Vizyon Tarihi 27 Kasım 2015 (1s 35dk)

Yönetmen: Müjdat Gezen

Oyuncular: Şevket Çoruh Müjdat Gezen Ahmet Saraçoğlu devamı...

Tür Komedi

Ülke Türkiye

Özet & detaylar

Müjdat Gezen’in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği yapımın başrollerinde Ahmet Saraçoğlu Atilla Sarıkayalı Barış Hayta Ercan Bostancıoğlu Ferdi Merter Günay Karacaoğlu Hakan Eke İlhan Daner İlker Ayrık Mehmet Tuncalli Mustafa Alabora Şevket Çoruh Uğur Dündar gibi isimler yer alıyor. 50 Yıllık Yeşilçam Emekçisi Muammer Çetintaş 385 filmde reji asistanlığı yapmış fazla yeteneği olmayan bir sinemacıdır.

Hayattaki en büyük ideali yönetmenlik ve yapımcılıktır. Senaryosunu yazdığı hikayeyi çekebilmek için babadan kalma evini ipotek ettirir. Sigaradan dolayı akciğerlerini alkolden dolayı da karaciğerini kaybetmek üzeredir.

Karısı ve oğlu onu terk ederek yıllar önce Almanya’ya yerleşmişlerdir. Muammer Almanya’ya gidip gelirken Hitler’in hayatıyla ilgilenir ve onu sinemaya aktarmaya karar verir. Sonunda filmi bitirir. Amerikalı alternatif çekimlerle uğraşan bir firma filmi satın alır. Film dünyanın en kötü filmleri arasında bir numara seçilir. Yaşamı boyunca içe dönük ve yalnız yaşayan Muammer iyice hastalanır. Yurt dışındaki oğlu sinema akademisini bitirmiştir.

Babasını son bir kez görmeye gelir. Bir sabah uyandığımızda Muammer Çetintaş artık dünyadan ayrılmıştır.

BORKED