Tür : Komedi
Gösterim Tarihi : 27 Şubat 2009
Yönetmen : Seth Gordon
Senaryo : Matt Allen Caleb Wilson
Yapım : 2008 ABD / Almanya 82 dk.


Oyuncular

Vince Vaughn (Brad) Reese Witherspoon (Kate) Kristin Chenoweth (Courtney) Jon Favreau (Denver) Robert Duvall (Howard) Katy Mixon (Susan) Dwight Yoakam (Pastor Phil) Tim McGraw (Dallas) Sissy Spacek Carol Kane

Konu

Kimse tatilleri Brad ve Kate’ten daha çok sevemez. Her Aralık ayının 25’inde San Francisco üst tabakasına mensup bu mutlu ama evli olmayan çift tanışmalarından bu yana her sene sürdürdükleri bir tatil geleneğine kucak açarlar: Güneşli egzotik bir yerde rahatlatıcı eğlence dolu bir gezi için ailelerini geride bırakırlar.

Gittikleri yerde havuz kenarında margaritalarını yudumlarlar ve mevsimin tadını çıkarırlar çünkü bilirler ki evlerindeki dört unsurun yarattığı kaos ve keşmekeşten uzaktırlar: Boşanmış anne babalar sürekli didişen kardeşler kontrolden çıkmış çocuklar ve Noel’de her ailenin değişmezi olan küskünlükler ve rahatsız anlar.

Ama bu yıl öyle olmayacaktır. Şortlarını ve güneş gözlüklerini bavullarına koymuş olan Brad ve Kate tüm seferlerin iptal edilmesine neden olan sisten ötürü San Francisco havaalanına kısılıp kalırlar.

http://www.youtube.com/watch?v=P8nzbUR9dgI&feature=player_embedded