Tür : Korku
Gösterim Tarihi :8 Mayıs 2009
Yönetmen : John Harrison
Senaryo : John Harrison Darin Silverman Clive Barker (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Philip Robertson
Müzik : Guy Farley
Yapım : 2008 İngiltere

Oyuncular

Jonas Armstrong (Simon McNeal) Sophie Ward (Mary Florescu) Paul Blair (Reg Fuller) Doug Bradley (Tollington) Simon Bamford (Derek) James Watson (Jimmy) Romana Abercromby (Janie) James McAnerney (Doktor Nigel Blake)

Konu

Doğaüstü güçlerin ve olayların varlığını yıllarca süren araştırmalarıyla kanıtlamaya çalışan Dr. Mary Florescu sonunda teorilerinin gerçekliğini kanıtlayabilmek için bir fırsat yakalar. Çok güvendiği dostu ve iş arkadaşı Reg Fuller ile Tollington'da sebebi ve nasıl olduğu açıklanamayan cinayetlerin işlendiği bir eve yerleşirler.

Dr. Florescu yanında içgüdülerine güvendiği öğrencilerinden birini de almıştır. Simon McNeal oldukça yakışıklı bir gençtir ve geçmişindeki paranormal olaylar yüzünden Mary'nin hem kişisel hem de profesyonel anlamda dikkatini çekmiştir. Mary Torrington'daki bu karanlık evin sırrını çözmekte onun medyumluk güçlerinden faydalanmayı ummaktadır.

Eve yerleştikten sonra yaptığı araştırmalar sırasında karşılaştığı garip korkunç ve açıklanamaz durumlar Mary'i teorileri konusunda yüreklendirecektir.

Fakat bu sırada Mary ve Simon'ın arasında başlayan tutkulu ilişki Tollington'daki bu garip evin tarif edilemez sakinlerini bu genç ve yetenekli adama yöneltir. Mary bu evin yolunu kaybetmiş ruhların buluşma noktası olduğunu çok geç anlayacaklardır.