Tür :
Komedi / Dram / Gençlik
Gösterim Tarihi :15 Mayıs 2009
Yönetmen : Emre Akay
Senaryo : Eser Yazıcı
Yapım : 2009 Türkiye

Oyuncular

Hasibe Eren - Miss Piggy Yıldırım Öcek - Okul Sahibi Hayrullah Salih Kalyon - Okul Müdürü Tarık Ündüz - Aykut Yıldız Asyalı - Zeynep Bora Akkaş - Eko Meral Kaplan - Coğrafya Öğretmeni Murat Taygun - Hademe Cengaver Tuğra Kaptancıoğlu - Valentino Yasemin Balık - Taciser

Konu

Hababam Sınıfı’nın bize sevdirdiği tarzda bir lise komedisi olan Adab-ı Muaşeret 29 Şubat Lisesi'sinde kızlar ve erkekler arasında iki ayrı grubun maceralarını konu alıyor.

Matematik öğretmeni olan babası Nurettin Bey’le (Salih Kalyon) birlikte okul değiştirme rutinlerinin sıklaşması Aykut'u (Tarık Ündüz) bunaltmaya başlamıştır. Ne var ki bu sefer yapacakları okul ve şehir değişikliği Aykut’un hayatında bambaşka bir kapı aralayacaktır.

Zeynep (Yıldız Asyalı) kızlardan oluşan “Adab-ı Muaşeret” adlı çetenin lideridir. Adap kızlarına karşı direnen grupsa okulun asi öğrencilerinden Eko’nun (Bora Akkaş) liderliğindeki “Mokokolar” çetesidir. Bu iki çete arasındaki ezeli rekabet sene boyunca birbirinden eğlenceli atışmalara sebep olacaktır.

Ne var ki karşılaştıkları andan itibaren aklından çıkaramadığı yakışıklı genci okulun ilk günü karşısında gören Zeynep ne olduğunu şaşırır. İlk görüşte aşk neymiş işte o anda anlar. Ve Zeynep gibi en yakın dostları da öğrenecektir ki gerçek aşkın karşısında “Adab-ı Muaşeret kuralları” dahi duramayacaktır.

Öğrencilerin kafalarına göre hareket ettikleri çivisi çıkmış bu okulu hizaya sokmak üzere yeni görevine başlayan Nurettin Bey’i zor günler beklemektedir. Fakat en büyük desteği okulun kıdemlilerinden Edebiyat öğretmeni Fatma Hanım (Hasibe Eren) nam-ı diğer Miss Piggy’den görecektir.