiği...


http://www.youtube.com/watch?v=SYmYgKHzZ2o&feature=player_embedded