Vizyon Tarihi 30 Ocak 2015 (1s 47dk)

Yönetmen: David Koepp

Oyuncular: Johnny Depp Gwyneth Paltrow Paul Bettanydevamı...

Tür Komedi Polisiye

Ülke
ABD

Özet & detaylar
Charlie Mortdecai Londra'nın dışında lüks bir malikanede yaşayan bir sanat simsarıdır. Üniversitede tanışıp evlendiği güzel karısı Johanna'yı deli gibi sevmektedir. Keyfine oldukça düşkün olan Charlie'nin maddi durumu ise oldukça kötü durumdadır. Kayıp bir Goya tablosu hayatından ödün vermeden yaşaması için bir çıkış yolu olabililir.

İngiliz gizli servisi MI5 Charlie'ye bu tabloyu bulması karşılığında borçlarının silinmesini teklif eder. Bu tabloyu benzerlerinden farklı kılan Nazilere ait mal varlıklarıyla dolu bir banka hesabına ait olmasıdır. Mortdecai söz konusu tabloyu ortaya çıkarmak ister ama bu o kadar da kolay değildir. Çünkü tablo çalınmıştır. Charlie ulusal güvenlik ajanı Alistair Marthland ile tablonun izini sürmeye başlar. Alistair'in Johanna'ya eskiden beri aşık olması karısına çok düşkün olan Charlie'yi rahatsız etse de birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Charlie'nin sadık yardımcısı Jock Strapp de onları bu görevde bir an olsun yalnız bırakmaz.

Kyril Bonfiglioli’nin romanından Eric Aronson’un senaryosuyla uyarlanan filmin başrolü Johnny Depp. Kadroda kendisine eşlik eden isimlerse Ewan McGregor Gwyneth Paltrow Paul Bettany ve Aubrey Plaza.
BORKED