Vizyon Tarihi
5 Şubat 2016 (1s 58dk)

Yönetmen: Todd Haynes

Oyuncular:
Cate Blanchett Rooney Mara Kyle Chandlerdevamı...

Tür
Dram Romantik

Ülke İngiltere ABD

Özet & detaylar

Orta yaşının güzelliğini süren Carol; 1950’lilerin New York’unda pek çok Amerikalı kadının imreneceği bir hayat sürmektedir; sosyetenin tanınmış zengin isimlerinden. Evli olmasına rağmen kocasından boşanmak ister ve kızının velayetini alabilmek için savaş vermektedir. Therese henüz yolun başında genç bir kadındır. Bir butikte mağaza görevlisi olarak çalışmakta günlerini sıradan bir şekilde doldururken bu koca şehirde kimliğini aramaktadır. Bu iki farklı dünyaya ait kadının Carol ve Therese’nin yolları Manhattan semtinin bu lüks butiğinde kesişir. Carol Therese’yi görür görmez genç kadının güzelliğinden etkilenir.

Şükran Günü’nü yalnız başına geçirmek zorunda kalan Carol Therese’yi hiç bilmediği coğrafyalara doğru spontane bir araba yolculuğuna davet eder. İki kadın bu yolculuk sırasında birbirlerine beklenmedik bir çekimle aşık olacaklardır. Fakat Amerika henüz 1952 yılındadır ve bu yasak aşka Carol’ın camiasında yer yoktur…

Velvet Goldmine‘nın ardından 2000’li yıllarda imza attığı Cennetten Çok uzakta Beni Orada Arama gibi yapımlarla tanıdığımız Todd Haynes’in yönetmenliğini üstlendiği yapımı Patricia Highsmith’in romanından uyarlayan isim ise Phyllis Nagy. Filmin başrollerini ise Rooney Mara ve Cate Blanchett paylaşıyor.

BORKED