Zafer ve Gurur

Tür : Dram / Suç

Gösterim Tarihi : 30 Ocak 2009

Yönetmen : Gavin O'Connor

Senaryo : Joe Carnahan Gavin O'Connor

Görüntü Yönetmeni : Declan Quinn

Müzik : Mark Isham

Yapım : 2008 ABD 125 dk.

Oyuncular Colin Farrell (Jimmy Egan) Edward Norton (Ray Tierney) Jon Voight (Francis Tierney) Noah Emmerich (Francis Tierney Jr.) Jennifer Ehle (Abby Tierney) John Ortiz (Ruben Santiago) Frank Grillo (Eddie Carbone) Ramon Rodriguez (Angel Tezo)

Konu:
Dört New York polisi tuzağa düşürülerek öldürülünce tüm teşkilat alarma geçer. Serbest dolaşan bir polis katili varken ve tüm gözler bu davaya çevrilmişken Manhattan Polis Şefi Francis Tierney Sr. (Jon Voight) dedektif oğlu Ray Tierney’den (Edward Norton) davayı yürütmesini ister.

Ray yitirilen polislerin ağabeyi Francis Tierney Jr. (Noah Emmerich) ve kayınbiraderi Jimmy Egan’la (Colin Farrell) omuz omuza çalıştıklarını bildiği için davayı isteksizce kabul eder.

Dava işlerin trajik ölçüde ters gittiği rutin bir uyuşturucu baskını gibi görünse de Ray derinlere indikçe birilerinin uyuşturucu tacirlerini polislerin gelmekte olduğuna dair uyarmış olması gerektiğini fark eder.

Bunu içerden biri yapmış olmalıdır. Daha da kötüsü ipuçları en olamayacak yöne işaret etmeye başlar: Kardeşine ve kayınbiraderine. Sorular yükseltildikçe dava aile üyelerini aileye sadakat ile teşkilata sadakat arasında seçim yapmaya zorlar


BORKED