Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Vizyon Tarihi 14 Şubat 2014 (1s 45dk)
Yönetmen: Mark Waters
Oyuncular: Zoey Deutch Lucy Fry Sarah Hyland Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Tür Aksiyon Komedi Fantastik
Ülke ABD Beyazperde

Özet & detaylar

Dünyanın 35 ülkesinde çok satanlar listesinden inmeyen Vampir Akademisi roman serisinden uyarlanan ilk filmde St. Vladimir Akademisi'nde korucu olarak yetiştirilen genç vampirlerinin yaşadıkları büyüme sürecine tanık olacağız. Yarı vampir yarı insan olan Rose Hataway bu okulda öğrenim gören ve iyi bir korucu olabilmek için var gücüyle çalışan öğrencilerden biridir.

Dünyalarında ise iki çeşit vampir vardır: Moroi ırkı insanlarla uyum içerisinde yaşayıp hava su toprak ve ateşten oluşan dört elementten birini kontrol edebilme yeteneğine sahipken; Strigoi'ler de Moroi'lerin kanıyla beslenen kötücül bir türdür. Acımasız Strigoi'leri durdurmakla ve kendi türü olan Moroi'leri korumakla görevli olan Rose ve diğer korucular bu akademide gerekli eğitimi almaktadır. Yeni dönem başladığında Rose'un eğitmeni değişir ve akademinin en başarılı eğitmenlerinden biri olan Dimitri ile çalışmaya başlar. Bu değişiklik hem zalim güçlere karşı verdikleri amansız bir savaşı hem de karşı koyamadıkları imkansız bir aşkı doğuracaktır.

Yepyeni bir fantastik serinin ilk filmi olan yapımın yönetmenliğini Mark Waters üstlenirken genç oyuncu kadrosu Zoey Deutch Lucy Fry ve Cameron Monaghan gibi isimlerden oluşuyor.

Fragman
BORKED