Tür : Dram / Gerilim / Gizem
Gösterim Tarihi :10 Nisan 2009
Yönetmen : Alex Proyas
Senaryo : Ryne Douglas Pearson Juliet Snowden Stiles White Stuart Hazeldine Alex Proyas Ryne Douglas Pearson (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Simon Duggan
Müzik : Marco Beltrami
Yapım : 2009 ABD 115 dk.

Oyuncular

Nicolas Cage (John Koestler) Chandler Canterbury (Caleb Koestler) Rose Byrne (Diana Wayland) D.G. Maloney (The Stranger) Lara Robinson (Lucinda Embry / Abby Wayland) Nadia Townsend (Grace Koestler)

1959 yılında yeni bir ilköğretim okulunun açılış töreninde bir grup öğrenciden geleceğin neye benzeyeceğini resmetmeleri istenir. Resimleri bir zaman kapsülüne konacak ve 50 yıl boyunca kapsülde saklanacaktır. Ama gizemli bir kız kağıdını rastgele gibi görünen sıra sıra rakamlarla doldurur ve bunların görünmez insanlar tarafından kulağına fısıldandığını söyler.

Yarım asır sonra yeni bir nesil öğrenci kapsülün içeriğini inceler ve kızın şifreli mesajı genç Caleb Koestler’ın (Chandler Canterbury) eline geçer. Fakat sarsıcı bir keşif yapıp mesajın geçen 50 yıl içinde yaşanan tüm büyük felaketlerin tarihini ve ölü sayısını şaşmaz bir doğrulukla tahmin ettiğini ortaya çıkaran kişi Caleb’ın astrofizik profesörü babası John Koestler (Nicolas Cage) olur.

Baba Koestler belgenin içindeki sırlara vakıf oldukça üç büyük felaketin daha yaşanacağını ve bunlardan sonuncusunun küresel çapta bir yıkıma yol açacağını keşfeder!