Tür : Bilim Kurgu / Animasyon / 3D
Gösterim Tarihi :10 Nisan 2009
Yönetmen : Rob Letterman Conrad Vernon
Senaryo : Maya Forbes Wallace Wolodarsky Rob Letterman Jonathan Aibel Glenn Berger Rob Letterman (Kitap) Conrad Vernon (Kitap)
Müzik : Henry Jackman
Yapım : 2009 ABD

Seslendirenler : Will Arnett (The Missing Link) Stephen Colbert (President Hathaway) Hugh Laurie (Dr. Cockroach Ph.D.) Seth Rogen (B.O.B.) Paul Rudd (Derek) Kiefer Sutherland (General W.R. Monger) Rainn Wilson (Gallaxhar) Reese Witherspoon (Susan Murphy / Ginormica)

Kaliforniya’da yaşayan Susan Murphy adlı bir genç kadına nikah gününde uzaydan gelen yapışkan maddelerle dolu bir meteor çarpınca boyu esrarengiz şekilde uzamaya başlar ve 16 metreye kadar ulaşır.

Bunun üzerine askeri yetkililer harekete geçerek Susan’ı devlete ait gizli bir tesise götürürler. Orada Susan’ın ismi değiştirilerek Ginormica adı verildikten sonra bir grup canavarla birlikte hapse atılır. Bu canavarlar grubunun üyeleri hamamböceği kafalı Dr. Cockroach yarı-maymun yarı-balık The Missing Link jelatin kaplı B.O.B. ve Insectosaurus adlı dev tırtıldır.

Ancak uzaydan gelen esrarengiz bir robotun dünyamıza inmesi ve fırtınalar estirmeye başlaması üzerine bu grubun hapishane günleri kısa sürer. Çaresiz kalan ABD Başkanı uzaylı robota karşı mücadele etmeleri ve dünyamızı yıkımdan kurtarmaları için Canavarlar grubunu görevlendirir