Vizyon Tarihi 29 Ocak 2016 (1s 57dk)

Yönetmen: Craig Gillespie

Oyuncular:
Chris Pine Casey Affleck Eric Bana devamı...

Tür
Tarihi Dram Aksiyon

Ülke
ABD

Özet & detaylar

Zor Saatler sahil güvenlik tarihinde en büyük gemi kurtarma operasyonunu konu alan heyecan ve macera dolu gerçek bir hikâyeden uyarlama. 18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden yoluna çıkan bütün gemileri parçalayan fırtına Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. 30 kişilik mürettebatı bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halindeki ekibi geminin mürettebat yetkisi olan mühendis Ray Sybert kontrol altına almaya karar verir. Ülkenin Doğu kıyısına vuran şiddetli fırtınaya mürettebatı ile karşı durur.

Bu sırada bu büyük yıkımın haberi Chatham Massachusetts’ta bulunan Amerikan Sahil Güvenlik ofisine ulaşır. Sahil Güvenlik yetkilisi Daniel Cluff batmakta olan gemiyi kurtarmaları için bir ekibi görevlendirir. Zorlu koşullara rağmen kaptan Bernie Webber ve komutasındaki 4 sahil yetkilisi yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran botuyla fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalar rağmen yola çıkarlar. Bu sıradan bir hayat kurtarma operasyonu değildir onları hayatlarının en büyük sınavı beklemektedir.


Craig Gillespie’nin yönetimindeki filmde Chris Pine Akademi Ödüllü ve Altın Küre adayı Casey Affleck Ben Foster Holliday Grainger John Ortiz ve Eric Bana gibi isimler rol alıyor.
BORKED